Ako na to a rýchle tipy

3 opravy zápachu benzínu


Či už plánujete výlet alebo sa pripravujete na exteriérový kutilovský projekt, úloha, ktorá sa práve začína, sa začína kontrolou a často doplňovaním palivovej nádrže. Ale buďte opatrní: Dokonca aj najmenšia kvapka benzínu pri plnení do čerpadla, pri preprave benzínovej pumpy alebo tankovaní motorizovaného trávnikového vybavenia postačuje na pokrytie vašej cementovej podlahy, interiéru vozidla alebo oblečenia v nezameniteľnej vôni. Ak by ste vy, vaše auto alebo iný povrch boli takí nešťastní, že vás budú postriekať, budete chcieť opatrne a efektívne odstrániť túto vysoko horľavú a páchnucu látku. Namiesto dočasného zmiernenia vône odvádzaním škvŕn alebo striekaním na dezodorátor tkanín podniknite kroky s jedným z týchto spôsobov, ako bojovať proti zápachu, ako sa zbaviť benzínu a jeho zápachu.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Stelivo pre mačky
- Košťia a lopatka
- Plastová nádoba na odber
- Prášok na pečenie
- Biely ocot
- Voda
- Miska
- handry alebo staré handry
- Šnúra na vešanie prádla
- Saponát na riad
- Ručné vákuum


AKO ZÍSKAŤ PLYN S PLYNOM NA PODLAHU

POKRYTIE V MESIACICH VRATÁCH

Ak palivová nádrž vášho vysokovýkonného záhradného náradia uniká benzín na cementovú podlahu vašej garáže, táto louži sa rýchlo stane trvalým zápachom. Našťastie môžete tekutinu a vôňu zdvihnúť pomocou podstielky pre mačky. Rovnako ako ílové granule vynikajú pri čistení po vašom mačkovitom priateľovi, môžu tiež rýchlo absorbovať tekutinu a bojovať proti zápachu z rozliatia benzínu.

Ak chcete dosiahnuť optimálne výsledky, konajte rýchlo! Nečakajte, kým sa benzín neodparí a vyskúšajte tento postup.

  1. Veľkoryso rozptýlená mačka, ktorá absorbuje zápach, sa umiestni na stále vlhkú nádrž benzínu.
  2. Nechajte to tak, aby nasiaklo škvrnu v priebehu ďalšej jednej až dvoch hodín.
  3. Pomocou metly zametajte zvyšky nasiaknuté benzínom do nádoby na prach, preneste ich do utesneného vrecka alebo do starého plastového odnímateľného kontajnera, aby ste úplne zapchali vôňu.

Znečistenú podstielku pre mačky zlikvidujte v súlade s miestnymi zákonmi. Počas práce vyvetrajte akýkoľvek pretrvávajúci zápach a otvorte garážové dvere.


AKO ZÍSKAŤ GASOLINE SMELL NA ČALÚNENÍ VOZIDLA

VYPLÝVAJTE SVOJE PANTRY
Keď plynová dýza počas napĺňania neisto vykukuje z otvorených dverí automobilu, interiér vášho vozidla môže vstreknúť a nechať čalúnenie čalúnením. Našťastie pre vodičov automobilov kdekoľvek na svete, štipľavá vôňa benzínu nemá šancu na trojnásobnú hrozbu z jedlej sódy, octu a horúcej vody.

  1. Zmiešajte roztok rovnakých dielov jedlej sódy, octu a vody.
  2. Namočte starý handru do roztoku a jemne votrite cez zdroj zápachu v aute, či už ide o sedák sedadla alebo textilnú podlahovú rohož.

Trenie spôsobené handrou, kombinované so silami na pečenie sódy a octom na odstraňovanie škvŕn a odstraňovania zápachu, odstraňuje pri kontakte benzínové škvrny a sprievodný zápach.


AKO SA ZÍSKAŤ PLYNOM NA OBLEČENIE ...

VYPLÝVAJTE A VYSÁVAJTE LINKY

Kvôli vysokej horľavosti je lepšie odhodiť odev alebo obuv nasiaknuté plynom. Menšie škvrny od benzínu z náhodného odkvapkávania však stále majú šancu na záchranu - nie však iba z umývania. Olejovité zvyšky vyžadujú bezpečné a účinné odstránenie z predbežného spracovania.

  1. Začnite na celý deň sušením na vzduchu farbené predmety. (Ak je vôňa obzvlášť silná, môžete ich namočiť do octu najmenej jednu hodinu a potom sa vrátiť k bielizni, aby úplne vyschli.) Nechcete, aby ste do práčky vyhodili odevy alebo topánky, kým si nebudete istí, že zápach (čítanie: výpary) sa znížil kvôli malému riziku spálenia v práčkach.
  2. Ak si dáte závan odevu, nenaplní váš nos vôňou paliva, vysaje sa a potom do benzínovej škvrny votrite mierne mydlo.
  3. Odevy vložte do práčky do náplne samy o sebe - nebudete chcieť, aby sa akékoľvek premeškané zvyšky alebo zápach preniesli na akékoľvek iné oblečenie - a prať v práčke normálne na najteplejších nastaveniach, ktoré sú bezpečné pre daný typ a / alebo farbu tkaniny.
  4. Po skončení cyklu ho zaveste do sucha (alebo v prípade tenisiek vonku).

Teraz zložte náklad, s vedomím, že váš šatník je opäť čerstvý, čistý a bez zápachu.