Trávnik a záhrada

Genius! Zdvojnásobte svoj grilovací priestor bez vynaloženia desetníka


Od opečenia steaku po zostavenie dokonalých kebabov, obsluha grilu je žonglérsky akt. Pre BBQ-ers bez vstavaného horného stojana na buchty, topenie syrov a zeleninu na varenie si jednoduchý vývar Labor Day vyžaduje presné načasovanie, koordináciu a kreatívne využitie obmedzeného priestoru. Aj keď ste požehnaní dvojstupňovým grilom, usporiadanie rodinného stretnutia alebo párty zvyčajne vyžaduje rovnomerné vyrovnanie. viac miestnosť na varenie. Bez ohľadu na to, s čím pracujete, problém je rovnaký: Prílohy si dajte príliš skoro a možno nebudete mať miesto pre hlavný entrée - ale počkajte, kým sa entrée úplne nezvarí, aby ste pridali strany, a budete mať slúžiť studeným hamburgerom a psom hladným hosťom.

Pre tých, ktorí sa počas vianočného sviatku viažu na vianočný víkend, navrhol Joshua Bousel zo serióznych jedál doplnok na grilovanie pre domácich majstrov, ktorý ohrieva hotové jedlo a zdvojnásobil svoj priestor na varenie. Stojan na grilovanie pre gastronómiu sa zdvihol z pokorných začiatkov: presnejšie povedané dve plechovky od plechu. Po odrezaní obidvoch koncov a odstránení štítkov stál Bousel dva kontajnery vzpriamene na BBQ na drevenom uhlí. Potom položil ďalšiu kruhovú mriežku (bude fungovať aj rúra alebo horák na kachle) priamo nad plechovkami.

Druhá úroveň slúži na odstránenie horiaceho plameňa nižšie a slúži ako samostatný ohrievací stojan na hotové jedlo. Alebo, pokrytá fóliou, horná vrstva funguje ako pomalý hrniec rovnomerným pečením zemiakov, kukurice a iných sezónnych zeleniny bez ich spálenia. Najlepšie zo všetkého je, že tento bezplatný zosilňovač BBQ ponecháva na dne dostatok priestoru pre viac jedla. So všetkým priestorom navyše budete môcť všetko zahodiť naraz, čo v podstate skráti čas varenia na polovicu a skôr vás vráti na večierok.

VIAC: Vážne jedenie