Ako na to a rýchle tipy

Genius! Chop Down Vykurovacie účty s týmto krbom


Keď teploty klesajú, nič sa necíti lepšie ako hrubé fleecové ponožky a sedadlo vedľa ohňa. Medzi jednotlivými použitiami však prázdny a otvorený krb umožňuje, aby sa komínom vkradol studený vzduch (nehovoriac o ňom ako očné oko). Iste, môžete otočiť váš termostat, aby pôsobil proti chladu, ale to pošle váš účet za kúrenie cez strechu spolu s zohriatym vzduchom, ktorý sa naďalej vytesňuje. Ako však ukazuje inštruktor tvorcov mikeasaurus, existuje je tretia možnosť: zamedzenie chladu niekoľkými spadnutými vetvami a jednoduchým šrotovým drevom. Mikeova pekná logová vložka eliminuje nákladné prievary po celý rok a zároveň slúži ako záludné zakrytie pre príslušenstvo, ktoré je ťažké udržať bez obsahu sadzí a nepoškvrnené.

Hoci sa táto vložka javí ako trojrozmerná a asi tak hlboká ako krb, zátka ponoru pre skromný krb v mikeasaurus má hrúbku menšiu ako 4 palce a celkovo predstavuje iba tri veľké vetvy. Aby sa maximalizovalo množstvo dreva zozbieraného z dvora, rozrezával každé pás na pásovú pílu na 2 až 3 palce hrubé kolá. Pobočky sú brúsené a zafarbené v bohatších odtieňoch a vyzerajú ako čerstvo nasekané polená. Odtiaľ poskladal puzzle a prilepil drevené guľôčky na čiernu maľovanú preglejkovú dosku vyrezanú na presné rozmery otvoru v krbe. Jeho pevné uchytenie zaisťuje, že táto zátka s uzáverom pre kutily stojí v krbe a účinne uzatvára všetky potenciálne úniky vzduchu.

Akonáhle bude suchý a jemne uložený na mieste, získa obytný priestor ohromujúci nový faux ohnisko, ktoré zabraňuje ťažko zarobeným dolárom na vykurovanie v dyme. A keď ste pripravení znova sa zahriať, je ľahké túto nápravu zvrátiť: Jednoducho vytiahnite vložku, nasaďte krbovú mriežku a zapálte plamene.

VIAC: Inštrukcie