+
Ako na to a rýchle tipy

Ako: Zbavte sa Skunk


Nočné a relatívne plaché skunky sa často nevideli, ale určite sú cítiť! Hoci čiernobiele bytosti nie sú neprimerane antagonistické, v prípade, že sa cítia ohrozené, postrekujú ľudí alebo zvieratá a zanechávajú za sebou hrozný zápach, ktorý môže pretrvávať celé dni. Aj keď nerobia veľký smrad, skunci pravdepodobne drancujú vašu záhradu a dokonca si robia odpadky. Zrátané a podčiarknuté: Je ťažké, aby ľudia existovali spolu s týmito roztomilými, ale ošklivými tvormi, takže ak máte podozrenie, že sa skunk dostal do blízkosti bydliska, skúste túto stratégiu dvojitého vysťahovania.

ČASŤ 1: Zastavte smorgasborda!
Hmyz je obľúbeným pokrmom skunka, ale oportunistické zvieratá budú stolovať na čokoľvek. Úplne prerušili dodávky potravín a pravdepodobne sa nebudú držať.

• Nádoby na odpadky zakryte tesne priliehajúcimi viečkami a umiestnite ich na bezpečné miesto, kde sa nedajú ľahko prevrátiť.

• Pravidelne upratujte ovocie a orechy, ktoré padli zo stromov na pozemku, aby nedochádzalo k útekom skunkov.

• Nedovoľte, aby sa krmivo pre domáce zvieratá stalo škodca potravy. Kŕmte domácich miláčikov v interiéri alebo vyčistite zvyšky ihneď po skončení jedla. Nezabudnite tiež na svojich domácich miláčikov dohliadať. Pamätajte si, že skunkovou jedinou skutočnou obranou je jeho nepríjemný zápach, takže mačky a psy, ktoré tohto chlapa nahromadia, sa pravdepodobne vrátia domov a smrdia do vysokého neba!

• Vyvarujte sa vkladaniu kuchynských zvyškov do kompostu a udržiavajte ich dobre zakryté, až kým sa skunka nepohne.

• Semeno, ktoré ponúkate na prilákanie vtákov, môže neúmyselne pripraviť chutné občerstvenie pre skunkov. Zabezpečte podávače, aby ste sa uistili, že sa nemôžu prevrátiť, a dbajte na to, aby ste vyčistili rozliate semeno.

• Potrebujete ďalší dôvod na kosenie trávnika? Skunci milujú hmyz, ktorý žije vo vysokej, sviežej tráve.

ČASŤ 2: Odrádzaj ako démon.
Po odstránení všetkých zdrojov potravín využite nasledujúce techniky, aby ste skunky ľahšie vyvrhli.

• Skunci sú chudobní horolezci a horší skokanky, preto by ich mal plot s tromi nohami udržiavať mimo oblastí, ako je vaša záhrada, kde sú nechcené. Len sa uistite, že všetko, čo inštalujete, je hlboké aspoň jednu stopu; skunky sú vynikajúce rýpadlá a mohli by sa ľahko hrabať pod plytšou bariérou. Spravte z neho tiež pevný plot: Aj keď o veľkosti veľkej domácej mačky môžu títo zvieratká vkĺznuť cez otvor až 4 palce široký!

• Obchodné repelenty na skunk sú k dispozícii v obchodoch a online, ale prečo si nevytvoriť svoj vlastný? Nasekanú cibuľu, nasekané jalapeno a 1 polievkovú lyžicu kajenského korenia uvaríme v 2 litroch vody asi 20 minút. Kvapalina napnite do sprejovej fľaše a postriekať rastliny, aby sa skunky vyhladili. Každá dávka má trvať až päť dní.

• Skunky sú nočné, pást sa v noci a majú strach z jasných svetiel. Nechajte svoje vonkajšie svetlá zapnuté alebo nainštalujte snímače pohybu, ktoré sa rozsvietia, keď sa cez ich cestu dostanú dravé prowlery.

Ak sa týmito metódami nepodarí vyriešiť tvrdohlavého skunka, ktorý sa presadil na vašich výkopoch, možno budete chcieť kontaktovať odborníka na kontrolu voľne žijúcich živočíchov, ktorý chytí a prepustí zviera z domu. Pretože skunci dokážu prenášať besnotu okrem iných chorôb, určite sa oplatí vyskúšať si to sami (poznámka: odchyt skunkov nie je v každom štáte zákonný). Buďte vytrvalí a nakoniec váš vonkajší priestor bude mať sladkú vôňu úspechu! Ak sa vám podarí prinútiť svojho čiernobieleho hosťa, aby sa vydal ďalej po zanecháva svoju vôňu na podpis, osviežuje sa pomocou nášho sprievodcu a odstraňuje zápach zo skunku z takmer akejkoľvek časti domu, alebo si pozrite nižšie uvedené video.


Pozri si video: Igor Matovič: Smeráci vedia, že odpolitizovanie polície a prokuratúry by znamenalo väzenie (Január 2021).