Kuchyňa

9 tipov na udržanie likvidácie odpadu v najlepšom tvare


Aby ste mohli pokračovať vo výkone rozumnej starostlivosti o svoje povinnosti, nepotrebujete prísny údržbársky kôň pod umývadlom. Pravdepodobne už viete, že vláknité potraviny, ako sú banánové šupky, brokolica, zeler, kukuričné ​​šupky a šupky zo zemiakov, sa môžu zamotať a zastaviť čepele likvidácie odpadu. Medzi ďalšie zlé rozhodnutia patria kosti a škrupiny vajec. Ale viete, že vyhodenie kávy alebo škrobu do jednotky môže upchať potrubia? Dbajte na týchto sedem ďalších najlepších a najhorších praktík, ak chcete, aby ste svoje odpadky likvidovali čo najdlhšie.

NEPOUŽÍVAJTE odpadky každých pár dní.

Aj keď nemusíte mleté ​​zvyšky jedla, mali by ste spotrebič prevádzkovať so studenou vodou, aby ste zabránili korózii nožov kvôli nedostatočnému použitiu. To tiež dáva akékoľvek jedlo, ktoré by sa mohlo prilepiť na boky spotrebiča z predchádzajúceho použitia, bude ďalšia šanca na umytie.


NEVKLADAJTE vláknité, škrobové alebo tvrdé zvyšky do odpadu.

Vyvarujte sa všetkého, čo môže zariadenie alebo gumu rozbiť. Ak si nie ste istí, skontrolujte, či tento zoznam ne-nosov urobil. Likvidácia odpadu sa najlepšie uloží na kocky ľadu a mäkšie potraviny - a dokonca aj tie by sa mali pred odoslaním rozobrať.

Ak potrebujete opraviť alebo vyčistiť, vypnite likvidáciu odpadu.

Bezpečnosť na prvom mieste: Pred akýmkoľvek zásahom odpojte jednotku alebo prerušte prívod energie do kuchyne na ističi, aby ste predišli najhorším situáciám pri práci okolo holiaceho zariadenia.

Nepoužívajte prsty na vytiahnutie upchávok.

Namiesto toho zabráňte poraneniu čepelí pomocou klieští alebo klieští na odstránenie zvyškov, ktoré neboli jemne rozdrvené.

Skúste rozmotať vlákna obalené okolo čepele likvidácie odpadu pomocou kľúča, ktorý bol dodaný s jednotkou.

Pomocou tohto nástroja jednoducho otočíte maticu v spodnej časti jednotky, potom stlačte malé červené tlačidlo Reset v strede a otočením prepínača reštartujete.

NEPOUŽÍVAJTE odfarbenie bielidlom ani komerčným odtokom.

Pri ďalšom zapnutí spotrebiča môžu leptavé chemikálie lietať hore a von. Ak ide o nesprávne miesto v nesprávnom čase, mohlo by to viesť k zasiahnutiu bielidla vo vašich očiach po preklopení spínača, čím by sa poslali zvyšky potravín do odtoku.


Chráňte pachy teplou vodou a citrónmi.

Po opätovnom pripojení spotrebiča nalejte teplú (nie horúcu) vodu do likvidácie odpadu, pretože drví citróny. Klin má vysoký obsah kyseliny citrónovej, ktorá sa môže pochváliť antibakteriálnymi vlastnosťami, a ich šupky sa budú čistiť po ceste - úplne prírodný liek!

NEDÁVEJTE horúcu vodu do upchatej jednotky.

Teplo sa roztopí tuky a bude ešte ťažšie dosiahnuť uvoľnenie odpadu.

Čistenie odpadu vykonávajte každé dva týždne.

Najskôr ju naplňte kockami ľadu a šálkou kamennej soli a potom na minútu spustite, aby prírodné brúsivá zoškrabali výstelku vnútri vášho odpadu. Nalejte šálku octu a pol šálky jedlej sódy do likvidácie, aby ste zabili baktérie, potom (opäť pri vypnutom napájaní) vydrhnite chlopne starou zubnou kefkou.