Hlavné systémy

New Cool: 3 spôsoby, ako sa klimatizácia zmenila k lepšiemu


Ako sme žili pred klimatizáciou? V niektorých regiónoch to nie je ani príjemné zariadenie, ale virtuálna nevyhnutnosť na prežitie. Všade inde sa majitelia domov spoliehajú na striedavú energiu na veľmi potrebnú úľavu tepla v polovici leta, a to už desaťročia. Centrálna klimatizácia samozrejme nebola vždy doladeným, ale dostupným pohodlím, ktoré dnes poznáme. Dokonca aj v posledných desiatich rokoch sme videli technologický pokrok, rovnako ako mnoho iných, skokmi a hranicami. Ak ste od posledného prieskumu na trhu s klimatizačnými jednotkami už dosiahli vek, „môžete byť veľmi príjemne prekvapení,“ hovorí David Kenyon, produktový manažér spoločnosti Sears Home Services. S rastúcimi nákladmi na energiu a obavy o montáž do životného prostredia výrobcovia zariadení HVAC zareagovali zavedením liniek, ktoré sa môžu pochváliť nielen príkladnou účinnosťou, ale oveľa lepším výkonom všade okolo. V minulosti ste možno odolali pokušeniu inštalovať centrálny vzduch, alebo teraz uvažujete o aktualizácii svojho súčasného systému. V každom prípade už viete, že v tomto ročnom období nie je nič lepšie ako AC. Ak však chcete zistiť, prečo najnovšie zariadenie na striedavé napätie prekračuje to, čo sa stalo predtým, pokračujte v čítaní teraz.

1. VIAC KOMFORTOVATEĽNÝ

Nie je to teplo, je to vlhkosť: tomuto starému aforizmu je veľa pravdy. Vyjdite v deň vysokej vlhkosti a ihneď sa budete cítiť nepohodlne. Ústup späť do klimatizácie, aj keď, a nemusí vždy dostať úľavu. Závisí to od veku vášho systému. Podľa spoločnosti Kenyon of Sears Home Services môžu predchádzajúce generácie technológie striedavého prúdu udržať nastavenú teplotu, ale často nedokážu zmierniť vlhkosť. To je dôvod, prečo sa v miestnosti ochladenej starším systémom môžete cítiť mizerne a „nikdy v pokoji,“ ako to hovorí Kenyon. V súčasnosti je to celkom iný príbeh. Najnovšie systémy sú podstatne lepšie pri regulácii obsahu vlhkosti vo vzduchu, hlavne vďaka novému typu HVAC komponentu, modulačnému kondenzátoru. Kenyon vysvetľuje: „Modulačné kondenzátory monitorujú podmienky v domácnosti a prispôsobujú sa tak, aby udržali vlhkosť v pohodlnom rozmedzí.“ Inými slovami, mnoho z najnovších klimatizačných zariadení teraz pracuje nielen s horúcim teplom, ale aj s nevhodnou vlhkosťou. "To je z hľadiska komfortu veľký krok," zdôrazňuje Kenyon. Dodatočný bonus: Nižšia vlhkosť vzduchu zvyčajne znamená, že môžete nastaviť termostat o niečo vyššiu, čím sa zníži spotreba a ušetrí sa tým energetický dolár.

2. VIAC EFEKTÍVNY

"Je tu nočný a denný rozdiel medzi priemernou účinnosťou klimatizačných zariadení dnes oproti priemerom pred dvadsiatimi alebo dokonca desiatimi rokmi," hovorí Kenyon. Účinnosť sa v skutočnosti tak a tak rýchlo zlepšila, že tradičný systém hodnotenia sa snažil udržať krok. Pros aj spotrebitelia sa už dlho spoliehajú na hodnotenie Sezónna energetická účinnosť (SEER), aby pochopili účinnosť danej zložky HVAC v porovnaní s ostatnými. "Nebolo to tak dávno, že by ste videli SEER ratingy medzi 4 a 10," poznamenáva Kenyon. Rýchly posun vpred: Mnoho klimatizačných zariadení sa dnes môže pochváliť výrazne vyššími hodnotami SEER, od približne 14 po najvyššie 26 čísiel, ktoré Kenyon považuje za „mimo grafov!“ Napriek tomu je dôležité pamätať na to, že domáca energetická účinnosť závisí nielen od hodnotenie chladiaceho zariadenia SEER, ale na základe množstva vzájomne prepojených faktorov. Určite spolupracujte so špecialistami na HVAC, ktorí sa pozerajú na väčší obrázok. Napríklad predtým, ako spoločnosť Sears Home Services považuje prácu za dokončenú, jej odborníci preštudujú a vydajú odporúčania týkajúce sa mnohých faktorov, od stavu potrubia po množstvo a kvalitu izolácie. "Na dosiahnutie maximálnej efektívnosti musí všetko spolupracovať," uzatvára Kenyon.

3. VIAC DISCREET

Doteraz domáce chladenie zvyčajne znamenalo jeden alebo iný druh obete. Výmenou za výhody centrálnej klimatizácie by ste sa vyrovnali so značnými nevýhodami vrátane hluku a zníženej kvality vzduchu. Tu je dobrá správa: Komfort už nemusí prísť so západkou. Ako hovorí Kenyon, „To najlepšie z nového plemena funguje ticho a zároveň podporuje zdravie domova.“ Zoberte problém s hlukom. "Kedysi dávno, keď stál pri vonkajšej jednotke, musel si zakričať, aby si ju vypočuli," spomína si Kenyon. Ale pokiaľ ide o novšie modely, znamená to rušivá hladina hluku, nie normálna prevádzka, ale problém, ktorý si vyžaduje opravu. Z toho istého dôvodu prešla filtrácia dlhá cesta od čias, keď chladiace systémy boli známe distribúciou prachu, peľu a iných nečistôt prenášaných vzduchom. Od skladaných médií typu filtrov po inovatívne elektrostatické a ultrafialové filtre, nové možnosti odstraňujú takéto častice - v niektorých prípadoch dokonca mikroskopické častice - v pravidelnom priebehu recirkulácie. „Všetko prispieva k príjemnejšej a menej rušivej klimatizácia,“ hovorí Kenyon.

Pre všetkých, okrem tých najambicióznejších domácich majstrov, uvedenie alebo modernizácia centrálneho klimatizačného systému vyžaduje zapojenie kvalifikovaných dodávateľov s dlhoročnými skúsenosťami v HVAC. Nielen otvorte telefónny zoznam a uspokojte sa s prvou uvedenou spoločnosťou. Namiesto toho vložte myšlienku a starostlivosť do hľadania toho správneho profesionála. Existuje príliš veľa komplikácií na to, aby sa riskovalo opakovanie. Ako hovorí Kenyon, „Aj keď máte špičkový systém, nemôžete očakávať špičkový výkon, pokiaľ nie sú komponenty správne nainštalované.“ Neviete, kde začať? Naplánujte si bezplatnú domácu konzultáciu so spoločnosťou Sears Home Services. Ak tak urobíte, budete mať možnosť diskutovať o svojich potrebách s odborníkom, pričom sa stanete odborníkom na všetky svoje rôzne možnosti. Váš projektový konzultant môže prinajmenšom vysvetliť často veľmi veľkorysé daňové úľavy, stimuly a rabaty, ktoré sú k dispozícii v mnohých oblastiach, aby pomohli uhradiť počiatočné náklady na energeticky inteligentné HVAC. Od počiatočného plánovania po konečnú inštaláciu a po nej zostáva spoločnosť Sears odhodlaná dosiahnuť trvalý úspech vášho projektu.

Tento článok vám priniesla služba Sears Home Services. Jeho fakty a názory sú názory a názory.