Ako na to a rýchle tipy

Najlepšie vysávače na čistenie každého kúta vášho domu


Zbaviť sa domáceho prachu - tých otravných jemných častíc zložených z peľu rastlín, ľudskej a zvieracej tupoty, znečistenia životného prostredia a obyčajnej starej špiny - je neustály boj. Pretože je to tak jemné, prach sa preosieva malými trhlinami a otvormi a zhromažďuje sa na povrchoch behom niekoľkých hodín. Odstraňovanie prachu môže byť výzvou, pretože letí tak ľahko, ako sa usadí.

Staromódne handry a prachovky z prírodných vlákien proste posúvajú materiál alebo vyžadujú minerálny olej a výrobky na báze ropy, aby ho udržali. Našťastie nové materiálové možnosti, ako napríklad mikrovlákno, uľahčujú prach a sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Odstránia ho iba potiahnutím a bez tvrdých chemikálií alebo zvyškov. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako najlepšie dusterové nástroje môžu zlepšiť vašu čistiacu rutinu, vrátane piatich produktov preferovaných väčšinou ľudí pre túto prácu:

 1. NAJLEPŠÍ ROZŠÍRENÝ PRÁCA: DocaPole 20 Foot High Reach Dusting Kit s 5-12 Foot Extension Pole
 2. NAJLEPŠÍ DISPOSABLE PRACHOVÝ: Swiftfer 3-Foot Extendable Duster
 3. NAJLEPŠÍ PRÁCE PRE DOBROVOĽNÍKOV: Jemná prachovka z mikrovlákna OXO Good Grips
 4. NAJLEPŠIE OBLEČENIE PRE MIKROVLNNÉ: Tkaniny z mikrovlákna iCooker
 5. NAJLEPŠÍ PRÁCE PRE ELEKTRONIKU: Elektrická duster Gigi-Store

 • Prístroje na prírodné vlákna: Tradične sa prírodné perie, jahňacia vlna a bavlna používali na vyhadzovanie prachu z nábytku a vecí. Vlna a perie ako živočíšne výrobky však môžu byť drahšie a menej udržateľné ako prachy vyrobené človekom; môžu tiež obsahovať alergény, ktoré ničia účel prachu.
 • Tkaniny z mikrovlákna: Tkaniny z mikrovlákna majú jedinečnú molekulárnu štruktúru; ich drobné vlákna majú hlboké trhliny, ktoré zachytávajú prach, tmavšie a vlhké kvapôčky bez potreby sprejov alebo leštidiel. Mikrovlákno je tiež vysoko odolné aj po viacnásobnom použití a praní a je účinné pre mokré aj suché čistenie.
 • Jemné rozprašovače: Pôvodne boli vyrobené z pštrosieho peria a boli navrhnuté tak, aby prachy maľovali, starožitnosti a sklenené predmety, ako sú vázy a lustre, bez oderu. V súčasnosti napodobňuje mikrovlákno jemnú povahu peria; hľadajte jemné prachovky s jemnou kefkou alebo mopovou hlavou, ktorú je možné vybrať na umývanie.
 • Zaobchádzané s rozprašovačmi: Prach sa často schováva na ťažko prístupných miestach, ako je formovanie korún, krokve a vrchy rámov obrazov. Prach s výsuvnou / skladateľnou rukoväťou pomáha odvádzať prach z týchto oblastí. Vyhľadajte rozšíriteľné rukoväte, ktoré sú užitočné pre kratšie a väčšie vzdialenosti.
 • Jednorazové rozprašovače: Zatiaľ čo opakovane použiteľné prachovky sú vynikajúce pre ekologické upratovanie, výrobky na jedno použitie sa niekedy môžu hodiť, ak poprášite kanceláriu alebo iné miesto, kde nie je práčka k dispozícii. Jednorázové prachovky sú vyrobené z polyesterových vlákien, ktoré vytvárajú trenie a statickú elektrinu, aby priťahovali prachové častice, a hoci sa nedajú prať, niektoré sa môžu použiť viackrát pred odhodením.
 • Elektronické vysávače: Nič nezhromažďuje prach ako počítačové klávesnice - preto popularita stlačeného vzduchu (známeho tiež ako vzduch v konzervách) na odfúknutie prachu z týchto položiek pomocou stlačených plynov. Tieto výrobky však vyvolali environmentálne obavy, pretože často zahŕňajú skleníkové plyny, ktoré môžu prispieť k poškodeniu ozónom. Agentúra na ochranu životného prostredia podporuje alternatívy vrátane tkanín z mikrovlákna a malých vysávačov typu USB alebo batérií, ktoré nasávajú prach z medzier v elektronike.

Po zvážení výhod a nevýhod rôznych druhov prachoviek sme sa zamerali na výrobky, ktoré nepoškodzujú vaše zdravie a vytvárajú menej odpadu. Jeden jednorázový prachovka vytvorila zoznam, pretože sa môže opakovane použiť viackrát.


1. NAJLEPŠÍ ROZŠÍRENÝ PRACHOVÝ PRÚD: DocaPole 20-stopový vysokotlakový čistiaci kit s 5 až 12-metrovým predlžovacím stĺpikom (49,99 dolárov)

DocaPole, navrhnutý pre ťažko dostupné miesta, od stropných ventilátorov po krokve a lišty, má široké možnosti použitia okrem prašnosti, vrátane čistenia okien a odkvapov. Spolieha sa na technológiu mikrovlákna bez poškriabania, ktorá účinne a jemne odstraňuje prach a nečistoty, pýši sa ľahkým, ale trvanlivým hliníkovým teleskopickým stĺpom a je vybavená otočnou špičkou o 180 stupňov pre úplné čistenie. DocaPole, ktorý na Amazone zarába 4,8 z piatich hviezdičiek, má odnímateľné, prachové pračky, ktoré môžete prať v práčke, aby ste si čas od času našli svoj domov. K dispozícii na Amazone.


2. NAJLEPŠIE VYPUSTITEĽNÉ PRÁDLO: Posúvateľná 3-stopová vysúvacia prachovka (12,97 USD)

Tento produkt sa môže pochváliť „lepidlom proti prachu“, ktoré sa spája s radom účinných a jednorazových čistiacich prostriedkov Swiffer. Má rukoväť, ktorá siaha až do troch stôp, rotujúcu hlavu, ktorá sa dostane do úzkych priestorov, a napriek tomu je možné jednorazové použitie znovu použiť, až kým nebude jeho drobná, našuchorená technológia polyesterových vlákien úplne pokrytá prachom. Stovky zákazníkov Amazonu dávajú Swifferu 4,4-hviezdičkové hodnotenie ako vynikajúci nástroj pre domácnosť. K dispozícii na Amazone.


3. NEJLEPŠÍ PRÁŠOK PRE LIEČIVÁ: Jemný prachovka mikrovlákna OXO Good Grips (6,64 USD)

Ak chcete dosiahnuť maximálny jemný dotyk, choďte s jemnou prachovkou OXO Good Grips. Jeho špeciálne navrhnuté vlákna z mikrovlákna vytvárajú našuchorenú hlavu, ktorá je ideálna na poprášenie starožitností, obrazov a knickknacks. Rukoväť má mäkké, pohodlné a nekĺzavé držadlo so závesným otvorom pre ľahké skladovanie. Po vysypaní jednoducho vyskočte z hlavy a vyperte v práčke; plus, náhradné hlavice sú k dispozícii pre prípad, keď obchodný koniec prachovky prekročil rámec povinnosti. Čisté šialenstvo na Amazone dáva jemnej prachovke OXO 4,4 hviezdy pre ľahkú a jemnú čistiacu silu. K dispozícii na Amazone.


4. NAJLEPŠIE OBLEČENIE PRE MIKROVLNNÉ: Tkaniny z mikrovlákna iCooker (12 ks za 11,99 dolárov)

Čistiace handry z mikrovlákna, ktoré zarábajú 4,9 z 5 hviezdičiek od viac ako 400 spokojných zákazníkov Amazonu, sú ideálne na suché a mokré čistenie. Čisté handry z mikrovlákna z iCooker, ktoré sú bez škvŕn, nepúšťajú vlákna a sú vyrobené bez toxických chemikálií, sú bezpečné a účinné pre starožitné, sklenené, kuchynské a kúpeľňové povrchy a takmer všetko ostatné (dokonca aj vašu tvár). Tkaniny môžu absorbovať až osemnásobok svojej hmotnosti a tkaný povrch zachytáva prach magnetickou ľahkosťou. Textílie iCooker sa dodávajú vo viacfarebných baleniach, takže môžete farebné kódy pre každú farbu z rôznych dôvodov čistenia. K dispozícii na Amazone.


5. NEJLEPŠÍ PRÁDLO PRE ELEKTRONIKU: Elektrický duster Gigi-Store (39,99 dolárov)

Hoci je táto dvojúčelová vzduchová prachovka a vákuum poháňané batériami špeciálne navrhnuté pre elektroniku, dá sa použiť aj na vysávanie drobiviek a prachu z iných drobných trhliniek, ako sú varné dosky. Dve 2 000 mAh batérie sa budú nabíjať až štyri hodiny a 35 W bezkartáčový motor beží 50 minút na jedno nabitie. Jeho trojdielna sada na uchytenie vám umožňuje vypnúť hlavu pre rôzne čistiace úlohy. Ručný vákuový filter sa dá ľahko odstrániť a vyčistiť ručne: Jednoducho zlikvidujte všetok prach a potom ho spustite pod studenú vodu. Zákazníci Amazonu dávajú 4,3 hviezdicovej prachovke Gigi-Store pre sací výkon, jednoduché použitie a efektívnosť. K dispozícii na Amazone.