Zastrešenie a vlečka

Materiálové záležitosti: Odborné rady o 3 hlavných možnostiach zastrešenia


Je ťažké zveličiť význam zvukovej strechy. Okrem toho, že strecha chráni pred nepriaznivým počasím, prispieva tiež k obmedzeniu príťažlivosti, vďaka čomu je jedným z mála komponentov, ktoré sú dostatočne dôsledné na to, aby ovplyvnili domov z hľadiska výkonu aj estetiky. Keď príde čas na nahradenie niečoho zásadného, ​​prestanú sa uplatňovať bežné pravidlá zlepšovania domácnosti. Väčšina projektov je predsa len čisto voliteľná, ale zastrešenie nie je voľba - je to nevyhnutný krok k ochrane štrukturálnej integrity, vonkajšieho stavu a dlhodobého zdravia vašej najväčšej investície. Vzhľadom na vysoké podiely, nehovoriac o nákladoch, má zastrešenie tendenciu zastrašovať. K stresu prispievajú iba všetky neznáme pojmy, ktoré prináša plánovanie projektu zastrešenia. Existujú aj ťažké rozhodnutia. Snáď najťažšie zo všetkého je výber nového strešného materiálu. Priemerný majiteľ domu, ktorý nie je oboznámený s relatívnymi výhodami mnohých rôznych možností, často nevie, kde začať. Pre informáciu sme sa porozprávali s Jimom Eldredgeom, produktovým manažérom spoločnosti Sears Home Services - celoštátnou spoločnosťou s desaťročnou históriou, ktorá pomáha zákazníkom orientovať sa v procese zastrešovania od začiatku do konca.

WOOD

Predtým, ako moderná výroba priniesla na trh množstvo nových možností, trias a drevené šindle slúžili celé desaťročia, ak nie storočia, ako jeden z mála materiálov bežne používaných v strešnej krytine. Hoci to v žiadnom prípade nie je všadeprítomné ako v minulosti, zostáva dnes populárnou voľbou, najmä medzi tými, ktorí sa usilujú o zvýšenie dobovej pravosti historického domu. Nemôžete poraziť vzhľad: Či už ide o céder, sekvoje, borovicové alebo ručne štiepané drevené šindle a pásový opar, ktoré ponúkajú nepopierateľnú príťažlivosť. Ich kúzlo však stojí za to. Podľa Eldredge má cena dreva najmenej dvakrát vyššiu cenu ako iné typy krytín, „drevo jednoducho nie je v rozpočte pre mnoho remodelátorov“. „Je tu aj otázka údržby,“ hovorí. Drevo a voda sa nemiešajú. Je to také jednoduché. Aby sa zabránilo strate hniloby a plesní, musí sa drevená krytina pravidelne ošetrovať konzervačným prostriedkom, fungicídom alebo oboma. Pre tých, ktorí sú ochotní vyhovieť ich požiadavkám, drevené koktaily a šindle ponúkajú odmenu za priemernú životnosť 25 rokov. Ako však uvádza Eldredge, „nie každý majiteľ domu sa cíti pohodlne zaviazať sa k takému nákladnému materiálu s vysokou údržbou“, bez ohľadu na jeho estetické vlastnosti.

DLAŽDICA

Terra cotta farba a tvar valca z ílových krytinových tašiek sú dokonalým doplnkom štukovej povrchovej úpravy, ktorá sa nachádza v mnohých domoch v stredomorskom štýle v takých teplom počasí, ako sú Florida a Arizona. „Je to drahé,“ hovorí Eldredge - niekedy dokonca štvornásobne zvyšuje náklady na materiál šetrný k rozpočtu - ale keďže strešné tašky obvykle trvajú viac ako 100 rokov, „za svoju babku vám bude tresknúť.“ Niektorí majitelia domov znižujú náklady výberom betónu, nie hlina, dlaždice. Ale v porovnaní s originálnym výrobkom trvá betónová krytina - hoci v chladnejších klimatických podmienkach je lepšia - trvá iba polovicu. Stále, „ak existuje jedna veľká nevýhoda dlaždíc,“ hovorí Eldredge, „je to, koľko hmota váži.“ Zatiaľ čo typická strecha váži asi 230 libier na plochu štvorcových stôp štvorcových, strecha dlaždíc pokrývajúca tú istú plochu môže vážiť viac 1 000 libier. Ak ste nikdy predtým nemali škridlovú krytinu, nezaviazajte sa k nej bez toho, aby ste sa najprv poradili so stavebným inžinierom. „Vaša strecha nemusí byť schopná uniesť očakávanú hmotnosť,“ uzatvára Eldredge. Samozrejme môžete vždy pridať štrukturálne vystuženie, aby ste posilnili pevnosť vašej strechy, ale to by ešte viac zvýšilo náklady na už tak drahú prácu.

ASPHALT

Keby ste mali zavrieť oči a predstaviť si strechu typického domu, je pravdepodobné, že by ste si predstavili strechu s asfaltovými šindľami. "Ukázali sa ako priemyselný štandard," hovorí Eldredge. V skutočnosti sú medzi tromi líniami pásov, ktoré spoločnosť Sears Home Services bežne inštaluje, všetky asfaltové az dobrého dôvodu. Po prvé, asfaltové šindle sú často nákladovo najvýhodnejšou možnosťou, v neposlednom rade preto, že ich ľahká inštalácia pomáha udržiavať nízke mzdové náklady. Pre ďalšie: „Asfaltové šindle vyžadujú minimálnu údržbu,“ hovorí Eldredge. Ten, kto proti nim zaklopal - že sa nedá pozoruhodne pozerať - už neplatí. "Za posledných 20 rokov sa toho veľa zmenilo," hovorí Eldredge. „Gray už nie je vašou jedinou možnosťou.“ V súčasnosti spoločnosti ako Sears ponúkajú asfaltové šindle v rôznych prevedeniach a farbách. "Ale nevyberajte si šindle iba na základe estetiky," radí Eldredge. Namiesto toho, keď nájdete vzhľad, ktorý sa vám páči, urobte si čas na kontrolu záruk akýchkoľvek strešných produktov na vašom radare. Zatiaľ čo niektoré zaručujú bezproblémový výkon 20 alebo 25 rokov, iné, vrátane šindľov Owens Corning nainštalovaných spoločnosťou Sears, majú úplnú 50-ročnú záruku (pozri podrobnosti).

Nerobte chybu: Záruky na strešné výrobky sú kľúčové, ale ak nie sú šindle správne nainštalované, ani tá najlepšia záruka vo svojej triede vám nemôže pomôcť. Takisto si uvedomte, že, ako hovorí Eldredge, „Strechy vyvíjajú netesnosti a iné problémy častejšie z dôvodu nesprávnej montáže ako z dôvodu chybných šindľov.“ V takom prípade závisí dlhodobá životaschopnosť vašej novej strechy predovšetkým od zručností a kvalifikácie profesionálov, ktorým dôverujete pri práci. Spoločnosť Sears Home Services sa tu odlišuje, pretože na rozdiel od väčšiny malých miestnych dodávateľov poskytuje národná spoločnosť obmedzenú záruku na prácu (pozri podrobnosti). Za normálnych okolností, ak si najmete seriózneho dodávateľa, dúfate, že sa práca dokončí včas a s ohľadom na rozpočet. S Sears Home Services môžete očakávať viac vďaka ochrannej známke spoločnosti Satisfaction Guarantee, ktorá sľubuje záväzok k úspechu vášho projektu, ktorý pokračuje aj po jeho dokončení. Stále neviete, aký typ šindľov je pre váš rozpočet a potreby najlepší? Naplánujte si bezplatnú domácu konzultáciu so spoločnosťou Sears Home Services. Odborníci sú pripravení a čakajú, aby vás v priebehu celého procesu viedli. Výber nového strešného materiálu je len začiatok!

Tento článok vám priniesla služba Sears Home Services. Jeho fakty a názory sú názory a názory.