Dvere a okná

3 Jasné dôvody na pridanie zálivového okna


Keď sa arkádové okná v Amerike po prvýkrát vo viktoriánskej dobe prvýkrát dostali na vrchol, boli relatívne bežné, ale nie všadeprítomné. Teraz, o viac ako storočie neskôr, sú skutočne všade a stali sa obľúbenou vlastnosťou domovov v Spojených štátoch. Dizajn pozostávajúci z troch samostatných okien - jedného rovnobežného s vonkajšou stenou, s lemujúcimi oknami, ktoré zvierajú uhly k bokom - dizajn skutočne vyniká nielen svojou krásou, ale aj praktickou výhodou poskytnutia expozície na troch stranách. Tento kľúčový faktor umožňuje arkierovým oknám poskytovať všetky výhody bežného krídla alebo dvojitého zavesenia, „„ v oveľa väčšej miere, “hovorí Jim Eldredge, produktový manažér spoločnosti Sears Home Services. Ako poznamenáva, „je ľahké pochopiť ich obrovskú popularitu.“ Okná v zátoke „poskytujú majiteľom domov presne to, čo vlastníci domu chcú“ - to sú svetlé, svetlé a vzdušné obytné priestory. Pravdepodobne viac ako ktorýkoľvek iný typ okna môže arkáda zmeniť váš zážitok z interiéru, a to tak, že zlepší vzhľad priestoru a zmení jeho dojem. Ak chcete, aby sa váš domov zdal väčší, ako v skutočnosti je, pri vytváraní silného vizuálneho spojenia s vonku, nemusí existovať lepšia voľba ako tento dlhodobý obľúbený.

POD SLNKOM
Vďaka svojmu trojdielnemu dizajnu maximalizujú arkierové okná prirodzené svetlo, pretože slnko mapuje jeho smer na oblohe. „To isté nemožno povedať o krídlach alebo dvojitého zavesenia,“ hovorí Eldredge. Okná s jednou expozíciou napokon pripúšťajú vrchol slnečného svitu iba v jednu dennú dobu. Okná na druhej strane ostávajú vďaka svojej trojstrannej expozícii dlhšie svetlejšie. Napriek tomu, ako je to žiaduce ako prirodzené svetlo, môže sa stať zodpovednosť. Napríklad je tu zisk solárneho tepla, pri ktorom tepajúce slnko pomaly, ale značne zahrieva domov, čo vyžaduje, aby systém HVAC spotreboval viac energie na udržanie pohodlnej teploty. Našťastie teraz sú kvalitné náhradné okná dobre vybavené na boj proti fenoménu získania tepla. Vezmite si napríklad značku WeatherBeater s hodnotením Energy Star, exkluzívne pre Sears Home Services. Okná WeatherBeater s dvojitým panelom s izolačným argónovým plynom vstrekovaným medzi tabuľami pomáhajú minimalizovať zisk slnečného tepla av zime tepelné straty. Rad WeatherBeater v skutočnosti ponúka izoláciu, ktorá sa viac podobá izolácii na stene ako tradičné jednokanálové okno. Rovnako ako v ktorejkoľvek inej kategórii stavebných výrobkov, aj dnes majú majitelia domov široký výber okien. Najmä vzhľadom na potenciál, ktorý otváracie okná predstavujú pre zvyšujúce sa náklady na energiu, „je dôležité zvoliť si múdro,“ hovorí Eldredge.

BREEZY A SNADNÉ
Typické arkierové okno má v strede pevný panel s ovládateľnými oknami na oboch stranách. Keď sú obidve bočné okná otvorené, usporiadanie umožňuje osviežujúce priečne vetranie. Vďaka priechodu vetrov do domu a posielaniu teplejšieho a prašnejšieho vzduchu vonku pomáha priečne vetranie vytvoriť pohodlné a zdravé vnútorné prostredie. Aby však bola stratégia dlhodobo úspešná, spoločnosť Eldredge zdôrazňuje, že okno zálivu musí byť vybudované tak, aby trvalo. Za týmto účelom odporúča majiteľom domov hľadať modely, ktoré „poskytujú prvotriedny výkon bez toho, aby vyžadovali veľa na oplátku.“ Eldredge v hliníkových rámových oknách pokračuje, „ponúka ľahkú starostlivosť za nízku cenu“, ale je tu háčik: vysoko vodivý hliník neizoluje rovnako ako iné materiály. Medzitým sa musí drevo každé tri až päť rokov opravovať, či už natierané alebo morené. „Iba vinyl ponúka to najlepšie z oboch svetov,“ hovorí Eldredge. Napríklad séria Sears Home Services WeatherBeater nevyžaduje nič viac ako iba občasné čistenie, čo je úloha, ktorú ľahko umožňujú sklápacie krídla okien, ktoré umožňujú bezproblémový prístup k vonkajšiemu sklu. Pretože odolávajú mnohým výzvam, ktoré ohrozujú iné typy okien, vinylom môže byť podľa Eldredge vaša najlepšia stávka, ak chcete profitovať z arktického okna, ale nechcete venovať jeho údržbu čas a energiu.

ČERSTVÝ PERSPEKTÍV
Trblietavé sklo a klasické siluety arkýřového okna určite vylepšia exteriér domu. Napriek tomu je to vnútri domu, kde majú najväčší vplyv. Vďaka veľkorysým výhľadovým čarám a panoramatickým výhľadom vytvára arkáda silné vizuálne spojenie s vonku. Zatiaľ čo iné typy okien sa cítia skôr ako deliace čiary medzi domom a prírodou, arkáda pomáha narušiť akýkoľvek rozdiel medzi nimi. Takže, zatiaľ čo ich projektujúci dizajn doslova zvyšuje objem miestnosti, arkáda tiež dodáva ilúziu otvorenosti a rozsiahleho priestoru. To, viac ako čokoľvek iné, hovorí Dave Lincon, produktový manažér spoločnosti Sears Home Services, „robí každý dom s arkierom väčší ako v skutočnosti.“ Samozrejme, Lincon poznamenáva: „Vonkajší svet je iba taký. chcete preniknúť do vašej kuchyne alebo obývacej izby. “Z tohto dôvodu odporúča zvoliť arkierové okno s vlastnosťami tlmiacimi hluk. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre okná WeatherBeater, často ocenia, že dostanú izoláciu proti zvukovej aj tepelnej izolácii. Lincon dodáva, že mnohí majitelia domov, spokojní so svojimi novo tichými interiérmi, hovoria, že „majú pocit, že žijú v rovnakom dome, ale na úplne novom mieste.“

Zaujalo? Predtým, ako skočíte do ambiciózneho projektu pre domácich majstrov, majte na pamäti, že zatiaľ čo tento projekt môže byť v dosahu skúsenej a skúsenej skupiny majiteľov domov, pre všetkých ostatných je to práca, ktorá je najlepšie ponechaná odborníkom. Bez ohľadu na to, ktorú trasu si vyberiete, môžete však prinajmenšom potrebovať vedenie. Ak chcete diskutovať o projekte s vyškoleným profesionálom, vyhľadajte dodávateľa vo vašej oblasti alebo online teraz naplánujte bezplatnú domácu konzultáciu so spoločnosťou Sears Home Services. Spoločnosť Sears, stará sa o generácie s národnou povesťou, môže pomôcť vyrovnať sa, čo by mohlo byť inak zložitým zastrašovacím procesom. Na rozdiel od väčšiny miestnych odevov služba Sears Home Services zálohuje svoju prácu zárukou spokojnosti. To poskytuje nielen pokoj, ale aj záruku, že od najskorších etáp plánovania až po konečnú inštaláciu - dokonca aj potom, čo pracovníci dokončia prácu, zbalili si svoje náradie a spoločnosť S-Sears sa naďalej zaviazala k trvalému úspechu vášho projektu.

Tento článok vám priniesla služba Sears Home Services. Jeho fakty a názory sú názory a názory.