Natieranie

Ako na to: Maľovanie Stucco


Stucco je obzvlášť populárny exteriérový povrch pre domovy na juhozápade, ale nachádza sa tu aj textúra vnútorných stien po celej krajine. Jeho hrubý vzhľad, vytvorený vrstvením cementovej a sadrovej zmesi rôznymi omietacími nástrojmi, je vizuálne príťažlivý a pomerne nenáročný na údržbu, čo je výhodná kombinácia pre majiteľov domov. Keď sa zdá, že štuky sú špinavé, potrebuje viac než len umytie teplou mydlovou vodou. Nový náter môže ponúknuť ešte väčšie osvieženie a je to jeden projekt, ktorý môže väčšina majiteľov domov s dôverou zvládnuť za predpokladu, že povrch je inak v dobrom stave (žiadne triesky alebo praskliny). Ak chcete dosiahnuť dokončenú prácu, ktorá vyzerá ako na profesionála, postupujte podľa týchto pokynov, ako maľovať štuky.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Vypúšťajte handry
- Maskovacia alebo maliarska páska
- Tuhá kefa
- Vysávač s prachovým nadstavcom
- Čistiaci prostriedok na odmasťovanie alebo pleseň (voliteľné)
- Umývačka riadu (voliteľná, do exteriéru)
- Murárske tesnenie
- Tesniaca pištoľ
- Tmel
- Štuková náplasťová zmes
- Syntetický štetec
- veľký štiepaný maliarsky valček
- základný náter (vonkajší murovaný alebo akrylový interiér)
- Akrylová farba (exteriér alebo interiér, podľa polohy)

KROK 1
Pripravte si okolie. Na podlahu položte kvapky utierky a nábytok, ktorý sa nedá posúvať, a obloženie pásky.

KROK 2
Očistite štukové povrchy od nečistôt a prachu. Pre väčšinu vonkajších štukatúr to jednoducho vyžaduje dôkladný prechod tvrdou kefou alebo tlačiacou kefou. Vnútorné steny sa môžu ľahšie vysávať pomocou prachu. Ak sa na vašich stenách vyskytuje mastnota, špina alebo pleseň, použite vhodný čistiaci prostriedok podľa pokynov výrobcu. Vonkajšie povrchy s hlbokými drážkami je možné v prípade potreby prať v práčke, aby sa zo štrbín dostali nečistoty. Predtým, ako začnete tesniť a opravovať, dôkladne ho opláchnite a nechajte ho 24 hodín úplne vyschnúť.

KROK 3
Malé trhliny opravte murovacím tesnením. Trhliny väčšie ako 1/16-palcový široký budú vyžadovať opravu. Voľné štuky odstráňte stieracím nožom a opravte štukovou opravnou hmotou. Dávajte pozor na dobu vytvrdzovania náplasti odporúčanú výrobcom. Možno budete musieť počkať až 10 dní, kým budete maľovať.

KROK 4
Naneste kvalitný akrylový základný náter pomocou syntetickej kefy na nastrihnutie a pomocou veľkého napchaného valčeka na navinutie. Prednosť sa dáva akrylovým základným náterom a farbám, pretože ich spojivá znamenajú lepšiu priľnavosť k nerovnej štukatúre. Veľký valec so zdriemnutím uľahčuje nanášanie do všetkých zákoutí.

Pravdepodobne budete potrebovať viac ako jeden kabát na úplné pokrytie. Lepšie je nanášať dve tenšie vrstvy ako jednu silnú vrstvu, aby nedošlo k hromadeniu farieb v medzerách a spôsobeniu kvapiek. Riaďte sa pokynmi výrobcu o dobe schnutia medzi nátermi.

KROK 5
Štuková povrchová úprava má vďaka svojej štruktúre omnoho väčšiu celkovú plochu povrchu ako plochá stena, takže na dosiahnutie dostatočného pokrytia budete potrebovať viac farby, než si myslíte. Ak vám galón farby povie, že vám poskytuje 400 štvorcových stôp pokrytia, predpokladajme, že pokryte štuky s rozlohou 200 štvorcových stôp. Naneste farbu tak, ako ste to urobili, so syntetickým štetcom na rezanie a veľkým zdriemaným valčekom na valcovanie stien. Podľa potreby natrite jednu až dve vrstvy a dodržujte pokyny výrobcu týkajúce sa doby schnutia medzi jednotlivými vrstvami.

Je úžasné, čo urobí čerstvý náter na oživenie unaveného a špinavého štukového povrchu. Kvalitná exteriérová maliarska práca by mala trvať 15 až 20 rokov; v interiéri by to malo trvať dovtedy, kým sa nezmenia štýly a neunikne vám farba. Takže si to užite, kým to vydrží!

Pozri si video: benátský štuk STUCCO ANTICO (Septembra 2020).