Interiérový dizajn

DIY Lite: Najjednoduchší spôsob čalúnenia čela postele


Či už sú elegantné alebo všívané, čalúnené čelo postele dokonale dotvára vzhľad a dojem základnej spálne. Tvar a štruktúra vytvárajú ohnisko v hornej časti postele, zatiaľ čo samotná mäkká tkanina dodáva do oddychového priestoru ďalšiu vrstvu „útulného“. Podobne je to takmer záruka, že sa tieto spálne môžu predávať za viac ako celú vašu súpravu postelí, niekedy dokonca ako matrac! Dokonca aj jednoduché minimalistické návrhy stoja stovky dolárov, ale nie tak, keď to robíte sami. Materiály pre tento konkrétny čalúnený čalúnený štítok hlavy zazvonia za zlomok ceny podobných možností, ktoré sa dnes predávajú, a nebudú jesť ani drahocenný čas. Len za jedno popoludnie si môžete vyrobiť čalúnené čelo postele, ktoré zachytáva váš jedinečný štýl a pritom stále drží rozpočet.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Preglejka 12 mm
- Miska alebo veko
- Tužka
- Jigsaw
- Prešívaná prikrývka
- Nožnice
- Lepiaca pištoľ
- Poťahová látka
- Marker
- Nastreľovacia pištoľ
- 8 mm svorky
- Meracie pásmo
- Zariaďovacie nechty
- Kladivo
- 2-palcové kovové krúžky (2)
- Gombíky na zásuvky
- Kotvy na sadrokartónové dosky (2) (voliteľné)
- Skrutky s hmoždinkami pre uchytenie zásuviek (2)


KROK 1
Keď vyzdvihnete preglejku zo svojho železiarstva, požiadajte zamestnancov, aby ju znížili na požadovanú veľkosť - väčšina obchodov s veľkými boxami bude. Aby sme sa zavesili okolo postele s veľkosťou 76 palcov, umiestnili sme tieto rozmery o dĺžku 96 palcov a výšku 32 palcov. Menšie ako to, môžete znížiť dĺžku, ale vždy udržujte výšku 32 palcov.

Pre kráľovnú posteľ: 74 palcov po 32 palcov
Pre celú posteľ: 66 palcov po 32 palcov
Pre dvojposteľ: 49 palcov po 32 palcov

Akonáhle budete mať preglejkovú dosku nakrájanú na rozmery, ktoré najlepšie vyhovujú vašej posteli, môžete rohy zaobliť sami. Dosku alebo čalúnené čelo postele, ktoré sa má čoskoro vystaviť, umiestnite dosku alebo kruhové veko a sledujte ich okraj. Vystrihnite štvrtinu kruhu najbližšie k rohu skladačkou, aby ste zostali so zaobleným rohom a okraje oddeľte, aby ste odstránili triesky. Opakujte pre každý roh.


KROK 2
Odrežte kúsok prikrývky prikrývky zhruba tak veľký, aby zakryl celú preglejkovú čelnú dosku. Nalepte ju na jednu stranu preglejky pomocou lepiacej pištole. Ak chcete, aby to bolo extra bacuľaté, môžete zvážiť zdvojnásobenie množstva vaty použitej rezaním druhého listu a lepením medzi vrstvami.


KROK 3
Akonáhle je lepidlo suché, orežte pálku bližšie k tvaru a rozmerom čela a prilepte jej okraje k okraju preglejky.


KROK 4
Odklopte dosku tak, aby pálenie smerovalo nadol a položte ju na čalúnené látky podľa vášho výberu. Sledujte tvar dosky na látke v značkovači a nechajte tak priestor pre ďalšie 3 palce látky po celom obvode. Nechcete strihať textíliu príliš krátku, pretože táto ďalšia dĺžka sa omotá okolo okraja čela postele a pripevní sa zozadu.


KROK 5
Bez toho, aby sa doska potiahla po látke čalúnenia príliš, potiahnite látku okolo jednej strany preglejky a pripevnite ju dozadu pomocou sponky na sponky a svoriek 8 mm. Najlepšie je pripevniť jednu stranu a potom pracovať na protiľahlej strane, než pracovať v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek okolo dosky. Takto môžete po zošívaní dolu po ľavej strane látku ľahko natiahnuť cez prednú časť čelnej strany a zabaliť ju okolo pravej strany, aby bola textília napnutá. Na pevné uchytenie látky použite dostatok svoriek; jeden každé 2 až 3 palce je dobrým pravidlom.

Rohy uložte na poslednú dobu.


KROK 6
Pretiahnite úplne spodný pravý roh látky cez zadnú časť čelnej dosky a pripevnite ju na preglejku. Potom urobte malé záhyby smerom do stredu rohu na obidvoch stranách, aby ste zachovali okrúhly tvar, zošívajte každý pri behu. Na upevnenie látky v rohu použijete viac svoriek ako na stranách.

Opakujte aj v ostatných troch rohoch.


KROK 7
Ak chcete do čalúneného čela čalúnenia pre domácich majstrov jednoducho pridať elegantný povrch, kladivo dodávajte klinčeky pozdĺž jeho okrajov. Položte pravítko pozdĺž boku dosky, aby ste si mohli nechať nechty len 1 palec od seba (môžete dokonca označiť, kam ich pridať v značke). Potom poklepte na každý jednotlivý necht na nábytok podľa pokynov na obale.


KROK 8
Vystrihnite dva textilné prúžky z vašich poťahov na čalúnené textílie, každý s dĺžkou 30 palcov a šírkou 4 palce. Pomocou pravítka nakreslite čiaru nadol presný stred pozdĺžne (2 palce in) na každý.

Naneste horúce lepidlo na každú 30-palcovú hranu prvého pruhu a zložte ich tak, aby ste sa stretli v strede, kde ste práve nakreslili túto čiaru. Stlačte a podržte, kým lepidlo úplne nevychladne, aby sa záhyb udržal. Opakujte s druhým prúžkom tak, že máte dva zdvojené prúžky, ktoré sú 30 cm dlhé a 2 palce široké.


KROK 9
Prejdite každý pásik cez vlastný 2-palcový kovový krúžok a preložte ho na polovicu tak, aby bol krúžok v strede.

Teraz na doske zmerajte 12 palcov od horného a 12 palcov od pravého okraja, aby ste ich umiestnili a zošívali voľné konce na prvom zloženom páse. (Pomôcka: Mali by ste stále mať asi 3 palce dĺžky visiace okolo horného okraja.) Opakujte s druhým pásom, tentoraz 12 palcov od horného a 12 palcov od ľavého boku. Neváhajte tu použiť veľa svoriek, pretože tieto prúžky budú také, ako zavesíte čalúnené čelo postele pre domácich majstrov.


KROK 10
Nakoniec odložte posteľ a pripravte sa na zavesenie čalúneného čelného panelu pre domácich majstrov na stenu vašej spálne tak, že najprv pritiahnete dva ozdobné gombíky na zásuvky (buď pekné skrinky alebo malé komoda), aby krúžky prekĺzli.

Montáž čela postele bude podobná montáži veľkého rámu na dva háčiky zavesené na obrázku: Čelenku položte na stenu, na ktorej ju chcete zavesiť, skontrolujte, či je vo vodorovnej polohe, a napnite popruhy tak, aby ste mohli označiť umiestnenie prstene. (Pomôcka: Najlepšie je, aby ste svoju značku umiestnili na hornom strede každého krúžku, aby ste vedeli, kam umiestniť hornú časť základne každého gombíka.)

Pretože väčšina gombíkov vyžaduje inštaláciu na zadnú montáž a nemáte prístup do priestoru za stenou, budete musieť vymeniť skrutky, ktoré sú dodávané s gombíkmi pre hmoždinky, dvojnásobnú dĺžku, ale rovnakú šírku. Ak nepripevňujete čelo priamo na nástenné čapy, zvážte najskôr inštaláciu kotiev na sadrokartónové dosky, aby ste získali ďalšiu podporu. V opačnom prípade predvŕtajte otvory do steny v každom mieste a skrútte ich hmoždinky. Potom zaveste čalúnenú čelnú dosku DIY na odkryté konce skrutiek a každú skrutku zakryte ozdobnými okrúhlymi gombíkmi.

Zostáva vám iba tlačiť posteľ späť na miesto - nebudeme súdiť, ak sa rozhodnete zavolať deň po tomto vyhlásení. Vaša práca je hotová.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.