Zastrešenie a vlečka

Vyriešený! Čo robiť s nepriehľadnou strechou?


Otázka: Pomoc! Zobudil som sa po včerajšej búrke, aby som našiel sfarbenie na strope kuchyne a kaluže pod ním. Čo mám robiť s týmto novým únikom?

A: Neexistuje nič také ako vnútorná kaluže, ktorá by vám dala klapku na rutinnú prevádzku. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zmierniť akékoľvek poškodenie vlhkosťou. To sa môže skomplikovať, pretože netesná strecha sa vždy neobjaví ako kaluže na podlahe (alebo aspoň nie okamžite). Jedinou známkou úniku je občas jemná sfarbená škvrna na vašom strope alebo stene, ktorá je spôsobená zhromažďovaním vody za ňou. Ak budete mať to šťastie, aby ste to mohli včas zistiť, zasiahnite čo najskôr pomocou nasledujúcich krokov.

Zabezpečte scénu. Ak voda práve kvapká na podlahu, zvážte šťastie a posúvajte vedro, aby zachytila ​​padajúce kvapky. (Keď ste pri tom, zachráňte svoju zdravú rozumnosť tým, že vo vnútri nádoby umiestnite zvyšky šrotu, aby ste stlmili nepríjemný zvuk odkvapkávania.) Ak máte čo do činenia s viac ako iba odkvapkávaním, presuňte sa čo najviac z vodná cesta a použiť silné plastové fólie na zakrytie predmetov, ktoré sú príliš ťažké na premiestnenie.

Vypustite vodu. Vstaňte na rebrík alebo robustné kreslo a prepichnite náplasť poškodenú vodou pomocou skrutkovača. Možno si budete myslieť, že dierovaním dierujete veci ešte horšie, ale ak tento krok preskočíte, vnikne doň viac vlhkosti. V skutočnosti by hmotnosť vody mohla dokonca spôsobiť, že by sa váš strop prehĺbil alebo zrútil. váš rastúci zoznam. V konečnom dôsledku je oprava malého, 1/2-palcového drenážneho otvoru oveľa jednoduchšia a lacnejšia ako riešenie štrukturálnych škôd.

Začni sa hýbať. Takže, kde je príčina tohto otravného úniku? Voda putuje po krovoch alebo bliká, kým nenájde slabý bod, takže miesto, kde voda vchádza do miestnosti, nemusí byť nevyhnutne pod alebo dokonca blízko časti strechy, ktorú musíte opraviť. Ak máte prístup do podkrovia, začnite tam smerom hore počas letných hodín. Vypnite svetlá a pozerajte sa, či nie je nejaký malý otvor, ktorý by vám umožnil prúdiť slnečné žiarenie - čo je zrejmý zdroj pre presakujúcu strechu.

Bojujte s vodou. Nevidíte v podkroví žiadne známky poškodenia? Ďalším krokom je vodná skúška: Nechajte niekoho stáť vonku na streche a pomocou dlhej hadice osprchujte strechu v malých častiach, až kým voda znova nekĺzne do miestnosti, čo vám dáva druhú šancu určiť zdroj.

Zavolajte odborníkovi. Nájdenie zdroja úniku je niekedy komplikovanejšie, ako len odhaliť dieru v strope podkrovia. Zoznam možných príčin je veľmi dlhý, od zlyhania blikania až k upchatým odkvapom až po rozpadajúce sa šindle. Ak ste vykonali dôkladnú kontrolu a stále si nie ste istí, čo spôsobuje presakovanie vašej strechy, je čas zavolať odborníka, ktorý problém lokalizuje a odporučí opravu. Skutočná oprava bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane sklonu strechy a typu šindle.

Medzitým položte plachtu. Ak ste našli strechu, ale nemôžete ju opraviť v ten istý deň, budete musieť urobiť dočasné opatrenia na ochranu vašej strechy a domu pred snehom, dažďom a ďalším poškodením vodou. Ak je strecha dostatočne suchá, aby ste mohli bezpečne vystúpiť, skúste postihnuté miesto pokryť ťažkými plastovými fóliami alebo plachtou (najmenej šesť milimetrov hrubou) a približne 2 × 4. Začnite najmenej štyri stopy von z problémovej oblasti a pomaly naň otáčajte plastom, cez hrebeň strechy a štyri stopy nadol na opačnú stranu, aby ste úplne zakryli netesnú časť. Umiestnite jeden 2 × 4 na „hornú časť“ plachty (na opačnú stranu strechy) a jednu na spodnú časť (pod netesným miestom), aby ste plachtu zvážili. Preložte plachtu späť cez každú dosku a pripevnite ju k drevu pomocou svornej pištole. Spodok 2 × 4 by mal spočívať na odkvapu alebo na doske fascie. Tretie 2 × 4 položte na hornú dosku, ktorú ste už zabalili do plastovej fólie, a pripevnite ju k zabalenej doske pomocou klincov, aby ste zakotvili krytinu. Ak máte obavy z vetra, umiestnite viac 2 × 4 po obvode plastu.

Keď pracujete vonku, nezabudnite: Postupujte opatrne a - pokiaľ nechcete problém znásobiť niekoľkými únikmi-robiť nie prepichnite strechu pribitím alebo priskrutkovaním dosiek priamo k nej.