Trávnik a záhrada

Môže vaša paluba trvať ďalšiu sezónu?


Dobre postavená paluba zvyšuje váš životný a zábavný priestor a zvyšuje hodnotu vášho domu, s príjemným 70% kompenzáciou nákladov, keď sa rozhodnete predať. Pri intenzívnom používaní a stálom vystavení týmto prvkom si však drevené povrchy paluby vyžadujú veľkú pozornosť a údržbu, aby si zachovali svoj vzhľad a zostali stabilné a bezpečné sezóny po sezóne.

V priebehu času je paluba vystavená množstvu problémov, kozmetických aj štrukturálnych. Videli ste na palube lepšie dni? Zaujíma vás, či to môže trvať ešte jednu sezónu, alebo si myslíte, že je čas úplne ho zošrotovať a začať čerstvým? Prečítajte si tento zoznam šiestich bežných problémov s balíčkom, aby ste zistili, aké opravy môže váš balíček potrebovať, a pomôžu vám rozhodnúť sa, či opraviť opravy alebo zavolať profesionála, ktorý sa postará o poškodenie.

Zafarbenie nie je bezpečnostným problémom pre váš balíček, ale je to určite nevzhľadné. Oprava zafarbenia spočíva v odstránení existujúcej farby z dosiek, umytí dreva a nanesení škvrny na palube s dobrou UV ochranou. Jedná sa o jednoduchú opravu paluby, ktorú zvládne aj začiatočník. Pretože nepriaznivé počasie môže zafarbiť projekt zafarbenia, je najlepšie začať s tým koncom leta alebo začiatkom jesene, keď sú teploty mierne (pod 80 stupňov Fahrenheita), je tu menšia vlhkosť a v predpovedi sa nevyžadujú žiadne dažde.


Ak pošmyknete okolo paluby, ako by to bol úhľadný blok ľadu, pravdepodobne ide o veľké hromadenie rias alebo vlhkosti. To sa dá ľahko napraviť dobrým tlakovým umytím, aby sa odstránili všetky klzké miesta, na ktorých nie je bezpečné chodiť. Palicu umývajte raz ročne skoro na jar, po roztopení snehu a predtým, ako vytiahnete všetky grilovacie a terasové vybavenie.

Aj keď praskanie na palube nie je atraktívne, zvyčajne ide iba o normálne známky starnutia. Ak sú trhliny kratšie ako šesť palcov, všetko, čo musíte urobiť, je vyplniť ich latexovým dreveným plnivom a potom z paluby dokončiť tmel. Ak sú však trhliny dlhšie ako je potrebné, musíte vypustiť príslušné dosky a skontrolovať, či nie sú poškodené spodná strana. Ak spodná strana dosky vyzerá čisto, prevráťte ju a znova ju pripevnite pomocou skrutiek paluby k nosníkom; ak sú na spodnej strane praskliny, dosku úplne vymeňte.

Drevo na palube sa neustále rozširuje a zmenšuje, pretože sa mení vlhkosť a ročné obdobia. Najlepšie výsledky dosiahnete vykonávaním údržby trhlín každý rok na jeseň, kým sa nevsadí suchý zimný vzduch, čo môže spôsobiť prehĺbenie existujúcich trhlín a vytvorenie nových.

Keď dosky hnijú, typickým vinníkom sú poškodenia vodou alebo hmyz. Ak sa ignoruje, môže sa hniloba šíriť a spôsobiť vážne štrukturálne poškodenie, takže by ste sa mali zaoberať hnilobou dreva naraz po jednej doske. (Jedná sa o vynikajúci projekt opravy paluby pre pokročilejších kutilov.) Začnite odstránením klincov a skrutiek pomocou kladiva a páčidla, potom vyberte hnitú dosku. Ak je to potrebné, na vystrihnutie dosky použite kotúčovú pílku, ale dajte pozor, aby ste doštičky nekrižovali. Nakoniec odmerajte a odrežte novú dosku na mieru a priskrutkujte ju do nosníka. Ak je drevná hniloba rozšírená, môže byť táto práca lepšie pre profesionálov, pretože možno budete musieť vymeniť viac dosiek a dokonca aj nosníkov.

Pri položení paluby sa do drenáže zámerne začleňujú medzery to až ¼ palca. V priebehu času sa bude drevo nevyhnutne zmenšovať, čo spôsobí, že sa medzi palubnými doskami vytvoria širšie a nepríjemnejšie medzery. Tieto sa môžu potenciálne stať nebezpečenstvom zakopnutia, takže je najlepšie okamžite napraviť veľké medzery tým, že všetky dosky nahradíte novými, ktoré boli zrezané na mieru, čo je náročná oprava paluby, ale je možné ju vykonať o víkende.

Aby ste minimalizovali budúce medzery medzi vašimi palubnými doskami, je dôležité pochopiť, že drevené dosky majú rozsah vlhkosti (MC) v závislosti od toho, ako sa ošetrujú a sušia. Najlepší obsah vlhkosti dreva v exteriérových projektoch bude závisieť od podnebia vašej oblasti, preto sa pri nákupe opýtajte odborníkov na miestnom drevorubači a dvakrát skontrolujte, či majú všetky vaše paluby rovnaké MC, aby sa rovnomerne vysušili. Keď ste pripravení na inštaláciu, medzerníky rovnomerne rozložte na palubu, či už sú pevne zúžené alebo medzi pármi asi ⅛ palca.


Poslednou vecou, ​​ktorú chcete, keď idete na palubu, je cítiť tú štruktúru. Vlhkosť môže byť spôsobená poškodením termitmi, predĺženou hnilobou dreva alebo nesprávnou inštaláciou. Kedykoľvek budete mať doma poškodenie konštrukcie, je najlepšie okamžite zavolať skúseného profesionála, ktorý vám môže problém napraviť alebo vám pomôže nainštalovať úplne nový a najdôležitejší bezpečný balíček.

Nezabudnite riadne skontrolovať svojho dodávateľa prostredníctvom preskúmania online recenzií a získavania odporúčaní od dôveryhodných priateľov alebo susedov. Skontrolujte, či osoba, ktorá bude pracovať na vašom dome, má skúsenosti s typom opravy paluby, ktorú potrebujete, aby ste sa vyhli problémom a dodatočným nákladom na chyby. Ak nie ste pripravení na opravy domácich strojov na menších palubách, nájdite dobrého údržbára, ktorému môžete veriť, že bude robiť svoju prácu správne, bez toho, aby vám účtoval ruku a nohu.

Obsahom je platená reklama vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Puls. Jeho fakty a názory sú názory a názory.