Ako na to a rýchle tipy

Postup: Odstráňte škrabance z nehrdzavejúcej ocele


Od umývadiel až po spotrebiče, pulty, hardvér skrinky a nehrdzavejúca oceľ zostáva populárnym trendom v kuchyni, ktorý sa uprednostňuje pre svoj elegantný vzhľad a odolnosť. Napriek tomu je robustný, ako je, z nehrdzavejúcej ocele môže v priebehu každodennej činnosti získať nevzhľadné škrabance. Našťastie je úplne možné tieto príznaky opotrebenia minimalizovať, dokonca aj úplne odstrániť škrabance z nehrdzavejúcej ocele.

Pozrime sa bližšie a uvidíte, že nehrdzavejúca oceľ má na povrchu stopy kefy - nazýva sa to obilie, ktoré je výsledkom výrobného procesu. Bez ohľadu na spôsob odstránenia škrabancov alebo produkt, ktorý používate, je potrebné trieť iba v smere zrna; choďte zlým smerom, problém sa vám zhorší.

Poznámka: Nepoužívajte techniky popísané v tomto dokumente na nehrdzavejúcu vrstvu, na ktorú je nanesený ochranný číry povlak alebo syntetický povrch, inak spôsobíte väčšie škody.

S ohľadom na tieto výhrady zbierajte materiály a začnite obnovovať svoju nehrdzavejúcu oceľ. Nemusí to vyjsť vyzerať ako nová značka, ale určite oživí vzhľad vašej kuchyne a zachová ju tak pre ďalšie roky.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- z nehrdzavejúcej ocele na odstránenie škrabancov (napr. Kamarát bara Keepera)
- Voda
- handry z mikrovlákna
- Súprava na odstránenie škrabancov z nehrdzavejúcej ocele

AKO ODSTRÁNIŤ POKRÝVANÉ ŠROTY V NEREZOVEJ OCELE

Používajte neabrazívne zlúčeniny, ako je priateľ barového Keepera alebo čistič z nehrdzavejúcej ocele a meď. (V štipku môžete dokonca použiť bieliacu zubnú pastu).

  1. Ak používate práškovú zlúčeninu na odstraňovanie škrabancov z nehrdzavejúcej ocele, pridajte dostatok vody - niekoľko kvapiek súčasne - aby ste vytvorili pastu zhruba konzistenciu zubnej pasty. Ak je vaša zlúčenina na báze krému, pokračujte ďalším krokom.
  2. Naneste malé množstvo prostriedku na odstraňovanie škrabancov na handričku z mikrovlákna a potom ju jemne trite smerom dopredu a dozadu cez škrabadlo, pričom postupujte v smere kovového zrna. Pokračujte, až kým sa škrabance neopotrebujú.
  3. Opatrne utrite povrch čistou, mierne navlhčenou handričkou z mikrovlákna, aby ste odstránili zvyšky zmesi. Vysušte ďalšou čerstvou handričkou z mikrovlákna. V prípade potreby zopakujte kroky 2 a 3, aby ste úplne odstránili škrabance z povrchov z nehrdzavejúcej ocele.

AKO ODSTRÁNIŤ DEEPEROVÉ ODPADY Z NEREZOVEJ OCELE

V prípade väčších nedokonalostí, ktoré nedokážu na zmes reagovať, použite súpravu na odstránenie škrabancov z nehrdzavejúcej ocele, ako je Scratch-B-Gone alebo Siege Stainless Steel Sink a Odstraňovač škrabancov na riade. Súpravy na odstraňovanie škrabancov obvykle obsahujú leštiacu zmes a sadu brúsnych vankúšikov. Budete pracovať od najhrubšej štrku po najlepšiu, aby ste odstránili škrabance z nehrdzavejúcej ocele a obnovili povrch. Dbajte na pokyny výrobcu týkajúce sa vašej súpravy.

  1. Úplne si prečítajte pokyny výrobcu. Identifikujte smer zrna v nerezovej oceli.
  2. Počnúc príslušnou štrbinovou podložkou odporúčanou pre konkrétny poškriabaný povrch, ktorý chcete vyhodiť, poškriabajte škrabku s obilím v jednom smere. Jediným pohybom tam a späť brúsivom by ste mohli spôsobiť neatraktívne kruhové značky. Na odstránenie škrabanca používajte iba taký tlak, aký je potrebný; nebuď príliš horlivý alebo hlbšie, ako je potrebné.
  3. Ak je to odporučené výrobcom, presuňte sa na jemnejšiu štrkovú podložku a pokračujte v procese leštenia pridaním vody alebo akýchkoľvek zlúčenín obsiahnutých v súprave podľa potreby.
  4. Celý proces utrite handričkou z mikrovlákna, aby ste dokončili proces, a potom vyleštite oceľ na čistý lesk.

Aby sa vaše kovové povrchy udržali nové, nepoužívajte na pravidelné čistenie a údržbu abrazívne látky alebo oceľovú vlnu. Pri umývaní ťažkých hrncov alebo liatiny chráňte umývadlo z nehrdzavejúcej ocele gumenou podložkou. Po dokončení umývania nezabudnite rohož odstrániť, aby voda nezostala zachytená pod ňou, kde by mohla spôsobiť zmenu farby.