+
Hlavné systémy

Vyriešený problém: Rezná hrana pre domáce problémy


Žijete a učíte sa teoreticky. Ale ja som žil v mojom špinavom starom dome takmer 20 rokov a stále som nezvládol všetky svoje frustrujúce vtipky. Je tu však jedna hodina, ktorú som absorboval na začiatku svojho pôsobenia: Vždy, keď idete na deň, vždy zapnite svetlo vo vstupnej hale. Prečo? Z nejakého nejasného dôvodu, ktorý mohol mať zmysel pre staviteľa (alebo predchádzajúceho majiteľa), alebo pravdepodobne pre žiadny skutočný dôvod, v blízkosti predných dverí nie je vypínač svetla. To znamená, že ak sa vrátim po zotmení, musím prejsť desiatimi plachými krokmi cez pitch-čiernu foyer, riskujúc život a končatinu pozdĺž cesty, predtým, ako dosiahnem spínač na vzdialenej stene. Preto moje jednoduché riešenie - pred odchodom len zapnite svetlo. Nanešťastie skúsenosť dokázala, že aspoň pre mňa nie je také ľahké si to pamätať.

Čas od času, zaoberajúc sa tým, kam idem a čo budem robiť, nastúpim do auta, naštartujem motor, opustím príjazdovú cestu a pokračujem po bloku. Potom, keď vytiahnem stopku v rohu, zrazu chytím volantu a pýtam sa: „Sarah, nechal si svetlo?“ Občas si pamätám, že som to urobil, ale oveľa častejšie nie som naozaj istý. Keď nastane čas, idem späť domov, aby som dvakrát skontroloval a preklínal som sa, že som tak neprítomný. Ak ale utekam neskoro, musím ísť ďalej a kliatiť z toho istého dôvodu. Prečo ti to hovorím? Ak to, čo popisujem, znie vôbec dobre, možno vás bude zaujímať, ako si konečne tento problém oddýchnuť. Spojler: Nebolo to tak, že by sa k dverám pritlačila nota-self-self (už som to vyskúšala).

Riešenie: Domáca automatizácia. Dnes je to horúca téma a mnohí ju nazývajú vlnou budúcnosti. Kto vie? Vždy som mal v sebe zmiešané pocity týkajúce sa nárastu digitálnych zariadení v našich životoch a určite som si nikdy neuvedomoval, že by ma inteligentná domáca technológia mohla využívať osobne. Keď som sa o tom dozvedel viac, zistil som, že výraz „inteligentný domov“ môže pre rôznych ľudí znamenať veľmi odlišné veci. Niektorí oceňujú technológiu pre svoj vlastný účel a prijali by automatizáciu domácnosti bez ohľadu na to, či to bolo alebo nebolo skutočne praktické. Iní, napríklad, oceňujú technológiu iba pre jej riešenie problémov. Čo ma presvedčilo? Nebola to taká automatizácia, ktorá by ma magicky prinútila spomenúť si, aby som nechala svetlo. Je to tak, že teraz, vďaka SAGE by Hughes, si už nemusím pamätať.

Úplne nový produkt SAGE by Hughes zahŕňa sadu ľahko použiteľných domácich automatizačných a bezpečnostných produktov. Na rozdiel od mnohých drahých prepracovaných systémov, ktoré sú k dispozícii v celom dome, SAGE ponúka modulárne riešenie, čo znamená, že si môžete vybrať komponenty, ktoré skutočne chcete, a ignorovať všetky ostatné. Modulárny dizajn systému tiež znamená, že ak sa v budúcnosti rozhodnete zmeniť alebo pridať do systému, SAGE to uľahčí. Systém sa s vami môže presťahovať, keď sa presťahujete do nového domu. SAGE spolupracuje s vami, takže môžete pomocou tejto technológie vytvoriť vlastné prispôsobené riešenia. A to je presne to, čo som urobil, keď som sa rozhodol pre automatizačnú súpravu SAGE, rozhodol som sa vyrovnať svoj dlhý, vysoko dráždivý zápas so svetlom haly.

Prekvapivo, po všetkých tých rokoch kliatby, ktoré malo svetlo v hale, vyriešenie problému skončilo dosť bezbolestne! V ľubovoľnom nastavení SAGE, bez ohľadu na to, kde inštalujete komponenty alebo ako ich plánujete používať, je jeden centrálny kus - rozbočovač. V centre systému sa rozbočovač pripája k vášmu televízoru, ktorý sa potom stáva centrom príkazov, kde konfigurujete a monitorujete systém SAGE. (Ak sa rozhodnete stiahnuť bezplatnú aplikáciu SAGE do svojho smartfónu alebo tabletu, môžete tiež so systémom prepojiť, kedykoľvek budete chcieť, nech ste kdekoľvek.) Po pripojení rozbočovača som pristúpil k inštalácii prepínača SAGE Light Switch. (pokyny k videu boli pekné, ale nie dôležité). Nakoniec som vymenil štandardnú žiarovku do žiarovkového svietidla a zaskrutkoval som LED žiarovku s pripojením na internet. Všetci povedali, nastavenie trvalo iba asi 20 minút.

Keď som sa staral o rozbočovač, vypínač a žiarovku, posadil som sa vedľa televízora a pomocou intuitívnych pokynov som pomocou diaľkového ovládača SAGE zosynchronizoval spínač svetla a žiarovku s rozbočovačom. Teraz som bol nadšený a trochu zvedavý, vytiahol som smartfón, otvoril aplikáciu SAGE a skontroloval ponuku. O kohútik alebo dva neskôr a ja som zapínal žiarovku a potom ju znova vypol. Ešte pár kohútikov a ja som upravoval jas žiarovky. Vyšiel som na príjazdovú cestu a skúsil som znovu úspech!

Kým to zvyklo poháňať bonkerov, teraz idem dni v čase bez premýšľania o osvetlení haly. Ak sa mi to náhodou stane, je to len preto, že som v noci vjel na príjazdovú cestu a zistil som, že v predsieni je svetlo, ktoré ma privítalo domov. Okrem toho sa teším z pohodlia, keď viem, že ak dôjde k zmene plánu, bez ohľadu na to, kde som - pod poťahmi v posteli alebo pri stole v kancelárii - vždy môžem vytiahnuť svoj smartfón, aby som rozsvietil alebo vypnúť na diaľku, iba klepnutím. Dokonca rozmýšľam o rozšírení môjho systému tak, aby zahŕňal spínače a žiarovky v každej miestnosti a možno dokonca začlenil Deadbolt Lock. Týmto spôsobom by som mohol rozsvietiť svetlá, povedzme, kuchyňu, deň a spálňu, všetky sa okamžite a automaticky zapnú, keď odomknem dvere. Docela v pohode, nie?

Zatiaľ som sa nedostal tak ďaleko. Momentálne stále experimentujem s automatizačnou súpravou SAGE, ktorá okrem prepínača svetiel a LED žiarovky obsahuje aj prepínač Appliance. Akékoľvek zariadenie, ktoré pripojím k tomuto inteligentnému zariadeniu, je možné diaľkovo ovládať pomocou aplikácie SAGE (alebo prostredníctvom televízora v mojej obývacej izbe). Aspoň teraz, namiesto spárovania spínača s jedným spotrebičom, som ho používal na rôzne účely. Nedávno som ho pripojil k pomalému sporáku v mojej kuchyni a po vložení všetkých ingrediencií som odišiel do práce. Keby som vtedy a tam začal variť, jedlo by sa v čase, keď som sa vrátil domov, uvarilo. Začatím sporáka okolo poludnia, od míľ ďaleko, jednoducho pomocou kohútika v aplikácii SAGE, som bol schopný zaistiť chutnú večeru varenú k dokonalosti.

Celý sortiment domácich automatizačných a bezpečnostných riešení si môžete prezrieť a kúpiť na stránke SAGEbyHughes.com. Táto webová stránka okrem výkladu poskytuje aj prístup k zákazníckemu servisu, množstvu inštruktážnych videí a užitočným radám v jednoduchej angličtine o tom, ako z nástrojov alebo jednotlivých komponentov, ktoré si nakoniec vyberiete, získať najužitočnejší nástroj. Proces objednávania nie je komplikovaný - rovnako ako samotné výrobky, je to všetko veľmi intuitívne a bezproblémové. Pri prehliadaní pokračujte a zvážte svoj život doma a často nepríjemné problémy, s ktorými sa všetci stretávame každý deň, niekedy aj viackrát denne. Ponúka nový svet automatizácie riešenie týchto nepríjemností? Možno, rovnako ako ja, zistíte, že malé problémy a neefektívnosť, ktoré sa kedysi zdali nevyhnutné, jednoducho nezodpovedajú najlepším digitálnym technológiám.

Toto je sponzorovaná konverzácia, ktorú som napísal v mene SAGE od Hughes. Názory a texty sú moje.

-->