Dvere a okná

3 dôvody, prečo sa milovať posuvné sklenené dvere


S každým ďalším rokom sa zdá, že majitelia domov trávia stále viac a viac času vonku na palube, verande alebo na terase, bavia priateľov a rodinu alebo jednoducho relaxujú s knihou. Podľa Jim Eldredge, produktového manažéra spoločnosti Sears Home Services, „Vyzerá to, že bývanie v exteriéri nebolo nikdy viac populárne.“ Eldredge napriek tomu pokračuje: „Existuje mnoho spôsobov, ako sa dnes majitelia domov nelíšia od predchádzajúcich. generácie. “Rovnako ako v minulosti, väčšina z nich chce žiť v jasnom a vzdušnom prostredí a užívať si veľkorysý výhľad. Tieto podobnosti medzi majiteľmi domu dnes a v minulosti pomáhajú vysvetliť obnovenú popularitu posuvných sklenených dverí. Možno, že žiadna iná aktualizácia natoľko neuspokojí súčasnú popularitu vonkajšieho bývania, ako aj našu nadčasovú túžbu pocítiť spojenie s prírodou. Posuvné sklenené dvere poskytujú nielen fyzický prístup na dvor, ale tiež pozývajú na svetlo, vzduch, mieridlá a zvuky nádhernej prírody a narušujú hranicu medzi domom a jeho okolím. "Získate to najlepšie z oboch svetov," poznamenáva Eldredge. Bez toho, aby ste obetovali akékoľvek pohodlie a pohodlie, ktoré si užívate v interiéri, získate redefinovaný, výrazne užší vzťah medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o presvedčivých faktoroch, ktoré motivujú toľko ľudí otvoriť svoje domovy novými posuvnými sklenenými dverami.

OSTATNÉ SVETLO

V typických posuvných dverách sklo obsahuje väčšinu povrchovej plochy, čo umožňuje panelu priznať hojenie prirodzeného svetla. Z tohto dôvodu Eldredge hovorí, že posuvné dvere sú veľmi príťažlivé pre široké spektrum majiteľov domov. Koniec koncov, „Nie veľa z nás chce žiť v tme.“ Okrem poskytovania praktických výhod denného svetla môžu mať posuvné sklenené dvere tiež vplyv na vnímanie priestoru. Viac svetla v kombinácii s lepšími líniami pohľadu často spôsobí, že miestnosť s posuvnými sklenenými dverami bude väčšia, ako v skutočnosti je. Napriek mnohým výhodám posuvných sklenených dverí však Eldredge upozorňuje, že tu môžu byť aj nevýhody. Veľa záleží na zvolenom modeli dverí. Pred nákupom sa uistite, že ste skontrolovali tepelný výkon akýchkoľvek dverí na vašom radare, odporúča. Napríklad dvere od spoločnosti Sears Home Services majú špeciálny povlak z oxidu kovu, ktorý úspešne obmedzuje prestup tepla. Priehľadná mikro tenká vrstva, známa ako povlak s nízkym obsahom E, odráža teplo v lete, zatiaľ čo v zime ho zachytáva. Povlaky s nízkym obsahom E môžu tiež minimalizovať účinky blednutia a bielenia UV lúčov. „Je to ako opaľovací krém pre váš dom,“ hovorí Eldredge a pre majiteľa domu zameraného na rozpočet, ktorý sa snaží znížiť mesačné náklady na chladenie a kúrenie, „je to kľúčová technológia, bez ktorej by ste si to nemuseli dovoliť.“

DREVO ČERSTVÉHO VZDUCHU

V minulosti mal posuvný sklenený panel pravdepodobne len jednu tabuľu skla, dnes je však viac tabúľ normou. Na zdôraznenie tohto bodu Eldredge vysvetľuje, že posuvné sklenené dvere inštalované spoločnosťou Sears Home Services sa zvyčajne môžu pochváliť dvojitými tabuľami, ktoré poskytujú úroveň izolácie podobnú izolácii vonkajšej steny, aspoň keď sú dvere zatvorené. V dňoch, keď to počasie dovoľuje, sa posuvné sklenené dvere otvárajú doslova dychom čerstvého vzduchu. "Majitelia domov to milujú," vysvetľuje Eldredge. „Stále nie je nič podobné vystaveniu vetrom a prírodným podmienkam vonku.“ Príroda však môže byť nepriateľom aj priateľom, pričom si vyberá mýto na posuvných sklenených dverách. Preto spoločnosť Eldredge vyzýva majiteľov domov, aby pri hodnotení posuvných sklenených dverí brali do úvahy údržbu. „Pokiaľ nemáte čas a energiu, ktorú môžete venovať starostlivosti, držte sa dverí, ktoré si nepotrebujú veľa pozornosti.“ Dvere z dreveného rámu sú notoricky známe, vyžadujú si prinajmenšom periodické maľovanie alebo morenie. Hliník „ponúka ľahkú údržbu za nízku cenu“, ale veľmi dobre sa neizoluje. Spoločnosť Sears Home Services inštaluje iba dvere z vinylového rámu, pretože podľa spoločnosti Eldredge kombinuje vinyl „vlastnosti hliníka s nízkou údržbou a izolačnou kapacitou dreva“. Vyžaduje iba občasné čistenie a odoláva mnohým výzvam, ktoré ohrozujú iné materiály dverí. „Vinyl môže byť vaša najlepšia stávka,“ uzatvára Eldredge.

BEZPEČNÝ PRÍSTUP

Varíte večeru v kuchyni a plánujete jesť vonku na záhrade s rodinou. Je to vynikajúci návrh, ale môže to byť recept na frustráciu, ak potrebujete cestovať po dlhej a okružnej trase, v ruke s podnosmi, od kuchyne po stôl. Mnoho majiteľov domov sa rozhodne nainštalovať posuvné sklenené dvere jednoducho preto, že aktualizácia poskytuje priamy a ústretový prístup do vonkajšieho obývacieho priestoru. Nie je to však len otázka pohodlia. „Fyzická vzdialenosť medzi obytnými priestormi v interiéri a exteriéri iba posilňuje vnímanie týchto dvoch miest ako samostatných a od seba vzdialených,“ vysvetľuje Eldredge. Posuvné sklenené dvere môžu tento rozdiel vymazať a povzbudiť majiteľa domu, aby videl paluby, verandy alebo terasy ako prirodzené a prístupné predĺženie štvorcových záberov domu. Pamätajte však, že zatiaľ čo posuvné dvere dávajú rodine nový spôsob dovnútra a von z domu, to isté platí pre prípadných votrelcov. Aj preto, že ich panely sú zložené prevažne zo skla, posuvné dvere môžu byť zodpovedné za silných búrok, ktoré vytvárajú trosky prenášané vetrom. Na riešenie problémov týkajúcich sa bezpečnosti, zraniteľností búrok alebo oboch, Eldredge navrhuje, aby niektorí majitelia domov mohli chcieť špecifikovať použitie bezpečnostného skla. Spoločnosť Sears Home Services „bežne inštaluje terasové dvere s bezpečnostným sklom vylepšeným medzivrstvou z polyvinylbutyralu,“ hovorí Eldredge s odkazom na živicu, ktorá dodáva väčšiu silu. „Nemusí byť pre každého,“ poznamenáva Eldredge, ale za určitých okolností je to „nevyhnutnosť“.

Aj keď takmer každý môže pochopiť obrovskú príťažlivosť posuvných sklenených dverí a jeho schopnosť vytvárať ľahšie a jasnejšie interiéry, ktoré sú lepšie prepojené s ich okolím, nielen niekto má zručnosti potrebné na jeho inštaláciu. Toto je záväzok, v ktorom naozaj potrebujete vedieť, čo robíte. Inštalácia posuvných sklenených dverí môže byť komplikovaná, náročná na prácu a časovo náročná aj pre tých najambicióznejších do-it-kutilov. Pre väčšinu majiteľov domu je preto prvý krok pri vkladaní posuvných sklenených dverí zvyčajne potrebný nájsť a najať kvalifikovaného dodávateľa. Môžete si jeden z nich vyhľadať vo svojom okolí alebo ihneď ísť naplánovaním bezplatnej domácej konzultácie so Sears Home Services. Sears je celonárodná spoločnosť, ktorá je tiež názvom domácnosti. Ponúka osvedčené desaťročia dlhoročné skúsenosti a preukázané odhodlanie dosahovať kvalitné výsledky. Navyše, v záujme pokoja spoločnosť vždy zálohuje svoju prácu so zárukou spokojnosti - zárukou, že od počiatočných fáz procesu až po finálnu inštaláciu a po nej zostáva spoločnosť Sears odhodlaná k vášmu úspechu. "Domov upgrade by nemal byť domáci bolesti hlavy," hovorí Eldredge. Našťastie sa Sears vo vašom rohu bude musieť sústrediť na nič viac, ako na výhody úplne nových posuvných sklenených dverí. Všetko ostatné? "To všetko nechajte na nás," hovorí Eldredge.

Tento článok vám prináša služba Sears Home Services. Jeho fakty a názory sú názory a názory.