Zelená

Rádio: Vydanie cencúľ


Rampouchy: Sú prirodzenou súčasťou zimnej krásy. Ale ak ste majiteľkou domu, je veľmi dôležité si uvedomiť, že cencúle prinášajú so sebou všetky riziká spojené s estetikou.

Počúvaj O OTÁZKACH S ICICLMI alebo si prečítajte nižšie

Pre začiatočníkov nezabudnite, že ľad nie je svetlo - váži veľa. Ak dôjde k nekontrolovanému vybudovaniu pozdĺž línie strechy, môže dôjsť k poškodeniu odkvapov, strešnej plošiny a pásového oparu a dokonca aj do samotného domu. Zároveň dávajte pozor na akékoľvek cencúle visiace nad dverami a chodníkmi. Padajúce cencúle zrania viac ľudí za rok, ako si myslíte!

Všimnite si, že ak neustále vidíte rampouchy vyčnievajúce z previsu strechy, je veľká šanca, že sa zaoberáte ľadovou priehradou. Ľadové priehrady sa vyskytujú, keď z podkrovia uniká dostatočné množstvo tepla na roztavenie snehu a ľadu na streche. Roztavená voda sa naopak znovu ochladzuje pozdĺž studených vonkajších okrajov strešnej konštrukcie, blokuje priechod ďalšej taveniny snehu a ponecháva hornú časť strechy citlivú na veľké úniky.

Najlepší spôsob, ako zabrániť cencúlom? Utesnite všetky medzery a praskliny vo vašom podkroví a uistite sa, že sú dobre izolované, s vetraním pre dostatočnú cirkuláciu vzduchu.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknite tu prihlásiť sa na odber, takže môžete automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!