Ako na to a rýchle tipy

Základný sprievodca zlepšením domova na jar


Jar prináša kvitnúce kvety a pučiace stromy, ale prináša aj dlhý zoznam domácich prác, ktoré sa nahromadili počas zimy. Teraz je čas na riešenie projektov čistenia, údržby exteriéru a rutinných kontrol HVAC v rámci prípravy na nadchádzajúce mesiace. Ale s takým množstvom práce je ťažké rozhodnúť sa, ktoré úlohy sú nevyhnutné a ktoré môžu čakať. Väčšina majiteľov domov pripúšťa, že majú málo času (a pracovnej sily) potrebných na dokončenie všetkého, čo sa musí urobiť. Čo teda robíš so zoznamom úloh, ktorý nikdy nekončí? Zažite tágo od Sears Home Services. S pomocou ich tipov a odborných rád môžete získať len nástroje, ktoré potrebujete na zostavenie cestovnej mapy pre svoju jarnú cestu na zlepšenie domova. Čítajte, potom začnite pracovať na tom, že dáte svojmu domovu TLC, ktorú si zaslúži.

ČISTENIE

Neuvažujte o jarnom čistení a prachu, pokiaľ ste sa nestretli s pracovnými povrchmi a prípravkami v interiéri aj exteriéri. Hĺbkové čistenie často zanedbávaných, ale životne dôležitých prvkov vášho domu, ako sú okenné krídla, vonkajšie obklady a kúpeľňové doplnky, nielen zachováva, ale tiež predlžuje životnosť týchto prvkov.

- Umývanie okien: Dôkladné čistenie okien vyžaduje viac ako len vyleštenie tabúľ. Raz za rok skontrolujte okenné parapety, ostenia a krídla, či neobsahujú hnilobu a plesne, a podľa potreby vymeňte okná alebo kryty. Ak vaše okná videli lepšie dni, zvážte použitie náhradných okien, ktoré môžu skutočne zvýšiť atraktivitu. Nová technológia izolácie okien poskytuje pohodlnejšie teploty v interiéri a udržuje tak teplý vzduch vonku v lete a vo vnútri v zime. Nezabudnite, že je potrebné zachovať aj novšie okná a táto úloha vyžaduje svedomité úsilie. Aby ste ušetrili čas a mastnotu lakťa, zvážte nákup okien bez údržby alebo s nízkou údržbou. Dobrá stávka sú vinylové okná odolné voči vlhkosti, ako napríklad okná Sears 'Weatherbeater. Pretože rám je vyrobený z vinylu namiesto dreva, nie je potrebné maľovať a rám nie je náchylný na hnilobu. Vďaka ľahko prístupným sklápacím krídlam je čistenie vonkajších tabúľ hračkou.

- Hadicové vonkajšie obklady: Dom s čerstvou tvárou začína čistou vlečkou. Nezáleží na tom, aký druh obkladu máte - drevo, tehla alebo vinyl - môžete začať tým, že svojmu exteriéru domov rýchlo dáte hadicu. Na odstránenie deštruktívnych plesní, plesní a zafarbenia však možno budete musieť použiť účinný čistiaci prostriedok a trochu tuku na lakte. Pri obkladoch dreva použite jemné mydlo a vodu a potom pomocou kefy odstráňte škvrny a škvrny. Ak má váš dom obklad tehly, vyskúšajte zmes bielidla a vody na odstránenie plesní a plesní. A ak hľadáte materiál s najnižšou údržbou, zvážte použitie vinylu. Ako zdôrazňuje Jim Eldredge zo spoločnosti Sears Home Services, „čistenie vinylu často neznamená nič viac ako opláchnutie záhradnou hadicou.“ Nezáleží na tom, aký druh obkladu máte, uistite sa, že ste dobre vyčistili smerom k hornej časti zoznam úloh na jar. Šumivé obklady zvyšujú pôvabnú príťažlivosť a udržujú vašich obdivujúcich susedov šťastnými.

- Dajte faucety a drezy facelift: V posledných rokoch sa objavili početné trendy dizajnu umývadiel a batérií, vrátane hlbokých umývadiel a kohútikov s odnímateľnými postrekovačmi. Jeden trend však nikdy nebol vo vodovodných batériách a umývadlách s plesňou. Ak sú vaše umývadlá v kuchyni alebo v kúpeľni menšie ako čerstvé, vyčistite ich nepoškodzujúcim roztokom, ako je ocot, citróny alebo jemný saponát. Aj keď dobré čistenie môže vyriešiť mnoho problémov s umývaním, niektoré problémy, ako napríklad štiepaná smalt alebo tvrdohnedá škvrna od hrdla, môžu vyžadovať úplnú náhradu. Ak si nie ste istí, kde začať s mini prestavbou, zvážte bezplatnú konzultáciu so službou Sears Home Services.

HOME EXTERIÉROVÁ STAROSTLIVOSŤ

Ak vám Old Man Winter minulú sezónu búral domov snehovými búrkami, hlbokými zamrznutými stromami a spadnutými stromami, môže to teraz mať poškodenú strechu, odkvapy, dvere a chodníky, aby to dokázali. Skontrolujte vonkajšie prvky, či nie sú poškodené alebo deformované, vymeňte ich alebo ich osviežte, aby mohli pokračovať v práci, na ktorú boli navrhnuté, chránia váš domov pred vetrom, dažďom a inými nebezpečenstvami.

- Skontrolujte strechu a odkvapy: Ak počas inšpekcie strešnej strechy spozorujete rozbité, vybočené alebo chýbajúce šindle, mali by ste poškodené časti opraviť alebo vymeniť, aby sa voda a škodcovia nedostali do domu. Podobne vymeňte popraskané alebo previsnuté žľaby tak, aby vodné kanály od základu, kde to môže viesť k zaplaveným pivniciam alebo k horším. Ak chcete začať s opravou strechy alebo odkvapov, prečo by ste sa nemali skontaktovať s projektovými konzultantmi spoločnosti Sears Home Services? Ich dôveryhodný tím odborníkov vás môže sprevádzať všetkými ponukami a návrhmi dodávateľov, aby vám pomohol zaistiť kvalitné materiály a inštaláciu, a to všetko v rámci vášho rozpočtu.

- Aktualizujte predné dvere alebo viac: Vstupné dvere odolné voči poveternostným vplyvom, ktoré nevykazujú žiadne ďalšie príznaky úzkosti, ako sú praskliny, priehlbiny alebo previslý rám, môžu potrebovať iba čerstvý náter. V skutočnosti môže byť náter vynikajúcim riešením pre unavený exteriér. „Maľovanie exteriéru dáva vášmu domovu úplne nový vzhľad a je to skvelá voľba pre tých, ktorí majú prísnejší rozpočet,“ hovorí Eldredge. Ak by váš dom mohol mať úžitok z aktualizovanej úlohy lakovania, začnite výberom farby farby a úpravou vonkajších povrchov. Predtým, ako začnete svoju novú prácu s farbou vydržať, zbavte nečistoty, odlupujúcich sa farieb a utrhnite trhliny a medzery. Ak sa rozhodnete nechať prácu dokončiť profesionálom, zvážte zavolať odborníkov na farby v spoločnosti Sears Home Services. Ich prísny 10-krokový prístup k maliarskej príprave je navrhnutý tak, aby produkoval čisté plátno pre sviežu farbu, ktorú môžete milovať roky.

- Vymeňte štiepané chodníky alebo terasy: Zimné počasie je ťažké na konkrétnych chodníkoch a terasách. Kolísanie teploty - opakované zmrazovanie a rozmrazovanie - môže spôsobiť, že tieto tvrdé povrchy popraskajú a odštiepia sa. Jar je ideálny čas na opravu tohto poškodenia. Najskôr si zakúpte betón na opravu od miestneho domovského centra. Akonáhle ste zhromaždili potrebné nástroje a materiály, použite sekáč a kladivo na odlepenie voľných kúskov betónu, potom opláchnite plochu pred aplikáciou opravnej zmesi stieracím nožom. Na opravu vyberte víkend bez dažďa, aby ste mali dostatok času na opravu.

HVAC

Stúpajúce teploty tu budú skôr, ako to budete vedieť, a dovtedy bude príliš neskoro na vykonanie preventívnej údržby vášho systému HVAC. Teraz je čas skontrolovať jednotky HVAC a pripraviť ich na zvládanie pľuzgierovho leta. Preto si očistite klimatizačnú jednotku, ventilátor v podkroví a potrubie, aby ste zistili príznaky problémov. V prípade potreby ich vymeňte, aby ste zaistili, že čerstvý a studený vzduch cirkuluje v celom vašom dome bez ohľadu na to, ako sa vonku dostane horúci.

- Skontrolujte klimatizáciu: Zapnite napájaciu jednotku, aby ste sa uistili, že stále poskytuje čistý a chladný vzduch pre váš domov. Ak už to vaše zariadenie celkom nerezáva - ak musíte znášať zlú kvalitu vnútorného vzduchu, nadmerný hluk alebo nerovnomerné chladenie - je čas zvážiť jeho opravu alebo výmenu. Predtým, ako sa rozhodnete pre opravu, vezmite do úvahy vek jednotky; oprava staršieho modelu nemusí stáť za to. Podľa Davida Kenyona zo Sears Home Services môže byť jednotka AC staršia ako desať rokov „už v zapožičanom čase“. Ak si nie ste istí, či by ste mali radšej opraviť alebo vymeniť radšej, zvážte naplánovanie bezplatnej domácej konzultácie. s odborníkmi zo Sears Home Services. Ich koordinátori projektov vám môžu pomôcť vyhodnotiť situáciu a zvoliť postup, ktorý povedie k pokoju v duši a chladnému a pohodlnému domovu.

- Vyskúšajte podkrovný ventilátor: Atikový fanúšik udržuje váš domov v chlade a vaše účty za energiu sú nízke. Nevýhodou ventilátora celého domu je však to, že motor ventilátora často horí. Otestujte motor vášho podkrovného ventilátora jeho zapnutím. Vymeňte ho, ak to nebude fungovať. Väčšina nových motorov stojí medzi 50 a 100 dolárov a je potrebné vynaložiť len malé úsilie. Ak však máte starší model, zvážte skôr výhody výmeny celého ventilátora, nielen motora. Novší fanúšikovia sa môžu pochváliť vyššou energetickou účinnosťou, čo vedie k nižším účtom za energie, takže „aktualizácia môže byť nákladovo efektívnejšia,“ hovorí Kenyon, ako opraviť starú jednotku.

- Skontrolujte účinnosť potrubia: Kanály, ktoré smerujú vzduch zo systému HVAC do vnútorných priestorov vášho domu, sú „známe tým, že zhromažďujú a distribuujú dráždivé látky a alergény,“ hovorí Kenyon. Tieto nepríjemnosti vo vzduchu sa potom môžu dostať do domu a spôsobiť zlú kvalitu vzduchu v interiéri. Aj keď môžete ľahko vyčistiť mriežky a návratové registre systému, aby ste odstránili nahromadený prach a špinu, odborníci, ako sú pracovníci spoločnosti Sears Home Services, sú lepšie vybavení na komplexné čistenie potrubí. Pomocou sacieho zariadenia namontovaného na nákladnom vozidle a iných špecializovaných nástrojov môžu obnoviť dobrú kvalitu vzduchu - a vrátiť sa k príjemnejším jarným aktivitám.

Tento príspevok vám priniesla služba Sears Home Services. Jeho fakty a názory sú názory a názory spoločnosti BobVila.com.