Ako na to a rýchle tipy

Ako: Zachovať vyrezávané tekvice


V momente, keď si uvedomíte, že úsmev starostlivo vyrezávanej tekvice sa zmenil na hnijúce úškľabky, sa hneď, ako sa začnú objavovať trikové alebo treaterové, neobjaví žiadne množstvo kukurice cukrovej. Najčerstvejšia tekvica je vyrezaná 31. októbra, takže ak ste v pokušení začať slávnosť skôr, postupujte podľa týchto pokynov, ako zachovať vyrezávanú tekvicu. S tým budete mať bacuľatú tekvicu, aby ste pozdravili deti z okolia, keď príde veľký deň.


S dierkou na kľúčovú dierku zložte hornú časť tekvice (najlepšie, ak máte v úmysle dať sviečku dovnútra) alebo urobte otvor v zadnej časti. Potom vykopte tekvicovú dužinu pomocou škrabacieho nástroja - lyžica to dokáže, ale pomáha mať niečo s ostrou hranou alebo zubami. Uistite sa, že ste odstránili 100 percent tekvicových vnútorností, pretože zvyšky, ktoré by mohli zvyšovať pôdu pre rast plesní a plesní.

Vyrezajte tekvicu pripevnením šablóny a použitím rezaného alebo iného tenkého, ostrého nástroja na obrys vzoru s malými otvormi pred rezaním. Potom opatrne kopnite miniatúrnou pílou alebo ostrým nožom, aby ste vyplnili tvár Jack-o'-Lantern. Dokonca aj vŕtačka sa dá ako rezbársky nástroj zdvojnásobiť - na výrobu očí použite vycisťovací vrták ½ palca alebo ¾ palca.


Akonáhle budete mať dokonalý ghoulish úsmev, proces konzervácie začína. Bývalý inštruktor kvetinového dizajnu s programom vzdelávania dospelých v New Yorku Botanical Garden (a odborníkom na tekvicu) Joyce Martin Demchak navrhuje sušenie tekvového interiéru pomocou papierovej utierky. "Vyrezávanie tekvice ju vystavuje vzduchu a baktériám, čo spôsobuje hnilobu tekvice," hovorí Demchak.

Ak chcete oneskoriť prípadný rozpad, postriekajte všetky otvorené povrchy bielidlom (práca pre dospelých, pretože nejde o úlohu vhodnú pre deti) vrátane okrajov jeho tváre a spodnej časti veka. Ak nemáte sprejovú fľašu, spoločnosť Demchak odporúča nanášať bielidlo remeselnou kefou.

Po nanesení bielidla znova osušte papierovou utierkou, aby zachytila ​​všetku zvyškovú vlhkosť, a potom začnite rozmazávať vazelínu - iba tenkú vrstvu - na vnútornej strane, výrezy a viečko. Želé poskytuje bariéru, ktorá zabráni baktériám dosiahnuť mäso.

Nakoniec vyložte Jacka so sviečkou napájanou z batérie na žiarivú žiaru, ktorá by mala trvať do Halloweenu alebo neskôr. Môžete pokračovať v odvracaní plesní a hmyzu striekaním vyrezávanej tekvice vodou a bieliacim roztokom.


Ak sú vonkajšie teploty nad 70 stupňov Fahrenheita alebo nižšie ako 32 stupňov Fahrenheita, nenechávajte ich na verande cez noc. Zviažte tekvicu do koša a potom ju dočasne uložte do chladničky, ktorá by mala byť nastavená na 35 až 38 stupňov Fahrenheita - dostatočne chladná, aby spomalila rast baktérií, ale nie toľko, aby tekvica zamrzla. Keď ráno vyberiete tekvicu, bude vyzerať rovnako sviežo ako deň, ktorý ste vyzdobili.

Ak sa vaša tekvica začne scvrkávať, ponorte ju do studenej vody kdekoľvek od niekoľkých hodín do noci. Akonáhle sa steny tekvice rehydratujú, mala by sa znovu ožiť! Len nezabudnite dobre vysušiť zvnútra, aby nedošlo k plesniam.

Teraz, keď ste si zachovali tekvicu, ste pripravení na trik-alebo-spracovateľov! Tipy na odvrátenie Halloweenov vtipákov v tejto sezóne nájdete v tomto videu: