Nástroje a dielňa

Najlepšie píly, podľa domácich majstrov


Nemusia byť cval, ale dobrá sada píl je kľúčom k tomu, aby sa vaše stavebné, drevárske a kutilské stavebné projekty dostali cez cieľovú čiaru. Jednoducho priečny nosník podporovaný nohami A-rámu, sa konské pily zvyčajne používajú vo dvojiciach na udržanie dosiek, kmeňov alebo dosiek stabilných a vo vhodnej výške pri rezaní ručnou alebo motorovou pílou. Sú tiež veľmi užitočné pri maľovaní veľkých plochých predmetov, ako sú dvere, police a dekoratívne drevené výrezy; oveľa ľahšie je maľovať predmet ležiaci na ploche v páse ako na podlahe alebo opierajúci sa o stenu.

Sawhorses tiež štípne, keď chcete vytvoriť dočasný pracovný stôl takmer kdekoľvek. Umiestnite dĺžku preglejky alebo veľkú dosku na vrchole dvoch spoľahlivých píl. Môžete byť zaneprázdnený, vnútri domu, na záhrade, alebo na akomkoľvek pracovisku, kde chcete mať zásoby blízko po ruke a mimo zeme. Niektoré píl okrem toho presahujú základy, s návrhmi na zjednodušenie rezania palivového dreva alebo bezpečného upínania veľkých predmetov. Čítajte ďalej, aby ste sa pred nákupom oboznámili s najlepšími funkciami pílového koša (väčšina sa predáva samostatne) a vyskúšajte tento výber najlepších modelov.

  1. NAJLEPŠIE VLASTNÍCTVO: Viacúčelová píla WORX Pegasus / pracovný stôl
  2. NAJLEPŠIE ROZPOČTOVÉ SAWHORSE: AmazonBasics Folding Sawhorse
  3. NAJLEPŠIE SAWHORSE PRE OBRÁBANIE LOGOV: Inteligentný držiak logosolu Sawhorse
  4. NAJLEPŠÍ POVRCH S NASTAVITEĽNÝMI ZÁPASAMI: Nastaviteľná pílka TOMAX
  5. NAJLEPŠÍ POVRCH S KLAMPAMI: Prenosná pracovná stanica Rockwell JawHorse Sheetmaster

Pri určovaní rozsahu pil je potrebné pamätať na nasledujúce faktory a typy projektov, na ktorých budete pracovať.

Výška

Väčšina píl má prednastavenú jednu výšku medzi 26 až 32 palcami, čo je ideálne pre používateľov s priemernou výškou. Tí, ktorí kombinujú pracovnú dosku s funkciou pílka, sú zvyčajne o niekoľko centimetrov vyššie. Ak ste omnoho vyšší alebo menší ako priemer, vyhľadajte pílky s nastaviteľnými nohami, ktoré vám umožnia prispôsobiť výšku vašej pohodlnej úrovni.

Hmotnosť

Nájdete píl s váhou 250 libier až do 1 000 libier a viac. Priemerný majiteľ domu, ktorý má rád drevo alebo maľovanie, pravdepodobne nevyžaduje maximálnu kapacitu hmotnosti, ale je potrebné si premyslieť, či budete rezať veľké polená alebo iné veľmi ťažké drevené kusy.

Materiál

Pri výbere pilového koňa nájdete tri možnosti: drevo, kov a plast.

  • drevo je tradičný materiál na výrobu krovín, ale je ťažký, takže nie taký populárny, aký bol kedysi. Je tiež zriedkavé nájsť drevené pílky s nastaviteľnými nohami alebo nohami, ktoré sa skladajú pri skladovaní. Pozitívne je, že drevo je trvanlivé, má vysokú hmotnosť a je nepravdepodobné, že by poškodilo pílu, ak s ňou náhodou narazíte.
  • plastický pílky sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí ich potrebujú iba pre príležitostné ľahké projekty, ako je napríklad preglejka alebo maľovanie, alebo väčšinou používajú pílky na podporu dočasného pracovného stola. Väčšina plastových píl je zložená pre ľahké skladovanie a je pomerne ľahká. Veľa z nich prichádza so svorkami alebo malými policami, aby ste pri práci mali materiály na svojom mieste a po ruke.
  • Odolný a odolný, kov pílky sú výberom väčšiny domácich majstrov a profesionálov, ktorí sa na ne intenzívne spoliehajú. Mnohé z nich majú nastaviteľné nohy a záhyby na uskladnenie. Niektoré z nich zahŕňajú svorky, visačky, police alebo rozbaľovacie strany pre ďalší pracovný priestor. Nevýhodou môže byť poškodenie vašej pílky, ak s ňou náhodou narazíte na kovovú pílku, a ak necháte kovové pílky vonku, môže to byť problém.

Prenosnosť

Ak chcete, aby pily kone, ktoré ľahko cestujú tam, kde ich potrebujete, či už ide o príjazdovú cestu, dvor alebo pracovisko, určite budete chcieť pily so sklopnými nohami. Skladacie nohy sú tiež najlepšie, ak budete píliť kone iba v zriedkavých prípadoch a chcete, aby boli uložené mimo cesty po zvyšok času. Ak však hľadáte len pilu na podporu malej pracovnej stoly vo vašej garáži, skladacie nohy nie sú také dôležité.

Extras

Niektoré pílky sa môžu pochváliť zvončekmi a píšťalkami, napríklad malou poličkou na držanie náradia alebo farby, svorkami alebo očami, aby udržali drevené kusy pevne na svojom mieste, zatiaľ čo lepidlo zaschne alebo prerezáte, a háčiky na šnúry, aby sa vaše šnúry elektrického náradia nedostali pod nohy. , V ráme sú zabudované dokonca aj pílky s krokmi, takže môžete zariadenie používať ako schody a iní so vstavanými stolnými stolmi, ktoré kombinujú pracovný stôl a pílku v jednom praktickom nástroji.

1. NAJLEPŠÍ CELKOVÝ POVRCH: Multifunkčná píla WORX Pegasus / pracovný stôl

Hovorte o pracovnom koňovi! Dômyselný dizajn multifunkčnej pílky WORX / Pegasus Sawhorse / Worktable kombinuje pílku, ktorá podporuje až 1 000 libier s pracovným stolom, ktorý podporuje až 300 libier. Stačí otočiť 32-palcovú stolovú dosku na použitie a zložiť ju, keď chcete použiť pílku. Je vyrobený z odolného plastu s hliníkovým rámom. Je to odolný a odolný nástroj, ktorý by mohol byť všetkým, čo potrebujete pre jednoduchý pracovný stôl v garáži. Obsahuje štyri upínacie psy a dva rýchle spony a má šikovnú poličku na malé náradie. Celá vec sa dá zložiť pre ľahké skladovanie alebo prepravu.


2. NAJLEPŠIE ROZPOČTOVÉ PÍSANIE: AmazonBasics Folding Sawhorse

Ak hľadáte bezšvové skladacie pílky, ktoré túto prácu zvládnu, je ťažké poraziť AmazonBasics, ktoré sa predávajú ako pár. Tieto plastové pílky majú záklopky, ktoré zabraňujú pošmyknutiu dreva, nekĺzavaniu nôh a uzamykacích trakov. Ich predvolená výška 30 palcov vyhovuje väčšine používateľov pri maľovaní, pílení a iných domácich prácach. S hmotnosťou 500 libier na súpravu sú dostatočne robustní, aby poskytovali podporu väčšine projektov, ktoré priemerní majitelia domov pravdepodobne vykonajú.


3. NAJLEPŠIE SAWHORSE PRE REZANIE LOGOV: Inteligentný držiak logosolu Sawhorse

Zatiaľ čo tradičné pílky sú vhodné na rezanie plochých dosiek, nie sú navrhnuté tak, aby vám pomohli rezať guľatinu až po veľkosť krbu. V takomto prípade sa Logosol Smart Holder Sawhorse hodí - čeľuste sú pevne prichytené k kmeňu, takže môžete vidieť bez obáv, že sa kotúč vyklopí alebo zachytí reťazová píla alebo ručná píla. Logosol - dobre vyrobený a premyslený riff na tradičnej pílke stojí ako jasný fanúšik obľúbený medzi ľuďmi, ktorí rezajú svoje vlastné palivové drevo.


4. NAJLEPŠIE SAWHORSE S NASTAVITEĽNÝMI ZÁPASAMI: Nastaviteľná pílka TOMAX

Robustná oceľová konštrukcia nastaviteľného pílka TOMAX umožňuje nosiť väčšiu váhu ako väčšina ostatných. Skutočným klincom je však to, že TOMAX je výškovo nastaviteľný od 25 do 40 palcov. To znamená, že ho môžete prispôsobiť perfektnému nastaveniu výšky pre vaše pohodlie a bezpečnosť od jednej práce k druhej. S TOMAXom môžete tiež ľahko cestovať, a to vďaka sklopnému dizajnu a zabudovanému kufríku na prenášanie.


5. NAJLEPŠIE POVOLENIE S KLAPAMI: Prenosná pracovná stanica Rockwell JawHorse Sheetmaster

Prenosná pracovná stanica Rockwell JawHorse Sheetmaster Prenosná pracovná stanica posúva tradičnú pílku na vyššiu úroveň. Je to zviera, ktoré je schopné bezpečne zafixovať celú preglejku zo štvorcových a osem stôp preglejky na svoje miesto rovnako ľahko, ako je to v prípade nepohyblivých, podivne tvarovaných predmetov, ako sú bicykle alebo časti nábytku. S 10-násobnou upínacou schopnosťou bežného zveráka, 34-palcovým pracovným povrchom a hmotnosťou 600 libier je oceľová konštrukcia JawHorse neskutočná, schopná a spoľahlivá pomocník - navyše pár rúk, ale lepšia.