Trávnik a záhrada

Najlepšie terasové slnečníky pre akýkoľvek vonkajší priestor


Najlepšie leto, ktoré musíte mať, keď vás volá bývanie v exteriéri, ale potrebujete úľavu od slnečných lúčov? Dáždnik, samozrejme! Pravý dáždnik prináša do vášho priestoru veľký kúsok odtieňa a rovnako veľký štýl, ale okrem dobrého vzhľadu je potrebné zvážiť rôzne funkcie, ktoré vám pomôžu nájsť veľkosť, materiál, základňu a ovládací mechanizmus, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o výbere najlepšieho slnečníka na terasy pre váš vonkajší priestor, vrátane troch skvelých tipov, ktoré vyhrávajú nadšené recenzie od majiteľov domov, ako ste vy:

 1. NAJLEPŠIE PRE BISTRO TABUĽKY: Abba 7.5-Foot Patio Umbrella
 2. NAJLEPŠIE PRE STREDNE VEĽKÉ PRIESTORY: Abba 9-Foot Market Umbrella
 3. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ PACIENTY: Grand Patio NAPOLI 12-stopový ofsetový dáždnik

Aký je tvoj štýl?

Vonkajšie dáždniky majú závratnú škálu farieb, vzorov a textílií - ale iba dva základné štýly dizajnu: trh a konzoly.

 • Trhové modely sú klasický, vzpriamený terasový dáždnik. Väčšina z nich má vetranú strechu, ktorá umožňuje prúdiť trochu vetra bez zdvíhania dáždnika zo zeme. Niektoré slnečníky na trhu majú funkciu naklonenia, ktorá vám umožňuje nastaviť hornú časť rámu tak, aby bol odtieň vycentrovaný presne tam, kde ho chcete mať. Trhové dáždniky sú vynikajúcimi voľbami na zatienenie terasy, vonkajšej kuchyne alebo malého posedenia.
 • Konzolové dáždniky- tiež nazývané ofsetové dáždniky - majú oblúkový rám, ktorý odsúva vrchlík od základne. To znamená, že si môžete zatieniť ležadlá alebo vonkajšie zábavné priestory bez toho, aby vám prekážali dáždniky.

Na veľkosti záleží.

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri nákupe slnečníka na terase je jeho veľkosť. Príliš veľká a bude to vyzerať objemne a mimo miesta; príliš malý a nemáte dostatok tieňa. Všimnite si, že merania dáždnika sa vzťahujú na šírku úplne vysunutého vrchlíka, nie na výšku. Aj keď existuje široká škála šírok dáždnikov, ich výška by nemala byť menšia ako 7 stôp a maximálne 9 stôp po úplnom zdvihnutí. Nasledujúce pokyny vám pomôžu vybrať dokonalý dáždnik pre vaše potreby.

 • 5 až 6 stôp dáždnik poskytuje perfektné krytie pre bistrovú súpravu s dvoma stoličkami.
 • Ak chcete tieniť 36-palcový stôl s dvoma až štyrmi stoličkami, budete potrebovať 7-noha dáždnik.
 • Hľadáte tieňovať 40-palcový stôl so štyrmi až šiestimi stoličkami alebo malú konverzačnú plochu? 7,5-foot na 8,5-noha dáždnik je vaša najlepšia stávka.
 • Pre tabuľky do 48 palcov alebo pre malé až stredné oblasti konverzácie budete potrebovať Dáždnik s dĺžkou 9 až 10 stôp.
 • 11-noha dáždnik je vhodný pre 60-palcový stôl so šiestimi stoličkami alebo pre stredne veľkú konverzačnú plochu.
 • Pre veľkú konverzačnú oblasť alebo stôl so šírkou 60 až 72 palcov si vyberte dáždnik, ktorý je 11,5 až 13 stôp naprieč.

Tri najbežnejšie materiálové možnosti strešných rámov sú hliník, drevo a sklolaminát.

 • hliník Dáždnikové rámy sú najobľúbenejšou voľbou, pretože sú najlacnejšou možnosťou, dobre držia v širokom rozsahu poveternostných podmienok, dostatočne ohybné, aby tolerovali mierny vietor, a sú ľahké.
 • Teak a iné dreviny urobte atraktívne rámy, ktoré vyzerajú obzvlášť dobre na drevenej palube. Aj keď je drevo bežne ošetrované tak, aby sa zabránilo poškodeniu hnilobou a poveternostnými podmienkami, má tendenciu v priebehu času miznúť alebo meniť farbu a je pravdepodobné, že sa pri silnom vetre zachytí viac ako kovové rámy.
 • laminát je najdrahšia voľba, ale aj najodolnejšia. Tento ľahký a silný materiál nebude odolávať poveternostným vplyvom a hrdzaveniu a dobre funguje aj pri pomerne vysokom vetre.

Zamyslite sa nad tým, ako to budete vážiť.

Každý dáždnik terasy vyžaduje ťažkú ​​základňu, ktorá ho chráni pred pádom alebo vyfúknutím, aj keď je dáždnik vycentrovaný cez stolík na terasy. Ak nezabezpečíte dáždnik, nie je to len jeho poškodenie, ale aj riziko zranenia osôb, ktoré sa tešia z vašej terasy.

Kameň, železo a betón sú bežné dáždnikové základy, aj keď niektoré lacnejšie podklady sú duté plasty, ktoré si vyžadujú ich naplnenie pieskom alebo vodou. Niektoré základne dáždnikov majú malé kolieska, praktická funkcia, ak chcete posunúť dáždnik z miesta na miesto.

Spravidla platí, že čím väčší dáždnik, tým ťažšia základňa a konzolové modely potrebujú ešte väčšiu váhu ako trhové verzie. Zatiaľ čo niektoré dáždniky zahŕňajú základňu, iné vyžadujú, aby ste základňu zakúpili samostatne. Tu sú pokyny pre základné základné váhy na trhu:

 • 40 libier pre 5 až 6 stôp dáždniky
 • 50 libier pre dáždniky s rozmermi 7,5 až 8,5 stôp
 • 60 libier pre 9-noha dáždniky
 • 70 libier pre 10-noha dáždniky
 • 100 libier pre 11 až 13 stôp dáždniky

Nájdite látku, ktorá prežije prvky.

Tkanina dáždnika musí byť dostatočne odolná, aby tolerovala slnko, dážď, vietor a chlad. Obzvlášť populárnou látkou je Sunbrella, ktorú používajú mnohí výrobcovia. Táto odolná akrylová látka je dodávaná v širokej škále farieb a vzorov a odoláva takmer všetkým poveternostným podmienkam bez vyblednutia. Polyester, plátno, neznačkový akrylát a olefín sú tiež pevné látky, ktoré dobre fungujú vonku.

Zvážte dve ďalšie funkcie, ktoré stoja za pozornosť.

Pri výbere špičkového slnečníka na terasy sú k dispozícii ďalšie dve funkcie.

 • zdvíhací mechanizmus je to, čo otvára a zatvára váš dáždnik. Tri bežné možnosti sú push-up, čo vyžaduje, aby ste použili svoju vlastnú silu na zdvihnutie a zaistenie vrchlíka a je vhodný len pre malých dáždnikov; remenica, ktorá používa mechanizmus kolesa a lana na zdvihnutie dáždnika na svoje miesto; a kľuku, ktorá má malú rukoväť, ktorá otvára kľuky slnečníka a je najlepšou voľbou pre veľké slnečníky.
 • vyklápací mechanizmus na dáždnikoch má zvyčajne jednu z troch foriem: tlačidlo, ktorým stlačíte, aby ste dáždnik uvoľnili, takže ho môžete nakloniť do požadovaného uhla, kľuku, ktorá nakloní dáždnik, alebo otočný golier, ktorý vám umožní dáždnik nakloniť na miesto.

Nie je nič ako užívať si krásny letný deň a popíjať svoj obľúbený nápoj v tieni veľkého slnečníka na terase. Chcete obliecť svoj vonkajší priestor? Pozrite sa na tri z najlepších slnečníkov, ktoré sú k dispozícii podľa recenzií spotrebiteľov.

NAJLEPŠIE PRE BISTROVÉ TABUĽKY: Dáždniková terasa Abba 7.5-Foot (44,99 dolárov)

Dáždnik Terasa Abba s rozmermi 7,5 stôp je dostatočne veľký na to, aby zatienil vašu bistrovú súpravu alebo malý stôl, a má hliníkový a oceľový rám, ktorý sa otvára a zatvára, a mechanizmus naklápania pomocou tlačidla. Odolný polyesterový vrchlík je dodávaný v niekoľkých farbách. Kupujúci Amazonu dávajú tomuto kvalitnému dáždniku za primeranú cenu v priemere 4,5 z 5 hviezdičiek. Základňa sa predáva samostatne. K dispozícii na Amazone.

NAJLEPŠIE PRE STREDNE VEĽKÉ PRIESTORY: Dáždnik Abba 9-Foot Market (59 dolárov)

Perfektná veľkosť pre okrúhle alebo obdĺžnikové stoly do 48 palcov. Tento cenovo dostupný, hliníkový rám a kryty polyesterových markíz s otvorom na trh sa otvárajú a zatvárajú a má mechanizmus naklápania pomocou tlačidla. S priemerným počtom 4,5 hviezdičky na webe Amazon, potešujúce majitelia oceňujú robustnú kvalitu a ľahkosť použitia dáždnika Abba 9-Foot Market Umbrella. Je k dispozícii v niekoľkých farbách a vzoroch, ako je táto, ale musíte základňu kúpiť samostatne. K dispozícii na Amazone.

NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ PATIÓNY: Grand Patio NAPOLI 12-stopový ofsetový dáždnik

Ak vaše miesto na oddych vo voľnom čase ponúka miesta na sedenie na niekoľkých ležiacich plážových stoličkách alebo veľkom jedálni, vyúčtovanie zaplní Patio s uhlopriečkou 12 metrov. Veľkorysá kabína 4,4-hviezdičkového dáždnika je vyrobená z polyesteru odolného voči vode a vyblednutiu, ktorý bude vyzerať dobre pre nadchádzajúce obdobia. Rám sa ľahko nakláňa, aby poskytoval dostatok tieňa, bez ohľadu na smer slnka. Je k dispozícii iba v dvoch farbách (šampanské a tehlová červená) a základňu (predáva sa samostatne) budete musieť naplniť 220 libier vody alebo piesku. K dispozícii na Amazone.