Dvere a okná

Ako: Izolujte Windows


Aj keď v zime poskytuje okenná sedačka perfektné pohľady na zasnežené konáre stromov, nie je to nevyhnutne najpohodlnejšia bidlá v chladnom dni. Počas chladného obdobia môže z tabúľ skla, ako aj cez akékoľvek praskliny alebo medzery okolo rámu okna uniknúť toľko tepla, ktoré budete chcieť zabaliť do prikrývky alebo aspoň na sveter. sedí tak blízko pri okne. Správa informácií o energii uvádza, že priemerná domácnosť stráca až tretinu svojej energie v dôsledku zlej izolácie okien. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako zmierniť túto stratu. Postupujte podľa týchto osvedčených postupov, ako izolovať okná, a teplejšiu zimu môžete zaistiť iba jedným pracovným víkendom.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Tmel
- Vyčistite handru
- Tesniaca pištoľ
- tesnenie v exteriéri (najlepšie so 100% silikónovým tmelom)
- Tesárske kladivo
- Papierové uteráky
- Čistič pre domácnosť
- Miera pásky
- Poveternostné podmienky
- Nožnice
- Nôž
- Izolačný okenný film
- Silné záclony


Izolujte vonkajšie okná

Desaťročia vystavenia týmto prvkom môžu uniesť jednu z vašich hlavných obranných opatrení proti tepelným stratám: vonkajšie tesnenie. Keď sa to začne rozpadávať, okolo rámu okna sa môžu začať tvoriť praskliny. Ak pocítite prievan z vašich zatvorených okien, vykonajte rýchlu akciu a vymieňajte vonkajšie tesnenie pozdĺž okenných rámov skôr, ako sa počasie zhorší k horšiemu.

KROK 1Pred začiatkom procesu skontrolujte počasie. Pre úspešnú aplikáciu tesnenia budete chcieť mať jasnú oblohu na 24 hodín - bez snehu alebo dažďa - a ideálne teploty nad 45 stupňov Fahrenheita.

KROK 2
Použite silný stierací nôž na zoškrabanie okrajov okna, ktoré sú zbavené starej tesniacej farby. Potom povrch očistite od zvyškov vlhkou handrou. Nechajte povrch niekoľko hodín zaschnúť, aby nové tesnenie ľahko priľnulo. Najlepšie je začať projekt skoro počas dňa, aby ste mali dostatok času na zaschnutie. Môžete tiež nechať schnúť cez noc, ale v závislosti od vonkajšej teploty by ste mohli byť po studenej studenej noci v studenej a studenej noci.

KROK 3Vložte svoju odkvapkávaciu pištoľ s náplňou z vonkajšej silikónovej tesnenia a podržte ju v uhle 45 stupňov, aby ste sa dostali hlboko do trhlín okolo rámu okna. Medzi rám a bočnú stenu naneste nepretržitý tesniaci prúžok celú plochu okna. Akýkoľvek tmel, ktorý vyteká z trhliny, by sa mal opatrne zatlačiť stieracím nožom. Nechajte to vyliečiť cez noc, aby ste zaistili najlepšiu ochranu pred vetrom a vlhkosťou.


Izolujte interiéry okien

Okienko - časť okna, ktorá sa otvára a zatvára - je miesto, na ktoré sa väčšina ľudí pokúša vylepšiť izoláciu okna. Aj keď je tu izolácia dôležitá, nezanedbávajte samotné sklo ani neignorujte iné riešenia obmedzujúce prievan. Využite trojitý prístup k izolácii vnútorných častí svojich okien pomocou poveternostných podmienok, okenných fólií a energeticky inteligentných ošetrení okien.

KROK 1Ak je vaše počasie opotrebované alebo drví, je čas ho odstrániť a vymeniť. Odizolovanie pomocou lepidla môže byť jednoducho vytiahnuté rukou. Ak je pás proti poveternostným vplyvom pripevnený klincami alebo skrutkami, musíte ich najprv odstrániť pomocou kladiva alebo vŕtačky, aby ste ich mohli zdvihnúť. Po odstránení poveternostných podmienok utrite okenné krídlo vlhkou handrou alebo papierovými utierkami a čistiacim prostriedkom pre domácnosť. Nechajte ho dôkladne vyschnúť.

KROK 2
Pri výbere náhradného počasia je potrebné starostlivo zvážiť výhody a nevýhody každého materiálu. Ako pri mnohých stavebných materiáloch, aj za životnosť získate to, za čo platíte. plsťnapríklad je bežnou voľbou pre nízku cenu, ale môže zlyhať len za pár rokov. Pena potiahnutá lepidlom a trubkové tesnenieNa druhej strane sú to oboje nákladovo efektívne tesnenia, ktoré spoľahlivo fungujú a poskytujú ochranu pred chladom po dobu troch až piatich rokov.

Opatrne zmerajte krídlo a potom podľa potreby skráťte poveternostnú pásku. Začnite tak blízko, ako je to možné, na koniec jednej strany krídla, odlepte akúkoľvek lepiacu podložku, potom opatrne pritlačte poveternostnú pásku na miesto na krídlo a opatrne sa presuňte na druhý koniec.

KROK 3
Vďaka novému poveternostným podmienkam budete chcieť zdvojnásobiť svoje úsilie pomocou izolačného okenného filmu. Popri zachovaní až 55 percent tepla v domácnosti v zime bude tento typ okennej krytiny odrážať teplo a blokovať UV lúče v prechode cez odkryté okná, čím sa zníži vnútorná teplota v lete a celoročne sa znížia náklady na energiu. Predtým, ako budete pokračovať, skontrolujte, či sú vaše okná stále v záruke; pridanie okenného filmu môže mať za následok neplatnosť zmluvy. Ak máte jasno, vyberte najkvalitnejší izolačný okenný film, ktorý nájdete pre danú prácu. Lacné verzie môžu spôsobiť, že sa exteriér javí ako tmavší a dokonca trochu rozmazaný. Aj keď to nie je veľký problém pre okná v niektorých izbách, pre výraznejšie okná, možno budete chcieť investovať do kvalitnejších filmov, ktoré spôsobujú malú až žiadnu stratu jasnosti a svetla.

Poznámka: Lacnejšie metódy, ktoré vytvárajú podobný izolačný účinok, zahŕňajú teplom zmrštiteľnú fóliu alebo dokonca bublinkovú fóliu, ale často ide o menej atraktívne možnosti, ktoré bránia použitiu okien alebo mu bránia, alebo bránia viditeľnosti. Tieto lacné opravy však môžu byť efektívne, ľahko použiteľné a energeticky efektívne riešenia pre suterén alebo podkrovné okná.

Bez ohľadu na to, ktorú metódu zvolíte, inštalačné pokyny sa líšia v závislosti od produktu. Vo všeobecnosti začnite umývaním okenných tabúľ tak, aby sa počas aplikácie nezachytil žiadny prach ani vlákna, potom film pripevnite presne podľa pokynov výrobcu.

KROK 4
Na poslednú obranu proti tepelným stratám a prievanu zaveste silné závesy po celej dĺžke. Ak chcete dosiahnuť najlepšie izolačné účinky, skontrolujte, či je závesová tyč umiestnená nad a presahuje každé okno na oboch stranách, aby závesy úplne zakrývali rám okna. Ak nie je správne nainštalovaný, upravte polohu tyče, aby ste maximalizovali zadržiavanie tepla. Zatiaľ čo iné ošetrenia okien, ako sú žalúzie alebo šošovky, poskytujú určitú ochranu pred prievanom, sada ťažkých závesov, ktoré sa zatiahnete po súmraku, môže znížiť tepelné straty až o 17 percent.

Či už sa nakoniec rozhodnete dokončiť iba jeden alebo všetky tieto kroky, stále budete mať výhody. Čím viac riešení však využívate, tým väčšia je retencia tepla a úspory energie, ktoré uvidíte, a to nielen v zime, ale počas celého roka.


Pozri si video: Orezavanie polystyrenu okolo okna Spaleta Trimming around the windows of polystyrene reveals (Septembra 2021).