Iné izby

Prečo sa môj sušič nezahrieva? Vyriešený!


Ste prekvapení tým, že sa zdá, že vaša sušička v týchto dňoch trvá navždy? Ak vaša sušička bielizne potrebuje viac času na sušenie bielizne, ako keď ste ju prvýkrát kúpili, nevyskúšajte vymeniť domáci spotrebič. Existuje niekoľko príčin toho, že sušička už neschne efektívne, z ktorých mnohé môžete zvrátiť. Najskôr sa oboznámte s týmito šiestimi možnými problémovými oblasťami, ktoré by sa mohli s vaším strojom stretávať.

Filter je prvou obrannou líniou proti textilným chĺpkom, prachu a vlasom. Iste, už ste to počuli už predtým, ale po každom naplnení je skutočne potrebné vyprázdniť filter na vlákna na sušičky. Niektoré druhy ponožiek na odevy sú špeciálne vylisované viac ako iné. Ale bez ohľadu na záťaž, zvyknúť si na čistenie filtra po každom praní a vysušení, vás posunie pred hru v bežnej údržbe zariadenia a prevencii požiaru. (Podľa správy USA pre hasičov je v skutočnosti hlavným dôvodom požiaru v sušičke zlyhanie pri čistení sušiča!)

Keď je sušička v prevádzke, mal by cez otvor vetracieho otvoru prechádzať stály, neobmedzený prúd teplého vzduchu. Ak máte na ňom natiahnutú sieťku, urobte dobre, aby ste ju odstránili, čo môže zachytiť vlákna a znemožniť prúdenie vzduchu a zabrániť úplnému vysušeniu odevov. Namiesto toho nainštalujte správne žalúziové dvere, ktoré sa otvárajú, len keď je sušička v prevádzke. Môžete si ho kúpiť v miestnom domácom centre alebo si ho nechať doručiť od Amazonu.

Ak je filter na vlákna a výstup z vetra čistý, pravdepodobne budete musieť vyčistiť vnútorný dosah vetracieho otvoru. Táto čistiaca práca nie je až tak veľká fuška, najmä ak používate jednu zo súprav kefiek vyrobených na tento výslovný účel, ako je táto od Amazonu.

Majte na pamäti, že výstupný otvor sušiča by mal byť čo najpriamejší a najkratší. Ak musí byť vzduch vychádzajúci zo sušičky tlačený príliš ďaleko alebo sa musí v hadici pretĺcť alebo sa prehnúť, časy sušenia sa môžu výrazne predĺžiť. To nie je len nepríjemnosť, ale aj plytvanie energiou (a peniazmi). Ak je to možné, zvážte presun sušiča do polohy, ktorá umožňuje kratšiu hadicu.

Utesnenie vnútorných a vonkajších škár zabráni úniku vzduchu a zabráni zachyteniu vlákien na týchto miestach. (Zatiaľ čo skrutky a nity zvyčajne zaisťujú dobré upevňovacie prvky, sú istí, že zachytávajú chĺpky, ak držia pohromade spoje v prieduchoch sušiča - pri použití by mali byť zakryté.) Majte na pamäti, že lepiaca páska sa pri vystavení môže a bude topiť. na zahriatie, čo by mohlo spôsobiť, že sa kúsok pásky dostatočne odlúpne, aby sa stal magnetom na vlákna. Hliníková páska odolná proti teplu však nebude slabšia, a preto je pre túto prácu lepšia.

Dôležité upozornenie: Ak používate jednu z tých výstupných hadíc, ktoré vyzerajú ako Slinky potiahnuté vinylom, vymeňte ich. Teraz. Americká komisia pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov odporúča zvoliť hliníkový polotuhý kanál, pretože ohybná plastová alebo fóliová rúrka môže ľahšie zachytávať vlákna a toto nahromadenie môže viesť k prehriatiu.

Aj keď problémy s výstupnými otvormi nie sú jediné faktory, ktoré môžu viesť k tomu, že sušička nebude dobre sušiť, sú zďaleka najbežnejšie. Vymažte tieto problémy skôr, ako zazvoníte opravárov, a sami si môžete ušetriť cenu drahého servisného hovoru.

Výkon sušiča, či už je to plyn alebo elektrický, by mohol byť zodpovedný za nedostatok tepla. Ak je plyn vypnutý, plynový sušič bielizne nezaťaží náplň. Medzitým sa elektrická sušička zapojí do 240 V elektrickej zásuvky, často s dvoma ističmi nainštalovanými na riadenie napájania. Ak niekto prevráti a stroj dostane iba čiastočné napätie 120 voltov, sušička sa točí, ale nezahrieva sa. Skontrolujte istič, či nedošlo k nejakému prerušeniu napájania, a ak sa objaví väčší elektrický problém, privolajte odborníka.