Trávnik a záhrada

Najlepšie fúkače lístia pre všetky veľkosti


V mnohých častiach krajiny nastal čas, aby stromy začali vykazovať karmínové a zlaté znaky. Zatiaľ čo je jesenné lístie na stromoch krásne, pri odhadzovaní trávnika je oveľa menej atraktívne. Odolať rake! Toto prevratné fušenie vás robí tuhosťami a bolesťami, potom vás osedlá taškami plnými listov, ktoré môžete odtiahnuť. Tento rok, prečo nepoužiť fúkač lístia na krátku prácu s tým, čo sa týka vášho dvora? V súčasnosti existuje na trhu široká škála štýlov a veľkostí dúchadiel, od ľahkých ručných jednotiek až po ťažké modely profesionálnej triedy. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o rôznych typoch a zistili ste, prečo považujeme nasledujúcich päť modelov za najlepšie možnosti fúkania lístia pre väčšinu majiteľov domov:

 1. NAJLEPŠÍ PLYNOVÝ BLESKOVÝ BLOWER: Blower batohu Husqvarna
 2. NEJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ LISTOVÝ KVET: Sun Joe Electric Leaf Blower
 3. NAJLEPŠÍ KOMPAKTNÝ PLAVIDLOVÝ KVET: Akumulátorový listový ventilátor KIMO
 4. NAJLEPŠÍ BEZKRESOVÝ BLESKÝ KVET: Akumulátorový listový ventilátor Kobalt
 5. NAJLEPŠÍ KOORDINOVÝ ELEKTRICKÝ KVETOVÝ BLESK: Elektrický dúchadlo WORX Turbine 600

Veľkosť

Pred nákupom je dôležité vziať do úvahy celkovú hmotnosť dúchadla - zatiaľ čo väčší model môže byť silnejší, pravdepodobne to bude aj ťažšie.

 • Malé vreckové dúchadlá na lístie - zvyčajne so športovým remienkom na plece - sú vhodné pre majiteľov domov, ktorí majú prímestské pozemky s priemernou veľkosťou a niekoľko stromov.
 • Väčšie modely batohu sú ideálne pre osoby s väčšími vlastnosťami alebo na dvoroch s mnohými stromami.
 • Kolesové, chodiace dúchadlá bežne používajú profesionáli alebo majitelia domov so značným množstvom zalesneného majetku.

Moc

Dúchadlá na listy sú hodnotené kubickými stopami za minútu (CFM), čo je meranie objemu vzduchu, ktorý je tlačený jednotkou. Dúchadlá s vyšším hodnotením CFM môžu rýchlejšie posúvať viac lístia. Ďalšia dôležitá charakteristika, výstupný výkon ventilátora lístia, sa meria v kubických centimetroch (cc) pre benzínové motory; zosilňovače (A) elektrických káblových dúchadiel; a volty (V) pre akumulátorové dúchadlá poháňané batériami. Hodnoty Míľ za hodinu (MPH), čo je ďalšia indikácia výkonu dúchadla, merajú rýchlosť, pri ktorej vzduch opúšťa jednotku.

Druh paliva

Existujú tri rôzne typy energetických systémov pre dúchadlá na listy:

 • Benzín: Benzínové listové dúchadlá sú zvyčajne najvýkonnejšie - ideálne pre vlastnosti štvrť akrov alebo viac - a dodávajú sa v dvojtaktných alebo štvortaktných motoroch. Dvojtaktné motory pracujú na zmesi oleja a benzínu a ponúkajú dobrú rovnováhu medzi výkonom a hmotnosťou; štvortaktné motory pracujú iba na benzín, ale majú tendenciu byť ťažšie ako dvojtaktné motory a vyžadujú si tiež pravidelnú výmenu oleja. Upozorňujeme, že tieto modely produkujú výfukové plyny, ktoré obsahujú oxid uhoľnatý a iné znečisťujúce látky, a preto by sa mali vždy používať vonku alebo v dobre vetranom priestore.
 • Šnúra elektrická: Elektrické jednotky s káblom sú ľahké, prenosné a tichšie ako ich náprotivky poháňané benzínom. Ľahké elektrické zametacie stroje dokážu zvládnuť príjazdové cesty, paluby a terasy, zatiaľ čo elektrické dúchadlá s väčším výkonom môžu trvať až dvadsať hektárov. Elektrické dúchadlá s prívodným káblom poskytujú stály výkon bez hmotnosti batérie; Avšak, pretože kábel obmedzuje pohyblivosť, používajú sa predovšetkým pre malé dvorčeky alebo oblasti v blízkosti domu.
 • Batériovo napájaný: Akumulátorové dúchadlá napájané z akumulátorov, ktoré majú veľa rovnakých výhod ako elektrický model, ponúkajú vynikajúcu mobilitu. Batérie však dodávajú malú váhu a je potrebné ich pravidelne nabíjať. Niektoré akumulátorové dúchadlá na listy používajú batérie, ktoré sú zameniteľné s iným energetickým zariadením alebo príslušenstvom, vrátane strunových vyžínačov, vyžínačov živých plotov a reťazových píl. Ak máte niekoľko takýchto nástrojov napájaných z batérií alebo ak máte obzvlášť veľký trávnik, môže byť vo vašom najlepšom záujme mať pri sebe nejaké ďalšie batérie.

Hluk

Najčastejšou sťažnosťou na fúkač lístia je, že sú hlučné. Mnoho modelov poháňaných benzínom emituje počas používania 90 až 102 decibelov; elektrické a batériové jednotky sa zvyčajne pohybujú od 65 do 78 decibelov. Niektoré miestne samosprávy prijali zákony obmedzujúce hluk fúkacích listov vo vzdialenosti 65 alebo 70 decibelov vo vzdialenosti 50 stôp, takže by bolo dobré skontrolovať si miestne nariadenia pred zakúpením fúkača lístia. Pri regulácii hluku môže pomôcť aj jednotka s nastaviteľnými rýchlosťami, ktorá vám umožní nastaviť prúdenie vzduchu a pohyb úlomkov. Pri práci s ventilátorom na listy vždy noste ochranu očí a uší a protiprachovú masku.

Príslušenstvo

Vákuové a / alebo mulčovacie zariadenie na list je veľmi žiaducou vlastnosťou, ktorá vám umožní skartovať listy, aby sa dali použiť ako mulč v záhradných posteliach, čím sa zníži odpad z dvora. Niektoré modely schopné vákua zahŕňajú sklzy alebo skúmavky s väčším priemerom, ktoré pomáhajú zbierať listy. Pomery redukcie, ako napríklad 10: 1 alebo 16: 1, znamenajú počet vriec listov, ktoré sa dúchadlo so schopnosťou mulčovania môže zredukovať na jedno vrece.

Aj keď je v obchodoch aj online k dispozícii obrovské množstvo dúchadiel, urobili sme domáce úlohy, aby sme pre vás zúžili pole. Berúc do úvahy vyššie uvedené kritériá, ako aj recenzie od skutočných používateľov, ako ste vy, sme dnes identifikovali najlepšie ofukovače listov na trhu pre každú potrebu.

1. NAJLEPŠÍ PLYNOVÝ BLESKOVÝ BLESK: Husqvarna Batoh Leaf Blower

Ak chcete dosiahnuť najvyššiu silu fúkania listov, nehľadajte nič viac ako odfukovač batohov Husqvarna. Jeho výkonný motor X-Torq s objemom 65 ccm dodáva vzduch pri pôsobivej rýchlosti fúkania do 232 km / h, takže ani stlačené listy nebudú mať šancu. Váži 23,2 libier, ale nebojte sa únavy paží! Husqvarna je dodávaná s batohom, ktorý podporuje dúchadlo na vašej strane, keď pracujete - iba vediete potrubie. Rýchlosť vzduchu sa reguluje spúšťacím tlakom a dúchadlo beží na palivovú kombináciu 50 dielov benzínu na jeden diel dvojtaktného motorového oleja (súčasťou balenia), ktorý sa poháňa jednoduchým rýchlym rýchlym štartom. Tento zlý chlapec je dobrou voľbou pre veľké lodenice, ktoré získavajú veľké množstvo listov, a pre prácu v odľahlých oblastiach, kde nie je k dispozícii elektrina.


2. NEJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ LISTOVÝ KVET: Sun Joe Electric Leaf Blower

Aj keď je to najlacnejšia alternatíva, elektrický ventilátor Sun Joe Electric Leaf Blower ponúka pôsobivú rýchlosť vzduchu až 155 km / h, takže môžete efektívne odstrániť listy a malé vetvičky z príjazdových ciest a prechádzok. S hmotnosťou iba 3,9 libry nebudete mať problém držať jednootáčkový ventilátor iba jednou rukou. Sun Joe je vybavený 6-ampérovým, 110-voltovým elektrickým motorom a je dodávaný s krátkym káblom, ktorý by mal byť pripojený k 16-rozmernému, 50-stopovému externému káblu alebo k 14-rozmernému, 100-metrovému predlžovaciemu káblu pre bezpečné vonkajšie použitie. prevádzky. Používatelia milujú tak silu, ako aj cenu tohto fúkača listov, pričom tvrdia, že je ideálny na vyčistenie nahromadenia listov v záhradných oblastiach, na chodníkoch a v garážach.


3. NAJLEPŠÍ KOMPAKTNÝ PLAVIDLOVÝ KVET: KIMO Cordless Leaf Blower

Kompaktný bezšnúrový ventilátor KIMO váži iba 2,2 libier a keď sa nepoužíva, môže byť uložený v kufri auta alebo v skrini na metlu. Aj keď výrobca neuvedie svoju najvyššiu rýchlosť vzduchu, ohromení používatelia tvrdia, že je dosť silný na to, aby vyčistil lístie z príjazdovej cesty a chodníka. Tenký dúchadlo pracuje na nabíjateľnej lítium-iónovej batérii 20 V (batéria a nabíjačka sú súčasťou balenia) a na jedno nabitie môže bežať až 20 minút pri plnej rýchlosti. Navyše ho možno previesť na vákuum len pripojením potrubia na vstupný ventil a vrecka na odpad k výstupu vzduchu, čím ho spevníte ako inteligentnú voľbu pre nájomcov, obyvateľov bytov a majiteľov domov s malými dvormi alebo hromadením ľahkých listov.


4. NEJLEPŠÍ BEZDRÔTOVÝ BLESKOVÝ KVET: Kobaltový akumulátorový listový ventilátor

Ak hľadáte sval v akumulátorovom dúchadle, Kobalt Cordless Leaf Blower by mal pôsobiť. Prevádzkuje sa na výkonnej lítium-iónovej batérii s napätím 80 V (predáva sa osobitne) a vyžaduje si ďalší nákup nabíjačky batérií (tiež sa predáva samostatne), ktoré sú vzájomne zameniteľné so všetkými ostatnými akumulátorovými náradiami Kobalt s napätím 80 V. 8,9-libier fúkač lístia generuje rýchlosti vzduchu až 140 km / h, čo je ideálne pre stredné až ťažké hromadenie listov a dokonca aj väčšie dvorčeky, kde sa nedostane kábel s dúchadlom. Používatelia nahlásia, že na jedno nabitie trvá až 20 minút pri vysokej rýchlosti alebo až 30 minút pri nižších rýchlostiach.


5. NAJLEPŠÍ KÁBELOVÝ ELEKTRICKÝ KVAPALINOVÝ BLESK: Elektrický ventilátor na listy WORX Turbine 600

S elektrickým dúchadlom WORX Turbine 600 rýchlo odoberajte listy. WORX je vybavený technológiou ventilátora turbíny (rotačná sila), ktorá dodáva až 115 km / h listového vzduchu, ovládaného pomocou prepínača s premenlivou rýchlosťou na rukoväti. Napriek tomu tento elektrický kábel s prívodným káblom váži pri pohodlnom nosení 6,4 libier a môže dosiahnuť väčšinu malého alebo stredného dvora s hromadením ľahkých listov, ak ho pripojíte k predlžovaciemu káblu s rozchodom 16 alebo 50 metrov. alebo 14-merací, 100-metrový predlžovací kábel.