Kuchyňa

Ako: Vybudujte kuchynský ostrov


Kuchyňa je niekedy príliš malá na to, aby pripravila viacchodové jedlo pre priateľov alebo rodinu. Keby ste len mali o 12 štvorcových centimetrov viac priestoru na sekanie zeleniny alebo ďalšiu poličku na presunutie nevyužitého hriankovača z cesty ... Znie to povedome? Potom je tento tutoriál určený pre vás! Bez toho, aby ste porušili svoj rozpočet, môžete vytvoriť kuchynský ostrov, ktorý ide nad rámec vašich najdivokejších kulinárskych pracovných priestorov a snov o skladovaní. Postupujte podľa týchto plánov, ako postaviť kuchynský ostrov s priestorom na to, aby ste to všetko nasekali, zamiešali, odložili, uložili a pod. Naše opatrenia merajú 57 palcov dlhé, 21 palcov hlboké a štandardné vysoké 35 palcov vysoké, ale samozrejme môžete tieto rozmery zmeniť, ak to uznáte za vhodné, aby lepšie zodpovedali potrebám vašej kuchyne.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 10footlong 2 × 2 rezivo (5)
- Vládca
- Ručná píla
- Palmová brúska
- brúsny papier (80 a 120 gramov)
- Lepidlo na drevo
- Vŕtačka
- 3-palcové skrutky (4 + 80)
- 2-palcová kovová rohová ortéza (20)
- preglejka 6 mm (2 4 - 8 listov prešívaných)
- Drevené svorky
- 8footlong 1 × 2 rezivo (5)
- Akrylová farba
- Kefa
- 10footlong 2 × 8 rezivo (2)
- 4-palcové žľaby (9)
- 1-palcové skrutky (36)
- Lak alebo minerálny olej
- klinčeky (18)
- Kladivo
- Šrot dreva
- Kovové zásuvky (4)


KROK 1
Zrežte svoje rezivo 2 × 2 na nasledujúce dĺžky, aby ste vytvorili štruktúru kuchynského ostrova pre domácich majstrov:

• Štyri 33-palcové kusy na nohy
• Dva 57-palcové kusy na podporu dosky
• Štyri 54-palcové kusy pre rám pre hornú a spodnú poličku
• Šesť 18-palcových častí na podporu políc a stolových dosiek

Brúste všetky okraje svojich rezov a zostavte jednu stranu kuchynského ostrova usporiadaním 57-palcového 2 × 2 s dvoma 33-palcovými nohami tak, aby ste vytvorili U-tvar, ako je to znázornené. Prilepte obe nohy na spodnú časť podpery dosky, potom predvŕtajte otvory a pripevnite pomocou dvoch skrutiek zhora na oboch koncoch.


KROK 2
Medzi nohy ostrova položte dve podpery s rozmermi 54 palcov (prvých 12 palcov od spodnej časti ostrova a druhých 10 palcov pod nimi). Prilepte kúsok lepidla na drevo na obidva konce podpery police s rozmermi 54 palcov a vystužte kovovou rohovou ortézou s veľkosťou 2 palce pod každým koncom.


KROK 3
Opakujte kroky 1 a 2 a vytvorte druhú identickú štruktúru.


KROK 4
Spojte dve rovnaké polovice pomocou šiestich 18-palcových kusov. Aby ste to dosiahli, položte polovicu rámu na podlahu a na každú nohu pripevnite pomocou lepidla na drevo tri 18-palcové dĺžky. Poznámka: Každý 18-palcový 2 × 2 by mal byť zarovnaný s horizontálnymi 2 × 2 s už pripojenými (police a podpery pracovnej dosky). Zaistite rohové podpery pod každým spojom pre ďalšiu podporu.


KROK 5
Položte druhú polovicu rámu kuchynského ostrova pre domácich majstrov (bez pripojených 18-palcových rezov) na podlahu. Aby ste sa pripravili na spojenie oboch polovíc, musíte na každú nohu priskrutkovať tri kovové konzoly, jednu na každej úrovni. Každú rohovú výstuhu odfrotujte k okraju nohy tak, aby bola kolmá, ale dokonale zarovnaná s rohovou ortézou, ktorá už je na mieste, pričom podopiera poličku alebo dosku, a potom každú skrutku zaskrutkujte do dreva.


KROK 6
Položte dve polovice pred seba, rohové konzoly a 18-palcové podpery smerujúce dovnútra a nohy smerujúce nahor. Na exponované konce 18-palcových podpier naneste drevené lepidlo, pritlačte ich na protiľahlé nohy kuchynských ostrovčekov a zaskrutkujte druhú polovicu každej rohovej ortézy do drevených podpier. Postavte svoj kuchynský ostrov pre domácich majstrov.


KROK 7
Odrežte obdĺžnik s uhlopriečkou 57 palcov na 21 palcov z preglejkovej dosky s hrúbkou 6 mm, aby ste vytvorili najnižšiu poličku. V každom rohu vystrihnite malý zárez rovnakých rozmerov ako nohy (štvorcový palec štvorcový). Preglejku, najmä rezané hrany, obrúste.


KROK 8
Lepidlo na drevo naneste na vrcholy najnižšej úrovne 2 × 2 s a preglejku prilepte cez otvorenú časť kuchynského ostrova pre domácich majstrov na miesto na lepidlo. Kusy dreva pritláčajte pomocou svoriek, kým lepidlo nezaschne.


KROK 9
Vytvorte druhú policu pomocou reziva 1 × 2 nakrájaného na 22 21-palcových dĺžok. Položte ich na stredné nosníky konštrukcie, ponechajte medzi nimi medzeru-palca a na každý koniec nalepte 1 × 2 s.


KROK 10
Všetky časti kuchynského ostrova nabrúste najprv brúsnym papierom s veľkosťou 80 gritov na brúske na dlani, potom znova so 120 zrnami na hladký povrch.


KROK 11
Predtým, ako budete pokračovať, utrite všetok prach čistou handrou a naneste dve vrstvy akrylovej farby. Vybrali sme farbu aktívneho uhlia, ale namiesto toho ju môžete zafarbiť a natrieť.


KROK 12
Kým farba (alebo škvrna) zaschne, môžete zostaviť dosku pomocou reziva 2 × 8. Rozrežte 10-stopové dosky na tri 5-stopové kusy, aby ste vytvorili dosku, ktorá je o niečo dlhšia a širšia ako základňa vášho kuchynského ostrova pre domácich majstrov. Opatrne zarovnajte kusy vedľa seba tak, aby sa nikto nerozprestieral okolo ostatných, a potom naneste lepidlo na drevo pozdĺž každej strany, na ktorú sa stretávajú. Keď lepidlo zaschne, priskrutkujte tri 4-palcové opravné dosky pozdĺž každého spoja na zadnej strane.

Hotovú dosku nabrúste a chráňte ju lakom alebo minerálnym olejom. Keď je lak suchý, položte dosku na kuchynský ostrov; mala by visieť ¾ palca od prednej a zadnej a 1 ½ palca od ľavej a pravej strany. Vycentrujte ju čo najlepšie, potom prilepte a pripevnite dosku na štruktúru, zatiaľ čo lepidlo zaschne.


KROK 13 (voliteľné)Iste, môžete si kúpiť skladovacie boxy alebo prepravky z najbližšieho obchodu s domácim tovarom alebo z remeselníckeho centra - alebo si môžete zostaviť súpravu, ktorá dokonale zapadá do prideleného priestoru na spodnej polici za menej peňazí, ako by ste inak utratili. Vyrobili sme štyri krabice so šírkou 13 palcov, výškou 8 palcov a výškou 18 palcov so štvrtinou preglejky.

V každej preglejke musíte na preglejkovej doske vyrezať päť obdĺžnikov:
• Jeden 12 - in palca po 18 palcoch pre dno skrinky
• Dva 8 ½ palca po 13 palcoch pre prednú a zadnú časť škatule
• Dva 8-by palca o 17-in palca pre strany krabice

Na zostavenie škatule naneste lepidlo na drevo pozdĺž okrajov dna škatule (obdĺžnik s rozmermi 12 ½ x 18 palcov). Položte ho rovno na zem a stlačte predný a zadný panel (obdĺžniky 8 ½ x 13 palcov) na miesto, potom naneste lepidlo na exponované okraje predného a zadného panela - s výnimkou vrchov! - a posuňte strany (zostávajúce obdĺžniky 8 ½ x 17 x ½ palca) na miesto. V zásade by všetky strany mali zabaliť spodnú časť krabice a predná a zadná strana by mali zakrývať okraje strán. Posilnite konštrukciu klincami s veľkosťou ½ palca; kladivo tri pozdĺž každej strany spredu a zozadu.

Opakujte, aby ste spolu vytvorili štyri políčka.


KROK 14 (voliteľné)Po zaschnutí lepidla na drevo pridajte kovovú zásuvku pre ľahké otváranie a zatváranie každej novej zásuvky na kuchynskom ostrove pre domácich majstrov. Pretože sme na ich výrobu použili iba preglejku s priemerom 6 mm, možno budete musieť prilepiť ďalší kúsok šrotu priamo do vnútra, kam chcete pritiahnuť, aby bola dostatočná hrúbka na vŕtanie skrutiek na vytiahnutie zásuvky. Odmerajte, aby ste našli stred blízko vrchu prednej časti škatule, vytiahnite zásuvku 2 alebo 3 palce od vrchu; ak ste spokojní s pozíciou, označte a vyvŕtajte otvory. Zaskrutkujte túto zásuvku na miesto a opakujte zvyšné tri boxy.

Akonáhle ste odložili tieto boxy do spodnej police ako zásuvky, a ste pripravení si užiť nový kuchynský ostrov pre domácich majstrov.


Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.