Ako na to a rýchle tipy

Vyriešený! Áno, môžete položiť dlaždice


Otázka: Chcem obkladať svoju podlahu, ale radšej by som nemal prejsť ťažkosťami s vytrhnutím existujúcej podlahy ako prvej. Môcť dlaždice nad dlaždice, aby ste ušetrili čas?

A: Krátka odpoveď je s najväčšou pravdepodobnosťou áno. Ak sú vaše dlaždice v relatívne dobrom stave - rovnomerne rozmiestnené, bez trhlín a nevyzerajú tak, že by si zachovali vlhkosť - pravdepodobne ich môžete pri inštalácii novej podlahy alebo dokonca backsplash nechať pod novou vrstvou dlaždíc.

Posúďte existujúcu dlaždicu. Predtým, ako začnete obkladať dlaždice, vykonajte dôkladné vyhodnotenie základnej vrstvy, aby ste zistili akékoľvek nepravidelnosti povrchu, ktoré môžu spôsobiť základné problémy po ceste. Pleseň a hlboké sfarbenie zálievky často signalizujú problém absorpcie, čo znamená, že zachytená voda poškodila zálievku a mohla by tak novú dlaždicu zhnit 'zdola. Ak sú dlaždice zakryté, problém s absorpciou sa bude zhoršovať a zhoršovať. Podobne, ak pôvodné dlaždice neboli správne nainštalované, nové prekrývajúce dlaždice nebudú ležať rovné alebo zarovnané. Ak objavíte niektorý z týchto problémov, je lepšie začať od nuly, ako sa dlaždice umiestniť na existujúcu podlahu.

Pripravte povrch na inštaláciu. Dlaždice na nerovnom povrchu vám poskytnú menej ako hviezdne výsledky, takže pred začatím projektu vyrovnajte všetky gule suchej zálievky brúskou a zabezpečte voľné dlaždice čerstvým lepidlom na dlaždice. Potom položte nové dlaždice a podľa potreby ich orežte, aby sa zmestili okolo stien a príslušenstva. Akonáhle sú všetky kúsky dlaždíc rozrezané na požadovanú veľkosť, posuňte ich z cesty, aby ste mohli základnú vrstvu čistiť odmasťovacím mydlom. Pred začatím lepenia okrajov oblasti projektu maliarskou páskou a položením plastových fólií na ochranu okolitých povrchov nechajte povrch úplne vyschnúť.

Položte základy pre novú dlaždicu postupne. Vo všeobecnosti platí, že tenkovrstvové lepidlo (známe aj ako malta s maltou) je vynikajúce na ukladanie obkladov v oblastiach vystavených vlhkosti, ako sú kúpeľne, zatiaľ čo lepidlo na tmely je najlepšie v suchších priestoroch, ako sú kuchyne. Naberte lepidlo z vedra pomocou lopatky a naneste tenkú vrstvu na časť obkladačiek, ktorá je iba pár metrov široká. Nepokúšajte sa zakrývať celú podlahu alebo spätný ráz naraz; pretože časy vytvrdzovania sa môžu líšiť, budete chcieť nastaviť každú dlaždicu skôr, ako bude lepidlo príliš suché na svoju prácu. Zarovnajte povrchové lepidlo ozubenou hranou stierky pomocou rovných čiar pozdĺž mokrého povrchu, pretože tieto drážky pomáhajú v procese sušenia a priľnavosti.

Umiestnite dlaždicu tak, ako budete. Položte každú dlaždicu na vrch lepidla, ktoré ste skórovali, a pevne ju zatlačte na miesto. Akonáhle sú tieto na svojom mieste, môžete sa otáčať nanášaním lepidla, ryhovania a kladenia dlaždíc, až kým úplne nezakryjete priestor.

Tip: Ak chcete ušetriť párne viac čas, naneste lepidlo priamo na zadnú stranu vašich nových dlaždíc, namiesto toho, aby ste oblasť pripravovali pomocou tenkého lepidla. Táto metóda by sa však mala uložiť v situáciách, keď je pôvodná dlaždica v perfektnom stave a skutočne hľadáte iba dočasnú opravu, kým sa nebudete môcť pokúsiť o podrobnejšiu obnovu projektu. tak bezpečne, že vydržia celé generácie bez potreby opravy. Zoberme si podnet od bloggera na Renov8or, ktorý sa rozhodol položiť krehkú bielu dlaždicu metra na starú vrstvu béžových štvorcov v kuchyni jednoducho nanesením silikónového lepidla na zadnú časť každej jednotlivej dlaždice a umiestnením na starú dlaždicu s rozperkami medzi, aby ste ušetrili miesto na rovnomerné malty. Aj keď silikón nie je odporúčaným lepidlom na dlaždice, ktoré sa stretnú s veľkým množstvom vody (napríklad sprchová stena), táto jednoduchá oprava by mohla skrátiť čas projektu na polovicu v oblastiach, kde nebude z dlhodobého hľadiska dôjsť k silnému postriekaniu. ,

Nakoniec svoju prácu utesnite. Bez ohľadu na to, aké lepidlo ste použili pod novú vrstvu dlaždíc, budete musieť použiť drážku medzi drážkami medzi nimi. Tento krok chráni celý povrch pred prenikaním vlhkosti do spojov medzi jednotlivými dlaždicami a vedie k poškodeniu vody alebo rastu múčnatiek mimo dohľadu. Kvôli rýchlosti používajte vopred pripravenú zálievku z železiarstva a rýchlo ju aplikujte v jednom kole. Alebo si môžete zvoliť, či sa zálievka zmieša sama; nezabudnite použiť aplikačnú hadičku s dostatočne malým otvorom, aby sa zmestili na žľaby, ktoré napĺňate.

Stručne povedané, môžete dlaždice na dlaždice, pokiaľ pracujete na pomerne zdravom povrchu. Povrch existujúcej dlaždice by nemal byť narušený plesňou alebo plesňou, úplne rovný (vrátane zálievky) a bez akýchkoľvek deformácií alebo podivne umiestnených dlaždíc, ktoré by inak mohli narušiť hladkú novú vrstvu. Nezabúdajte tiež na to, že najlepšie položiť novú dlaždicu na existujúce dlaždice nie je možné, pokiaľ základ pod nimi nie je betón. V opačnom prípade môže nadváha spôsobiť štrukturálne problémy. Teraz choďte a užite si svoj nový, ľahko inštalovateľný povrch dlaždíc!