Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Snake a toilet


Priznajme si to: Zaobchádzanie s upchatou toaletou je asi tak zábavné - ale, bohužiaľ, rovnako potrebné - ako koreňový kanál. Takže ak ste vyskúšali piest, splachovanie horúcou vodou alebo dokonca domáce sódy na pečenie a veci stále nepretekajú tak, ako by mali, pravdepodobne je čas privolať hada (známeho aj ako inštalatérsky vrták). Neznamená to však nevyhnutne výzvu profesionála. Môžete si prenajať hada špecificky vyrobeného pre danú úlohu z miestneho železiarstva za približne 10 až 15 dolárov za deň (oveľa dostupnejšie ako dokonca najprimeranejší inštalatérsky poplatok za 50 dolárov za hodinu). Tento vysoko efektívny nástroj má dlhý kovový kábel so špirálovým háčikom na špičke, ktorý je ideálny na bagrovanie nežiaduceho materiálu z vašej komody. Jednoducho postupujte podľa pokynov na tejto stránke, aby ste sa naučili, ako sa hadiť na toaletu, a problém jednoducho spláchnite.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Gumové rukavice
- Inštalatérsky toaletný šnek („had“)
- Záchodový piest
- vedro alebo kontajner so šírkou dna na odpadovú vodu
- Bielidlo alebo ocot pre domácnosť

KROK 1
Zavolajte do svojho obľúbeného železiarstva a zistite, či prenajíma šneky vhodné na toalety. Pred použitím si prezrite jeden deň a zoznámte sa s jeho mechanikou. Had, uložený v tenkej gumovej hadici, má sklonenú rukoväť, ktorá tiež pôsobí ako kľuka na jednom konci; druhý koniec ide do záchodovej misy. (Elektrický vrták by sa pripojil k vašej vŕtačke, ale ručné vrtáky sú zvyčajne pre túto prácu úspešné a náklady na prenájom sú omnoho nižšie.)

KROK 2
Nasaďte si gumené rukavice a vedľa záchodu umiestnite veľký, prázdny vedro alebo vodotesný obal. Umiestnite pracovný koniec šnekového kábla do záchodovej misy a namierte ho smerom k výtoku v zadnej časti. Otočte rukoväť v smere hodinových ručičiek, aby ste uvoľnili a predĺžili kábel dole do odtoku; kľuku otáčajte, až kým sa nezastaví - kým nedosiahnete upchatie.

KROK 3
Jemne vytiahnite hada. Ak cítite odpor, pravdepodobne to znamená, že ste pripojili zdroj, preto otočte kľuku v opačnom smere, aby sa nežiaduci materiál vrátil späť na povrch. Vyberte ju z misky a zlikvidujte ju v vedre. Opakujte podľa potreby, aby ste sa uistili, že ste úplne upchali drevák. Potom zasuňte závitovku otáčaním rukoväte proti smeru hodinových ručičiek a vložte mokrý koniec do vedra.

KROK 4
Ak nie ste schopní úplne upchať upchatie, pokúste sa ho dostatočne rozbiť, aby vypláchlo. Kábel zašliapnite až na doraz, jemne ho krútite, zatiahnite a niekoľkokrát opakujte. Akonáhle ste schopní sa pohybovať ďalej a slobodnejšie, ako ste boli na začiatku, porušili ste upchatie. Teraz vyberte vrták a prilepte koniec firmy do vedra.

KROK 5
Aby ste predišli možnosti pretečenia pri spláchnutí, odstráňte veko nádrže a manuálne zastavte, aby klapka vypúšťala príliš veľa vody do misky. Je to postup obojručný: S vašou menej dominantnou rukou vypláchnite toaletu obvyklým spôsobom a zatvorte klapku - gumový disk s veľkosťou 2 alebo 3 palce pripevnený k reťazi vo vnútri nádrže - dominantnou rukou, aby ste zabránili miske doplnenie príliš vysoko. Akonáhle ste si istí, že upchatie je preč, vypláchnite ho znova a nechajte klapku na pokoji.

KROK 6
Ak chcete vyčistiť, vyhoďte všetok odpad zozbieraný v vedre späť na toaletu v malom množstve a prepláchnite, aby ste sa uistili, že všetko spadne bez toho, aby došlo k novému upchaniu. Potom vedro a šnek dôkladne očistite veľmi horúcou vodou a bieliacim prostriedkom alebo octom a potom ho vráťte do obchodu.

Vyhnite sa budúcim drevákom

Možno budete môcť ušetriť ťažkosti s opakovaným výkonom tým, že budete dávať pozor na to, čo ste vložili do komódy. Najbezpečnejším prístupom je iba spláchnutie toaletného papiera. Hygienické výrobky, papierové utierky, dentálna niť a vlasy by sa nikdy nemali spláchnuť. Ak máte zvlášť staré alebo citlivé potrubia, zvážte prechod na ľahšiu vrstvu toaletného papiera, ktorá vám pomôže udržať veci v pohybe.


Pozri si video: Man Rescues HUGE Snake From Toilet And Sets Him Free - UPDATE. The Dodo (Júl 2021).