Zastrešenie a vlečka

Najlepšie Gutter stráže pre váš domov


Čistenie odkvapových systémov vášho domu je chaotická fuška, ale je nevyhnutné, aby sa odkvapy nezaťažovali. Vytvorené z rozkladajúcich sa listov, vetvičiek a iných zvyškov, môžu upchávať vodu, aby pretekala cez stranu žlabu, poškodzovala zakladanie základov alebo zamrzla v zime a poškodila žľabový systém. Ale nemusíte sa raz za rok rebrovať dvakrát po rebríku, aby ste nechali svoje odtoky čisté.

Inštalácia žľabových chráničov zabráni vniknutiu úlomkov do žľabov, čím sa eliminuje riziko upchatia. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o výbere na dnešnom trhu, a zistili ste, prečo sme nasledujúce štyri vybrali ako najlepších strážcov žľabov pre väčšinu majiteľov domov.

  1. NAJLEPŠIE POŽIADAVKY NA ŽELEZNIČNÚ DÁVKU: Poklop 5 mm odkvapov z nehrdzavejúcej ocele Raptor z nerezovej ocele
  2. NAJLEPŠIE „NEVIDITEĽNÉ“ DOBRÉ ZÁRUKY: A-M hliníkový 5 ”žľabový chránič
  3. JEDNODUCHEJŠIE NA INŠTALÁCIU OBRAZOVKY GUTTER GUARDS: Amerimax Domov Výrobky Lock-In Gutter Guard
  4. NAJLEPŠIE ŽELEZNIČNÉ USTANOVENIA PRE HĽADANIE HĽADANÉHO HODNOTENIA 5-palcový systém žľabov FlexxPoint

Dodávatelia odkvapov radi umiestnia odkvapové stráže na váš dom, pretože inštalácia medzi 15 až 19 dolárov za lineárnu nohu a inštalácia sa dôrazne odporúča pre čokoľvek vyššie ako strecha prvého poschodia. Mnohí majitelia domov s jednoposchodovými domami však môžu radšej DIY vykonávať túto relatívne jednoduchú prácu, ktorá si vyžaduje iba základné nástroje, a preto materiál vylučuje iba 0,75 až 6 dolárov na lineárnu stopu. Informácie, ktoré sú pred nami, sa preto zameriavajú na najlepších odkvapových hláv pre domácich majstrov.

Tri hlavné typy odkvapových hláv, ktoré má dnešný majiteľ domu k dispozícii, sú obrazovka, mriežka a krivka vzad (nazývaná aj „povrchové napätie“) - a každá z nich má svoj vlastný súbor výhod. Väčšina odkvapových hláv prichádza v dĺžkach troch stôp až osem stôp, so šírkami navrhnutými na pokrytie odkvapov v rozmedzí od štyroch palcov do šiestich palcov.

1. Ochranné okapy žľabov

Tieto odkvapové chrániče majú drôtenú alebo plastovú mriežku, ktorá sa inštaluje zdvíhaním spodného radu šindľov na streche a posúvaním okraja obrazovky pod ním, aby ho udržala váha šindľov na svojom mieste. Jedná sa o najjednoduchší typ žľabových ochrán na inštaláciu, často nie sú potrebné žiadne nástroje.

výhody:
• Chrániče žľabov obrazovky sú lacnou alternatívou, ktorá začína pod 1 dolárom na dĺžku.
• Mriežka obrazovky zabraňuje vstupu listov do žľabu.

Dôležité informácie:
• Vzhľadom na to, že nie sú priskrutkované, môžu sa ochranné okuliare obrazovky vysunúť pôsobením silného vetra alebo môžu byť padajúcimi vetvami vysunuté spod šindľov.
• Plastové ochranné kryty obrazovky sa môžu časom krehnúť a zlomiť.
• Ak sa chystáte namontovať kryty žľabov do spodnej rady šindľov, môže dôjsť k zrušeniu niektorých záruk na strechu. Ak máte obavy, kontaktujte výrobcu šindľov pred inštaláciou tohto typu žľabovej zábrany.

2. Ochranné okapové žľaby

Drážkové chrániče okien sú podobné ochranným krytom obrazovky, čo umožňuje vode pretekať malými dierami, pričom blokuje vetvičky a zvyšky. Chrániče sú k dispozícii buď z plastovej alebo kovovej siete a inštalujú sa tromi hlavnými spôsobmi - zasunutím okraja pod prvý rad pásoviek, prichytením krytu priamo na vrch žliabku alebo pripevnením príruby k fasáde.

výhody:
• Jednoduchá inštalácia.
• Blokuje aj malé kúsky odpadu, ako je napríklad fúkanie piesku, pričom umožňuje dažďu pretekať.
• Dostupné v rôznych variantoch, od lacných plastových rámov a ľahkých materiálov typu sita po pevné kovové rámy a pletivo vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.
• Očakávajte, že zaplatíte 1,50 až 4,50 dolárov za lineárnu stopu, v závislosti od kvality.

Dôležité informácie:
• Chudobné odrody jemných ochranných okapových žľabov sa môžu roztrhnúť a poškodiť usadením ľadu a padajúcimi vetvami.
• Môže byť potrebné občasné čistenie, ktoré by mohlo zahŕňať striekanie hadicou, a (voliteľne) umývanie kefou, ak sa drobné spadnuté semená usadia v otvoroch jemných ôk.

3. Ochrany žliabkov s reverznou krivkou

Chrániče žliabkov s reverznou krivkou sú vyrobené z ľahkého kovu alebo lisovaného plastu a voda nimi neprepúšťa, ale skôr nad hornú a okolo klesajúcej krivky predtým, ako spadne do žliabku pod ňou. Listy a zvyšky sa posúvajú priamo z okraja a padajú na zem pod zemou. Aby fungovala správne, ochranné pásy by mali byť inštalované v rovnakom uhle ako sklon strechy.

výhody:
• Funguje dobre, ak necháva listy a zvyšky mimo odkvapu, a to aj v silne treených dvoroch.
• Niektoré značky sú dostupné v niekoľkých farbách, vrátane bielej, mandľovej a šedej.

Dôležité informácie:
• Chrániče žliabkov s reverznou krivkou, ktoré sú menej priaznivé pre domácich majstrov ako iné typy, musia byť schopné pripevniť zadnú stranu krytu v správnom uhle k fasáde strechy (zvislý pás tesne nad horným žliabkom). Ak uhol nie je správny, voda môže pretekať cez hranu, namiesto sledovania reverznej krivky do žlabu. Zahŕňa to niektoré pokročilé stolárske zručnosti a niekedy sa bude musieť znížiť žľab.
• Pretože ochranné kryty spätných žľabov sa inštalujú nad existujúce žľaby, môžu byť viditeľné zo zeme.
• Ochrany žľabov s reverznou krivkou sú skonštruované tak, aby vydržali, ale sú drahšie ako ich náprotivky zo sieťoviny a obrazovky, pričom bežia 4 až 6 dolárov na lineárnu stopu.

Ak chcete získať ochranný kryt správnej veľkosti, zmerajte šírku odkvapu od vonkajšej hrany k vonkajšej hrane. Žľaby sa dodávajú v troch štandardných šírkach: štyri palce, päť palcov a šesť palcov, pričom najbežnejšie sú päť palcov.

Ukončite polročné čistenie odkvapov jednou z nasledujúcich možností. Okrem toho, že sú našimi osobnými najlepšími voľbami, ich majitelia domov vybrali ako najlepších strážcov žľabov pre domácich majstrov.

1. NAJLEPŠIE OCHRANNÉ ŽIAROVÉ OKRUHY: Poklop 5 mm odkvapov z nehrdzavejúcej ocele Micro-Mesh

Pre dokonalé pokrytie odkvapov blokovaním úlomkov, 5 mm odkvapový kryt z nehrdzavejúcej ocele Micro-Mesh Raptor sa môže pochváliť malými dierami, ktoré z vašich odkvapov chránia aj najmenšie semená fúkané vetrom. Nerezový, odolný proti korózii Raptor sa hodí k štandardným päťpalcovým odkvapom a dodáva sa v pásoch so štyrmi nohami, s ktorými sa ľahko manipuluje. Kryt sa zasúva pod spodnú radu pásov a vonkajšia hrana sa tiež pripevňuje k žľabu pomocou skrutiek, aby sa zaistila vyššia bezpečnosť. Skrutky a zásuvka matice-vodiča potrebné na inštaláciu prúžkov sú súčasťou balenia. Majitelia domov nazývajú odkvapový žľab Raptor ako „odolný“ a „odolný“.

2. NAJLEPŠIE „NEVYHODNITEĽNÉ“ ŽIAROVKY: Žľab A-M z hliníka

Ak si neželáte, aby sa dolu zobrazovali žľaby, získajte odliatok A-M Aluminium 5 ”Gutter Guard. Vyrobené z ľahkého hliníka, pohodlne zapadá do vrchu žľabu a po inštalácii je prakticky neviditeľné, takže nič nezbavuje dobrého vzhľadu vašej strechy. Dodáva sa v pásoch so štyrmi nohami, zmestí sa do štandardných päťpalcových odkvapov a okrem skĺzavacej podpery šindľov sa pripevňuje k vonkajšiemu peru odkvapov pomocou skrutiek so samoreznými skrutkami (nie sú súčasťou dodávky).

3. JEDNODUCHEJŠIE NA INŠTALÁCIU OBRAZOVKY ŽIAROVKY: Amerimax Domov Produkty Lock-In Gutter Guard

Dokonca aj začiatočník pre domácich majstrov bude mať pri inštalácii zámkovej žľaby Amerimax Home Products 'snap. Tento ochranný odkvapový žľab je navrhnutý tak, aby sa vkĺzol pod prvý rad pásov a potom prekĺzol cez vonkajší okraj žľabu. Jeho flexibilný dizajn je vhodný pre odkvapové systémy so štyrmi, piatimi a šiestimi palcami. Chránič žliabkov Amerimax je vyrobený z oceľového sita s práškovou povrchovou úpravou, ktorá odoláva korózii, a zabráni tak úniku lístia a zvyškov zo žliabku, pričom umožní ľahký tok aj najťažšej lejakovej zmesi. Dodáva sa v ľahko manipulovateľných trojprstových pásoch a dá sa nainštalovať bez ďalších nástrojov.

4. NAJLEPŠIE ŽELEZNIČNÉ ZÁRUKY PRE ŤAŽKÚ AKUMULÁCIU PLAVIDIEL: FlexxPoint 5 ”odkvapový krycí systém

Posilnený vyvýšenými hrebeňmi, ktoré vedú po celej dĺžke pruhu, systém okien FlexxPoint 5 ”Gutter Cover System ponúka zvýšenú ochranu pred ochabnutím alebo zrútením, a to aj pri silnom hromadení listov alebo snehu. Vyrobený z ľahkého hliníka, nerezový žľab FlexxPoint je k dispozícii v čiernej, bielej, hnedej a matnej farbe. Pripevňuje sa pomocou skrutiek (súčasťou balenia) k vonkajšiemu okraju žľabu a vnútorná hrana zaskočí na svoje miesto, takže ho nemusíte zasúvať pod šindle.