Kuchyňa

Rádio: Výber správneho sporáka pre váš domov


Žiadny kuchynský sporák nie je dokonalý. Plynové aj elektrické modely ponúkajú výhody a nevýhody. Tu je niekoľko dôvodov, ktoré treba mať na pamäti, ak uvažujete o prepnutí.

Počúvaj O VOĽBE KAMENE alebo prečítať nižšie:

Vážni kuchári často uprednostňujú plynové kachle, pretože intenzitu ich plameňov je možné jemne vyladiť. Medzitým môžu mať tí s malými deťmi prednosť elektrické sporáky, ktoré mnohí rodičia uprednostňujú pred varením na otvorenom ohni.

Náklady sú, samozrejme, hlavnou protihodnotou - nielen počiatočné, ale aj dlhodobé prevádzkové náklady. Elektrické sporáky majú tendenciu niesť o niečo vyššiu cenu ako plynové modely, ale plynové pece sú často o niečo lacnejšie.

Aj keď kachle na plyn môžu byť poháňané propánom, butánom alebo dokonca skvapalneným ropným plynom, väčšina je poháňaná zemným plynom, čo si vyžaduje vedenie plynu smerujúce do vášho domu. Ak bývate na predmestí, obyčajne to nie je nijako zaujímavé. Vo vidieckych oblastiach však nie je možné napojenie na plynové potrubie možné a náklady na iné palivové alternatívy môžu byť neprimerané. Určite to budete chcieť skontrolovať ešte pred nákupom.

Rádio je 60-sekundový tip na vylepšenie domácnosti, ktorý sa vysiela na viac ako 186 staníc na 75 trhoch v celej krajine. Kliknutím sem sa prihlásite na odber, aby ste mohli automaticky dostávať každú novú epizódu hneď po jej príchode - úplne zadarmo!