Interiérový dizajn

Genius! Táto posteľ sa zdvíha a spúšťa stlačením tlačidla


Zmenšenie z rozľahlého príbytku na malý dom vyžaduje obete priestoru a pohodlia, najmä pokiaľ ide o spálňu. Namiesto toho, aby malí majitelia domov spali na pohodlnej matke veľkej veľkosti, zvyčajne trávia noci na prestaviteľnej posteli alebo na loftovom lôžku prístupnom schodmi. DIY bloggerka Ana White, ktorá navrhovala malý dom od nuly, nemala rada priestorovo náročnú výstavbu tradičných loftových postelí. Namiesto toho priniesla v interiéri výťahový systém pre garážové dvere, aby vybudovala zasnený spací systém, ktorý vytvára priestor nielen pre jedného dva lôžok. Podľa plánov Anny pre podkrovné lôžko pre domácich majstrov si môžete vytvoriť rustikálnu nočnú svätyňu vo svojom malom dome alebo v inom interiéri, ktorý je výzvou pre vesmír.

S 13-metrovým domčekom malého klienta, ktorý je zarámovaný na prívese s rozmermi 24 x 8,5 stôp, Ana potrebovala inteligentne využívať obmedzený priestor na vytvorenie funkčnej, ale pohodlnej alternatívy k spálni v plnej veľkosti bez toho, aby sa obmedzil obytný priestor. , Navrhla géniové riešenie: „Výťah“, ktorý zdvíha a spúšťa lofované lôžko pomocou systému výťahu garážových brán. Po inštalácii výťahu na strop a posúvaní dverového kovania na dve steny v zadnej časti malej domácnosti Ana natiahla drevený rám postele na kladky, aby vytvorila výškovo nastaviteľný priestor na spanie.

Cez deň zostáva v najvyššej polohe takmer 7 stôp nad zemou, a to nielen tým, že by jedli vzácne nehnuteľnosti na podlahe, ani nevytvárali výrazne nižší strop v zátoke so sekčnou pohovkou. Avšak stlačením tlačidla sa loftové lôžko pre domácich majstrov bez námahy presunie z nadvihnutej polohy v hornej časti koľajnice do polohy na úrovni podlahy v spodnej časti koľajnice. Majitelia domov môžu tiež nastaviť podkrovie do polovičnej polohy, čo ponecháva dostatok priestoru v dutine pod ním. Ana zariadila tento priestor sekciou, ktorá sa po niekoľkých minútach zmení na druhú posteľ, čím hosťom poskytuje spánkové riešenie v poschodovej posteli. Zatiaľ čo výťah garážových brán má dostatočnú nosnosť až 250 libier, aby sa dalo ľahko posunúť lôžko plošiny hore a dole, kolíky zaskrutkované do steny, zaistili lofované lôžko bezpečne na mieste v ľubovoľnej výške namiesto toho, aby ste ho nechali zavesené, takže že si môžete oddýchnuť bez kolísania postele.

Vďaka nastaviteľnej výške tohto dômyselného lôžka pre domácich majstrov je malý domček Anny otvorený a priestranný. Majitelia domov aj návštevníci majú vlastný súkromný, odľahlý priestor na relaxáciu bez hrozby klaustrofóbie. Navyše, ak umiestnite loftové lôžko oproti veľkým oknám ako Ana, slúži ako ideálne miesto na obdivovanie vonkajšieho prostredia. Sme pripravení na návštevu tohto aljašského ústupu!

VIAC: Ana White