Trávnik a záhrada

Dos a nerobia stanovenia Plot Post


Je to klasika „urob si sám“: Každé leto légie majiteľov domov chytia náradie a vydávajú sa vonku, aby postavili drevený plot. Zostavenie plotu je podstatný a uspokojivý projekt, a najmä ak sa spoliehate na súpravu, ktorá je skutočne realizovateľná. A ak máte to šťastie, že s nimi môžete pracovať na úrovni terénu, je tu naozaj len jeden zložitý krok - stanovovanie príspevkov. Ako sa hovorí, oplotenie je také silné ako jeho príspevky. Ak sa im nepodarí, zvyšok oplotenia ich bude nasledovať, a preto je nevyhnutné venovať náležitú pozornosť ich správnemu umiestneniu. Čokoľvek menej a riskujete, že budete musieť za niekoľko rokov znova nastaviť ploty. Dobrá správa? Stanovenie stĺpika oplotenia nevyžaduje neobvyklé zručnosti alebo drahé nástroje a jeho správne vykonávanie nezaberie v skutočnosti omnoho dlhšie, než keď ho použijete pomocou facky. Či už je vaším cieľom súkromie, lepšie definovaná línia nehnuteľností alebo jednoducho krásny doplnok k vášmu dvoru, plot sa zmestí za účet. Aby ste však zaistili príjemné a dlhotrvajúce výsledky, musíte pamätať na niekoľko vybraných hľadísk a vyhnúť sa hrsti potenciálnych nástrah. Prečítajte si ďalšie podrobnosti.

DO Vyberte správny typ dreva
Pamätajte, že rôzne druhy dreva ponúkajú drasticky odlišné úrovne dlhodobého výkonu pri oplotení. Tlakovo upravené drevo, ktoré sa vyznačuje trvanlivosťou a dostupnosťou, patrí medzi najvyššie možnosti. Tiež bežne používané - a podstatne drahšie (hoci ceny sa líšia v závislosti od regiónu) - existujú krásne, prirodzene odolné druhy ako céder, cypřiš a sekvoje. Všetky obsahujú živice, ktoré zabraňujú škodlivým účinkom škodcov a vlhkosti. Iné druhy vrátane smreka, dubu a borovice sa môžu používať s istotou iba vtedy, ak boli vopred ošetrené konzervačným prostriedkom natieraným štetcom (v zozname zložiek vyhľadajte naftenát meďnatý). Všeobecne možno povedať, že je rozumnejšie zvoliť tmavšie a hustejšie drevené drevo pred mladšími, svetlejšie sfarbenými beľovými lesmi, pretože toto drevo má lepšiu obranu, najmä proti hmyzu nudiacemu drevo. Nakoniec, bez ohľadu na to, aké drevo si vyberiete, uistite sa, že kupujete drevo označené ako vhodné na použitie v zemi.


DO NOT Vytvorte príliš malé otvory
Stavebné predpisy a vyhlášky vo vašej oblasti môžu určovať právnu hĺbku a priemer otvorov pre oplotenia. Ak nie, tradičné pravidlá ponúkajú spoľahlivého sprievodcu. Zvyčajne, s cieľom zabezpečiť, aby sa stĺpiky umiestnili pod čiaru mrazu, odborníci požadujú otvor dostatočne hlboký, aby ponoril spodnú tretinu stĺpika pod zem. Pri príspevku s výškou 6 stôp by ste teda vykopali dieru do hĺbky dvoch stôp. Ideálny priemer by mal medzitým merať trojnásobok šírky stĺpika. Pre štandardný rozmer 4 × 4 by teda ideálna diera presahovala 12 palcov. Je dôležité si uvedomiť, že diery pre ploty musia byť ploché a valcové, aby sa zachoval rovnaký priemer zhora nadol. Ak používate bežnú lopatu, skončí sa vám v tvare kužeľa. Namiesto toho vykonajte rýchlejšiu a ľahšiu prácu na tejto úlohe tak, že sa rozhodnete pre bagr s priehlbinami (k dispozícii na zapožičanie v miestnom domácom centre). V opačnom prípade použite drapák, ktorý bude pomalší, ale rovnako efektívny, najmä ak pracujete so skalnatou pôdou.

DO Zamestnajte základnú vrstvu štrku
Ak stĺp oplotenia zlyhá bez známok zamorenia škodcami, je pravdepodobné, že zlyhanie bolo spôsobené vlhkosťou, ktorá v priebehu času hnilobu dreva. Na spomalenie takéhoto poškodenia pridajte na dno otvoru hrachový štrk alebo rozdrvený kameň. Akonáhle ste pridali štrk do hĺbky troch centimetrov, použite kúsok šrotu na zhutnenie vrstvy. Potom do jamky nalejte ďalšie tri palce štrku a druhýkrát stlačte. Toto jednoduché opatrenie vedie dlhá cesta k tomu, aby sa dažďovej vode dalo voľne odtekať do podložia. V skutočnosti to funguje tak dobre, že v miernom podnebí sa stavitelia niekedy rozhodnú postaviť oplotenia iba so štrkom. Aj keď je tento prístup v určitých situáciách zmysluplný, pre trvalú inštaláciu majú odborníci väčšiu pravdepodobnosť, že uvedú kombináciu štrku (pre drenáž) a betónu (pre veľmi potrebnú stabilitu). Jeden typ betónu funguje obzvlášť dobre v takýchto aplikáciách - rýchlo tuhnúci betón, ako je obľúbená kategória CTS Rapid Set Concrete Mix.

DO NOT Pripravte sa na nesprávnu sumu
Rýchlo tuhnúci betón nezodpovedá svojmu názvu. CTS Rapid Set betónový mix v skutočnosti nastavuje za pouhých 15 minút. Z tohto dôvodu je iba praktické naplánovať si váš prístup. Najprv zvážte veľkosť otvoru a konkrétny výnos. Štandardné 60-libier vrece z CTS Rapid Set Concrete Mix poskytuje približne 0,5 kubických stôp, takže v závislosti od objemu vašej diery bude možno potrebné pripraviť viac vriec naraz. Dajte pozor, aby ste nezmiešali viac betónu, ako je možné umiestniť za 15 minút, skôr ako začne tuhnúť. Po určení, koľko betónu sa má pripraviť, zkombinujte zmes s vodou a dodržte presný pomer vytlačený na obale. Pokračujte v miešaní dve alebo tri minúty, až kým nedosiahnete hladkú konzistenciu bez hrudiek. V tomto okamihu môžete začať s vyplňovaním stĺpika betónom. Betón zabalte na úroveň mierne nad okolitú pôdu. Tu, aby ste zabránili zhromažďovaniu, betónujte stierkou tak, aby klesala od stĺpika. Dôkladne skontrolujte, či stĺpik neklesol z úrovne, a potom nechajte betón tvrdnúť.

DO Použite tesnenie na každý plotový príspevok
Po iba hodine bude CTS Rapid Set Concrete Mix úplne vytvrdený. Môžete zvážiť vykonanú prácu, ale na ďalšiu ochranu plotu proti hnilobe je ešte jeden dôležitý detail. Začnite kontrolou oblasti, kde stĺpik vyčnieva z otvoru. Všimli ste si švu? Vľavo, ako je, tento šev by mohol vyzvať vodu, aby sa zachytila ​​v akýchkoľvek útržkoch priestoru medzi drevom a betónom. V priebehu času by táto vlhkosť mohla viesť k hnilobe, ale tento scenár nie je nevyhnutný. Koniec koncov, existuje jednoduchý prostriedok na utesnenie otvoru. Buďte proaktívni: Po vytvrdnutí betónu pokračujte a vonkajšie akrylové latexové tesnenie nanášajte priamo na šev až po stĺp. (Prípadne môžete použiť akýkoľvek silikónový tmel, ktorý priľne k betónu.) Upozorňujeme, že akumulovaný účinok cyklov zamrznutia a rozmrazenia môže spôsobiť rozšírenie švu, takže pravdepodobne budete musieť občas znova pretekať.

DO NOT Zanedbávať náležitú starostlivosť
Buď zodpovedný. Pred začatím vášho projektu sa poraďte s obecnými úradníkmi, aby ste potvrdili, že sa plánovaný plot neodchyľuje od žiadnych špecifikácií príslušných stavebných predpisov alebo nariadení. Niektoré lokality presadzujú prísne predpisy. Rovnako ako v prípade akéhokoľvek projektu, ktorý zahŕňa vykopávanie hlboko v hline, vytočte číslo 811 (alebo navštívte stránku call811.com). Urobte to asi týždeň predtým, ako plánujete začať s prácou, takže verejnoprospešná spoločnosť bude môcť prísť a označiť približné umiestnenie všetkých riadkov, ktoré bežia pod vaším majetkom, skôr ako začnete kopať. Nerobte chybu: Kopanie môže byť úplne nebezpečné, ak neviete, čo leží pešo alebo dva pod zemou. Pokiaľ dáte široké miesto pre všetky zakopané línie, mali by ste byť úplne v bezpečí. Pokiaľ ide o samotné príspevky, malá pravidelná kontrola a údržba vám pomôžu zabezpečiť dlhú životnosť vášho plotu. Skontrolujte svoje príspevky najmenej raz ročne, najlepšie na jar alebo na jeseň, a ak je to potrebné, znovu namaľujte farbou alebo škvrnou, aby ste chránili drevo a udržali svoj plot čo najlepšie.

Tento článok vám priniesla spoločnosť CTS Cement | Rýchle nastavenie. Jeho fakty a názory sú názory a názory.