Zelená

Genius! Útulný bez ohrievača priestoru


S chladným obdobím v plnom prúde veľa majiteľov domov s teplom vyhladzovalo termostat a posielalo prudký nárast energie. Iní sa spoliehajú na ohrievač priestoru, ktorý odvádza pozornosť od štvorcových záberov a štýlu svojho domáceho interiéru, zatiaľ čo priemerná cena za energiu sa zvyšuje o ďalších 18 centov za hodinu. Video blogger Ben Galt, ktorý bol chladený oboma týmito nákladovo a energeticky neefektívnymi vyhliadkami, sa rozhodol pre svoj domov do teplejšieho domu premenou dvoch náhradných kvetináčov, čajových sviečok a rôzneho hardvéru na dômyselný vyhrievací prvok. Ľahko zostaviteľný a priateľský k peňaženke, nový kotol na terakotové kotly od spoločnosti Ben dokáže zahriať drastické miestnosti na zlomok koľko to stojí na kúpu a spustenie vášho typického ohrievača priestoru.

Na výrobu každej strany domáceho ohrievača umiestnil Ben 5-palcový terakotový kvetináč do 6-palcového kvetináča a tieto dva kusy spojil pomocou kovovej tyče, orechov a podložiek. Až po zavlečení niekoľkých ďalších orechov a podložiek dovnútra zasunul do tyče nádobu na sadenie, aby držal čajové sviečky. Toto konštrukčné rozhodnutie je nevyhnutné pre jeho úspech: Kovový hardvér ukladá energiu zo sviečok a nielen vyžaruje energiu zo sviečok a vyžaruje ju do zdvojených kvetináčov a potom von do miestnosti. Podľa jeho výpočtov mohli štyri čajové sviečky v tejto maškrte vyhriať miestnosť iba štyri centy za hodinu - to je úspora 14 centov za hodinu alebo viac ako 1 200 dolárov ročne v porovnaní s tradičným ohrievačom priestoru!

Kým terakotový ohrievač nie je nevyhnutne nový dizajn, Ben urobil jednu kľúčovú zmenu začlenením reťaze a dvojramenného stojana. Pozastavenie týchto dvoch kvetináčov udržuje plamene mimo dosahu nábytku a podláh, na rozdiel od konvenčných modelov, ktoré sú umiestnené na panvici bochníka a prehrievajú alebo poškodzujú nábytok. Nastaviteľná nádoba na sadenie (základňa sviečok) navyše uľahčuje jej spodné použitie pri výmene použitých sviečok bez obarenia prstov a zdvíhania, aby sa minimalizovali tepelné straty. Znovu vytvorte tento šikovný kúrenár pre kutilov, aby ste maximalizovali svoje pohodlie bez ohľadu na vonkajšiu teplotu. Získate tak nový štýlový kúsok stolnej dekorácie, ktorý môžete naštartovať!

VIAC: YouTube prostredníctvom Ben Galta