Trávnik a záhrada

Ako na to: Stake Tree


Väčšina nových stromov si ich robí dobre. V skutočnosti pohyb, ktorý zažívajú pri normálnom vetre a počasí, pomáha týmto mladým yardom rozvíjať silné koreňové systémy a solídny obvod kmeňa. V niekoľkých scenároch je však prospešné, ba dokonca nevyhnutné, vkladať strom počas jeho prvého vegetačného obdobia. Ak je váš nový strom vysadený na svahu alebo na otvorenom priestranstve alebo ak bude vystavený veľmi silnému vetru, môže si to vyžadovať dočasnú stabilizáciu. Kôš môže vyžadovať aj mladý strom s hustou korunou listov, ale neúmerne malú koreňovú guľu. Ale stromy musia byť správne vsadené, inak môže dôjsť k poškodeniu - dokonca aj k smrti. Táto príručka pomôže vášmu novému stromu stať sa skutočne vynikajúcim občanom!

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone

- Stávky na stromy (2)
- Sledgehammer
- Popruhy na tlmenie stromov (2)

Získajte tovar

Budete potrebovať dva stávky na strom a popruhy na ich pripútanie ku kmeňu. Ak chcete opraviť svoje vlastné stávky, zúžte hroty 6 až 8 stôp dlhé, 2 × 2 kusy reziva a použite gumové hadice na naviazanie drôtov. Alebo si môžete kúpiť stávky vyrobené z ošetrených drevených stĺpov a nylonové alebo gumové kravaty z obchodov s vylepšením domácnosti alebo škôliek.

Choďte po Stakes

Umiestnite každý kolík na protiľahlé strany stromu, vo vzdialenosti asi 15 až 18 palcov od kmeňa, pričom sa uistí, že vyčistia koreňovú guľu. Každú kolík vsuňte kladivom do zeme hlboko asi 18 palcov.

Vyberte správne miesto

Vo všeobecnosti by kotviace stromy vystavené vysokému vetru alebo na svahoch mali byť umiestnené asi 18 palcov nad zemou. V prípade stromu s krehkým kmeňom, ktorý sa nemôže oprieť, umiestnite popruhy asi 6 palcov nad miesto, kde strom môže stáť vzpriamene.

Podporte kmeň

Pripútajte strom ku každému kolíku pomocou plochých remienkov, aby boli napnuté, ale nie tak pevné, aby sa strom nemohol pohnúť. Chcete nechať strom trochu sa hojdať vo vetre, čo podporuje silný vývoj koreňov. Ploché popruhy poskytujú veľkú plochu na rozloženie tlaku a zabránenie poškodeniu kmeňa. Buďte zvlášť opatrní pri používaní domácich remienkov s drôtom v hadici: Natiahnite ich príliš pevne a poškodia citlivé tkanivá tesne pod kôrou, čo je nevyhnutné na prijímanie vody a živín.

Rozviňte sa včasným spôsobom

Pamätajte, že mladý strom by ste mali vkladať iba počas jedného vegetačného obdobia, až kým sa koreňový systém nebude môcť šíriť a zapadnúť. Po odstránení popruhov môžete nechať kolíky v zemi ako ochranu pred pešou premávkou a trávnikom. ak nepredstavujú nebezpečenstvo. Ak sa rozhodnete kolíky odstrániť, jemne kopajte okolo základne každého z nich, aby ste ich uvoľnili, pričom dávajte pozor, aby ste nerušili korene. Majte popruhy a vankúše, ak sú stále v dobrom stave, aby ste ich mohli použiť pre ďalší strom, ktorý si zasadíte.

S dobrou starostlivosťou a trochou šťastia by vaše nové stromy mali generovať radosť vašej rodine a krásu vášho majetku.


Pozri si video: How to plant and stake a tree (Septembra 2021).