Steny a stropy

7 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred tapetovaním stropu


Veci skutočne hľadajú stropy, vďaka nárazovej tapete sa môže pridať do predtým zanedbaného priestoru. To je pravda, tapeta sa potichu vkradla späť do módy počas posledných niekoľkých rokov - a to v žiadnom prípade nie je obmedzené na datované kvetinové a damaškové vzory vašich starých rodičov. Dnes je tapeta dostupná v rôznych vzoroch od odvážnych botaník až po modernú geometriu. Vďaka vysokej dávke drámy môže tapeta ľahko povýšiť aj tie najmodernejšie priestory vrátane stropu, kde sa to najmenej očakáva.

Tapeta je rovnako chladná pre lstivé typy a je priateľskejšia pre domácich majstrov ako kedykoľvek predtým. Samozrejme, rovnako ako pri každom projekte, existuje niekoľko úvah, ktoré by mali zohľadniť faktory plánovania a prípravy, a to ešte skôr, ako začnete klesať. Či už obliekate miestnosť s holými kosťami alebo dopĺňate jej už tak úžasnú architektúru, tu je niekoľko dôležitých informácií, na ktoré treba pamätať pri tapetovaní stropu.

Aj keď možno budete chcieť zavesiť tapetu, aby ste skryli nedokonalosti, žiadate o problémy, ak nezačínate hladkým, čistým a štrukturálne neporušeným povrchom. Ak bývate v starom dome so stropom, ktorý je náchylný na praskliny, môže sa pri ďalšom vývoji trhlín praskať tapeta. Popcorn stropy tiež nie sú dobrými kandidátmi na pokrytie stien, pretože papier nemusí dobre priľnúť a textúra sa pravdepodobne prejaví. Namiesto toho zvážte prvky ako beadboard, exponované drevené trámy alebo reliéfna plechovka, ktoré sa môžu ukázať ako odolnejšie dekoratívne možnosti pre váš strop.

Aplikácia tapety môže byť zdĺhavá a časovo náročná, ale novšie verzie pomáhajú zmenšiť ťah projektu. Teraz existujú tri typy tapiet:

  • Tradičný druh vyžadujúci nanášanie lepidla;
  • vopred zlepený, o niečo ľahší proces, ktorý však stále vyžaduje vodu na aktiváciu pasty;
  • a vyberateľná, ktorá sa dodáva s odlepovacou podložkou.

Odnímateľná (a.k.a. dočasná alebo odlepovacia) tapeta sa zdvíha a uvoľňuje najľahšie, nemôže však vydržať vysoko kvalitné tradičné papiere. K dispozícii je tiež obmedzenejší výber odnímateľných tapiet, ale našťastie, ak máte oči na vzory, spoločnosti ako Spoonflower.com vám umožňujú navrhnúť si vlastné.

Čo ide hore, musí zostúpiť. Aj keď má tradičná tapeta priemernú životnosť 15 rokov a viac, štýly a vkus sa menia. Uistite sa, že ste si vybrali štýl, ktorý bude dobre stárnúť, najmä v detských izbách, kde viac detských motívov nemusí vydržať skúšku času, keď vaše dieťa vyrastie.

Ak si myslíte, že môžete unaviť vzhľad, ktorý si vyberiete, vyberte odnímateľnú tapetu. Odstránenie tradičnej tapety zo steny je dosť ťažké; na strope to môže byť práca s prelomením. Odnímateľná tapeta je navrhnutá tak, aby sa okamžite odlepila, čo vás ušetrí od naparovania a odmasťovania, aby sa uvoľnilo lepidlo.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný spoločnosťou DesignWell | Amanda Van Wie (@designwell_interior_design) 9. júna 2019 o 20:36 hod. PDT

Niektoré izby, ako sú kuchyne a úžitkové priestory, sú obzvlášť dobrými kandidátmi na stropné tapety, pretože medzi stolárstvom a objemnými spotrebičmi nie je veľa dekorácií na dekoráciu. Rovnaké prstene platia pre miestnosti s väčším počtom dverí, okien alebo policových políc ako obvykle. Podobne tapetovanie stropu v hornom poschodí s vikiermi môže pomôcť zamaskovať jeho nepríjemné uhly.

Farba a vzor budú hrať dôležitú úlohu v atmosfére hotového priestoru. Tmavšie tóny na strope majú tendenciu znižovať hmotnosť miestnosti, ak chcete dosiahnuť útulnejší pocit. Na druhej strane, svetlejšie farby môžu spôsobiť, že menšie miestnosti sa budú cítiť väčšie, a kovové materiály môžu pomôcť odraziť svetlo v stiesnených priestoroch.

Musíte si tiež vybrať medzi motívom malého alebo veľkého rozsahu. Väčšie vzory s opakovaním 12 palcov alebo viac môžu byť na pohľad jednoduchšie. Avšak vzory v malom meradle zakrývajú jednoduchšie zarovnanie inštalácie, čo môže byť vhodnejšie, ak tapetu robíte prvýkrát. Ak pôjdete s odvážnym malom merítku, zvážte jednoduchšie dekoráciu nižšie - ak nie, vaša izba sa môže začať cítiť príliš zaneprázdnená.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Kristen Fountain Wilson (@kfddesigns) 23. februára 2019 o 7:07 PST

Pred umiestnením tapety je potrebné vykonať niekoľko významných prípravných prác. Najskôr opravte všetky praskliny alebo nedokonalosti v strope spackou alebo spojovacou hmotou, potom plochu zbrúsite jemným brúsnym papierom. Odstráňte všetky svietidlá alebo vetracie otvory (najprv odpojte elektrinu). Očistite strop pomocou prachovky na dlhom predlžovacom stĺpiku alebo v obchode s mäkkým kefovým nadstavcom, aby ste odstránili všetok počiatočný prach; druhýkrát prejdite stropom pomocou handry alebo handry na dotyk.

Ďalej pripravte strop. Použite špeciálny základný náter vyrobený špeciálne pre aplikáciu na tapety a nechajte schnúť najmenej 48 hodín (postupujte podľa špecifických pokynov výrobcu). Pomôže to predísť poškodeniu stien, keď dôjde k odstráneniu tapety.

Presnosť je najväčšou výzvou pre úspešnú inštaláciu tapety - musíte sa uistiť, že sú vaše čiary rovné a či sú vaše vzory zarovnané od listu k listu. Jednou z metód, ktorú profesionáli používajú, je rezanie papiera po celej dĺžke stropu, takže pri inštalácii budete mať menej voľného papiera, ktorý sa bude hýbať. Aj v takom prípade sa vyskytnú chyby, ak sa pokúsite tento projekt sólo, takže sa uistite, že máte navyše pár rúk a očí, ktoré vám pomôžu.

Ak chcete prácu ešte ľahšie zvážiť, zvážte prenájom lešenia, ktoré vám umožní pri práci položiť blízko stropu. Lešenie si môžete prenajať z obchodov s veľkými boxami, ako je napríklad Home Depot, za približne 55 dolárov za deň. Váš pomocník vám môže pri práci dodať tapetovací materiál a podoprieť koniec papiera (aj keď stojíte na zemi, dokážu papier podržať blízko steny pomocou čistej a suchej mopy, ako je táto voľba Tidy Tools od spoločnosti Amazon. ). Pred začiatkom práce sa tiež budete musieť presvedčiť, aby ste z práce odstránili čo najviac nábytku, aby ste mohli počas práce rýchlo presúvať lešenie alebo rebrík.