Kúpeľňa

Najlepšie kúpeľňové ventilátory pre veľké i malé priestory


Na konci dlhého dňa nič neprekonáva horúcu sprchu. Ale zatiaľ čo zaparená voda pôsobí na vaše nervy zázraky, má to opačný účinok na vašu kúpeľňu, najmä ak uzavretý priestor nie je správne vetraný. Nadmerná vlhkosť sa usadzuje na každom dostupnom povrchu v kúpeľni a spôsobuje poškodenie v podobe prasknutej farby, olupovania tapiet a zdeformovanej skrinky. Zhromažďovanie vlhkosti navyše podporuje rast plesní v sádrokartóne a tesnení, čo ohrozuje kvalitu vzduchu v interiéri.

Niektorí majitelia domov môžu vetrať svoju kúpeľňu otvorením okna po každej vani alebo sprche. Ľudia bez okien by však mali zvážiť inštaláciu odsávacieho ventilátora v kúpeľni. Najlepší ventilátor v kúpeľni odstraňuje prebytočnú vlhkosť, čím šetrí vašu kúpeľňu pred poškodením, odstraňuje zrkadlovú hmlu, odstraňuje pachy a predovšetkým chráni vašu rodinu pred zdravotnými problémami súvisiacimi s plesňou.

Pri nákupe kúpeľňového ventilátora nájdete možnosti dostupné v širokej škále cien, od približne 50 dolárov za model s holými kosťami až po pár stoviek dolárov pre špičkové modely, ktoré zahŕňajú osvetlenie, ohrievače a snímače pohybu. Pridajte k nákladom na jednotku profesionálnu inštaláciu za ďalších 200 až 400 dolárov a premení sa to na docela investíciu. Vzhľadom na sumu výdavkov musia majitelia domov pochopiť výhody a výstupy fanúšikov kúpeľne pred vytiahnutím svojich kreditných kariet. Tu je náš sprievodca najlepším fanúšikom kúpeľní na dnešnom trhu:

  1. NAJLEPŠIE PRE MALÉ KÚPEĽNE: Delta BreezSlim Kúpeľňa ventilátor
  2. NAJLEPŠIE PRE STREDNE KÚPELE: Akicon ultra tichý kúpeľňový ventilátor s LED svetlom
  3. NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ KÚPELE: BV Ultra tichý kúpeľňový ventilátor
  4. NAJLEPŠIA KÚPELNÁ VENTILÁTOR / KÚRENIE Delta Electronics BreezRadiance Ohrievač / Ventilátor / Svetlo kombinovaný
  5. NEJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ VENTILÁTOR KÚPEĽNE: Kúpeľňový výfukový ventilátor Broan 688
  6. NAJČASTEJŠIA KOUPELNÁ VENTILÁTOR: Panasonic WhisperSense ventilátor s detekciou pohybu a vlhkosti

Veľkosť a výkon ventilátora

Odsávacie ventilátory v kúpeľni sa merajú v kubických stopách za minútu (CFM), čo udáva množstvo vzduchu pohybovaného ventilátorom každú minútu. V kolónke produktu sa uvedie číslo CFM a zvyčajne poskytne aj navrhovanú veľkosť miestnosti. Ako všeobecné pravidlo by si majitelia domov mali kúpiť ventilátor s minimálnym hodnotením CFM, ktorý sa rovná štvorcových záberov vašej kúpeľne. Napríklad budete chcieť mať ventilátor s hodnotou 50 CFM pre kúpeľňu s plochou 50 štvorcových stôp a ventilátor s hodnotou 100 CFM pre kúpeľňu s plochou 100 štvorcových stôp.

Pre ešte väčšiu presnosť zmerajte svoju kúpeľňu a použite nasledujúci matematický vzorec z The Home Depot:

Dĺžka X Šírka X Výška X 0,13 = Navrhovaná CFM

Predpokladajme, že vaša kúpeľňa je 8 stôp široká, 10 stôp dlhá a 8 stôp vysoká. Potom by ste vynásobili 8 x 10 x 0,13, celkovo 83,2. V takom prípade by pre vašu kúpeľňu pravdepodobne stačil ventilátor s hodnotou CFM 80.

Hluk

Hluk emitovaný ventilátorom výfukových plynov je hodnotený v „sones“ a väčšina fanúšikov má hodnotenie sones v rozmedzí 0,5 až 6,0. Čím nižšie je číslo tónov (ktoré je zvyčajne vytlačené na skrinke ventilátora), tým tichší bude ventilátor pri prevádzke. Pretože hodnotenie zvukov 1,0 v porovnaní so zvukom tichej chladničky, každý ventilátor s hodnotením zvukov 1,0 alebo menej sa považuje za veľmi tichý. Na druhej strane stupnice môže byť hlasitosť zvuku väčšia ako 4,0 dosť hlasná na to, aby sa prehlušil spev zo sprchy.

V súčasnosti veľa výrobcov vyrába kúpeľňové ventilátory, ktoré fungujú potichu. Ak si veľmi Ak máte obavy zo zvuku, zvážte inštaláciu ventilátora so 6-palcovým potrubím pre váš ventilátor namiesto štandardného 4-palcového príslušenstva. Vzduch sa môže pohybovať ľahšie v širšom potrubí, takže 6-palcové potrubie spôsobuje menšie zaťaženie ventilátora a umožňuje tichšiu prevádzku.

Pridané vlastnosti

Mnoho majiteľov domov sa rozhodlo pre kúpeľňový ventilátor s integrovaným osvetlením. Tieto kombinácie ventilátora a svetla umožňujú kupujúcemu odstrániť svoje súčasné svetlo a nainštalovať nové príslušenstvo s existujúcimi vodičmi, čo uľahčuje inštaláciu. Niektoré z týchto modelov majú tiež snímače pohybu, ktoré automaticky zapínajú svetlo, keď niekto vstúpi do kúpeľne.

Medzi ďalšie voliteľné funkcie v kúpeľňových ventilátoroch patria senzory vlhkosti, ktoré aktivujú odsávací ventilátor, keď úroveň vlhkosti dosiahne určitú úroveň, nočné svetlá, ktoré poskytujú príjemnú žiaru návštevníkom kúpeľní o polnoci, a vstavané ohrievače, ktoré kúpeľňu rýchlo zohrievajú počas chladných zimných rán. Majte na pamäti, že niektoré funkcie môžu pridať kdekoľvek od $ 50 do $ 200 k cene ventilátora.

Inštalácia a vedenie

Keď z kúpeľne čerpáte vzduch naplnený vlhkosťou, musí ísť niekde. Niektoré prieduchy do kúpeľne uvoľňujú výfukové plyny do podkrovia domu; toto nastavenie však nie je ideálne, pretože nadmerná vlhkosť v podkroví môže viesť k problémom súvisiacim s plesňami. Majitelia domov by sa preto mali rozhodnúť odvetrať svojich fanúšikov kúpeľne do exteriéru.

  • Ak je kúpeľňa umiestnená na prvom poschodí viacposchodového domu, budete chcieť odvetrať vzduch bočnou stranou domu. Na tento typ vetrania je vhodný štandardný ventilátor namontovaný na strope, pokiaľ môžete viesť potrubie cez stropné trámy k vonkajšej stene.
  • Ak nemôžete spustiť potrubie medzi trámami a ak má vaša kúpeľňa aspoň jednu vonkajšiu stenu, môžete nainštalovať nástenný ventilátor, ktorý odvádza výfukové plyny priamo z boku domu.
  • V každej kúpeľni umiestnenej na podlahe priamo pod podkrovím je najlepšou voľbou nasmerovať odvetraný vzduch do podkrovia a potom potrubím buď do podhľadu pod strechou alebo von cez odvzdušňovacie potrubie v streche.

Majitelia domov by mali nainštalovať nový sprchovací kút medzi sprchou a toaletou v oblasti stropu bez akýchkoľvek prekážok v trámoch alebo potrubiach. Náhradné ventilátory by mali byť inštalované na rovnakom mieste ako existujúci ventilátor. Majte na pamäti, že väčšie kúpeľne môžu vyžadovať viac ventilátorov na efektívne vetranie priestoru. Ventilátory s doplnkovými funkciami, ako sú svetlá, ohrievače a nočné svetlá, môžu na prevádzku vyžadovať ďalšie káble alebo určený obvod. Postupujte podľa pokynov výrobcu pre konkrétne pokyny a ak chcete, obráťte sa na elektrikára.

Na základe vyššie uvedených kritérií, znaleckých posudkov a spotrebiteľských recenzií sme zaokrúhlili na šesť možností pre najlepšieho fanúšika kúpeľní na dnešnom trhu. Mať správne vetranú kúpeľňu nebolo nikdy také ľahké!


1. NAJLEPŠIE PRE MALÉ KÚPEĽNE: Kúpeľňový ventilátor Delta BreezSlim (56,01 USD)

Pre malé kúpeľne - rovnako ako práčovne a technické miestnosti do 50 metrov štvorcových - je ťažké poraziť kúpeľňový ventilátor Delta BreezSlim. Ponúka 50 vzduchových pohybov CFM, ale s iba 1,0 zvukmi hluku nemusíte vedieť, že je spustený. Kupujúci Amazonu milujú malého BreezSlima a udeľujú mu vzácne 4,5 hviezdy za rýchle odstránenie vlhkosti, tichú prevádzku a jednoduchú inštaláciu pomocou 3-palcového potrubného pripojenia. Ventilátor sa dodáva s obmedzenou zárukou na jeden rok. K dispozícii od Amazonu.


2. NAJLEPŠIE PRE STREDNE KÚPELE: Akicon Ultra Tichý kúpeľňový ventilátor s LED svetlom (109,99 dolárov)

Akicon môže rýchlo vyžarovať vodnú paru v priestoroch s rozlohou 60 až 90 štvorcových stôp. Vďaka LED svetlu môže Akicon nahradiť existujúce stropné svetlo. Kupujúci Amazonu dodávajú tejto kúpeľni ventilátor 3,3-hviezdičkovým hodnotením účinnosti a tichej prevádzky (1,5 sones). Žiadne hmlové zrkadlá! Dodáva sa so 4-palcovým potrubným pripojením a obmedzenou 3-ročnou zárukou. K dispozícii od Amazonu.


3. NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ KÚPELE: BV Ultra tichý kúpeľňový ventilátor (84,99 USD)

Tento výkonný vetrací ventilátor odstraňuje vlhkosť z kúpeľní do 150 štvorcových stôp, a to bez zvukov ako prúdový motor! Štvorhviezdičkový fanúšik vysiela 2,0 tóny a spokojní kupujúci tvrdia, že BV Ultra-Quiet prekonáva drahšie fanúšikov. Dodáva sa so 4-palcovým potrubným pripojením a 1-ročnou obmedzenou zárukou. K dispozícii od Amazonu.


4. NEJLEPŠÍ KÚPEĽŇOVÝ VENTILÁTOR / KOTÚČ: Combo Delta Electronics BreezRadiance Ohrievač / Ventilátor / Svetlo Combo (130,66 dolárov)

Už vás nebaví zmena teploty, akonáhle vystúpite z teplej vane alebo sprchy? Vďaka svojmu vykurovaciemu prvku a programovateľnému termostatu bude tento ventilátor Delta rýchlo odstraňovať vlhkosť v kúpeľniach až do 80 štvorcových stôp, zatiaľ čo vyžaruje teplo, až kým miestnosť nedosiahne predvolenú teplotu - to všetko pri jemných 1,5 zvukoch. 4,2-hviezdičkový BreezRadiance je tiež dodávaný s LED svetlom (súčasťou balenia), ktoré môže doplniť osvetlenie vašej kúpeľne. Len to vedzte, pretože pretože ventilátor obsahuje ohrievač, musí byť zapojený do vyhradeného elektrického obvodu. Tento ventilátor Delta má obmedzenú 3-ročnú záruku. K dispozícii od Amazonu.


5. VENTILÁTOR KÚPALNEJ KÚPEĽNE PRE ROZPOČET: Broan 688 Ventilátor do kúpeľne (13,29 dolárov)

Odstránenie pary bez zvonov a píšťaliek vám môže ušetriť peknú cent bez zníženia kvality. Aj keď je jeho hučanie jedným z najhlasnejších na našom zozname odporúčaní (4,0 sones), tento základný Broan model zarába 4,5 hviezdy za údržbu kúpeľní do 50 štvorcových stôp. Okrem inštalácie stropu s 3-palcovým potrubným pripojením, ventilátor je možné namontovať na vonkajšiu stenu, vďaka čomu je vhodný pre inštaláciu v domácnosti. Dodáva sa s 1-ročnou zárukou. K dispozícii od Amazonu.


6. Najtichší ventilátor pre kúpeľňu: Ventilátor WhasperSense spoločnosti Panasonic s detekciou pohybu a vlhkosti (247 USD)

Štyri hviezdičky WhisperSense sú síce drahšie ako naše iné tipy, ale okrem iných špičkových funkcií ponúkajú neporovnateľný tichý zvuk - menej ako šepot šumu iba pri 3,3 zvukoch. Pohybové senzory umožňujú, aby sa ventilátor zapol alebo vypol, keď niekto vstúpi alebo opustí kúpeľňu, a senzory vlhkosti urobia to isté, aby udržali vopred určenú úroveň vlhkosti v priestore. Vďaka týmto vlastnostiam je WhisperSense prakticky bez použitia rúk, ideálna voľba pre rodiny s rodinnými príslušníkmi so zníženou pohyblivosťou alebo so zníženou pohyblivosťou. Tento ventilátor je dodávaný so 4-palcovým potrubným príslušenstvom a 3-ročnou obmedzenou zárukou. K dispozícii od Amazonu.