Trávnik a záhrada

DIY Lite: Sprievodca pre začiatočníkov k zostaveniu dreveného kvetináča


Niektorí šťastní majitelia domov s dostatočným majetkom na to, aby bol veľký pozemok vyhradený na záhradu; pre nás ostatných je výsadbový box ďalším najlepším spôsobom, ako si vychutnať sviežu zeleň alebo jedlú záhradu. Dlhá úzka kvetináč môže dodávať energii menším vonkajším priestorom, ako sú terasy, balkóny, a dokonca aj príležitostne stiesnenú terasu, čo dokazuje, že určite nepotrebujete veľký dvorček, ktorý by vás obklopil prírodou. A pretože, ako už názov napovedá, táto vonkajšia inštalácia nie je nič viac ako kocka bez vrchnej časti, je to jeden víkendový projekt, ktorý sa oplatí DIYing. Vyskúšajte tento dizajn pre štýlovú drevenú sejačku, ktorá si vyžaduje viac ako len začiatočné drevárske zručnosti.


MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 1 × 6 reziva, dĺžky 8 nôh (2)
- 1 × 2 rezivo, dĺžky 8 nôh (2)
- 1 × 4 rezivo, dĺžka 8 nôh (1)
- 1 × 10 rezivo, dĺžka 8 nôh (1)
- 2 × 2 rezivo, dĺžka 8 nôh (2)
- Vládca
- Ručná píla
- Brúsny papier
- Morenie dreva (3 farby)
- Kefa
- Lak na drevo
- Lepidlo na drevo
- Elektrická vŕtačka
- 11⁄4 palcové skrutky (72)
- 2-palcové kovové konzoly (4)
- Stredne veľká plastová fólia (5 stôp až 8 stôp)
- Nastreľovacia pištoľ

KROK 1

Začnite rezaním všetkých kusov reziva na správne dĺžky. Navrhli sme štvorstopnú výsadbu, aby sme uľahčili rezy, ktoré (takmer) nezanechávajú žiadny drevný odpad.

• Ak chcete, aby výsadba bola vpredu a vzadu, nakrájajte Vaše drevo 1 × 6 na štyri kúsky dlhé 4 stopy, vaše drevo 1 × 2 na štyri kúsky dlhé 4 stopy a 1 × 4 rezivo na dva 4 nohy dlhé kusov.
• Ak chcete vytvoriť boky, rozrežte svoje drevo 2 × 2 na štyri kúsky s dĺžkou 2 stopy a drevo s rozmermi 1 × 10 na dva kúsky s dĺžkou 2 stopy.
• Ak chcete sadlicu umiestniť naspäť, odrežte dva 43-palcové kúsky zo zvyšného 2 × 2 reziva a jeden 46-palcový kúsok zvyšného 1 × 10 reziva.

Všetky vaše rezy obrúste, aby sa odstránili triesky. Potom podľa pokynov na plechovke zafarbite drevo na všetky vaše rezané rezivo. Môžete zafarbiť všetky drevené lamely rovnakou farbou a umožniť rôznym šírkam, aby dotvorili jemnú textúru dokončeného kvetináča, alebo sa môžete rozhodnúť pre viac odtieňov, pretože musíme vytvárať vyšší kontrast a zaujímavý pruhovaný povrch. Použili sme čokoládu na všetkých 1 × 2, 2 × 2 a 1 × 10 roštoch; Mahagón na 1 × 4 roštoch; a skorý Američan na lamelách 1 × 6, aby zodpovedali štýlu našej lavičky pre domácich majstrov. Na ochranu moreného dreva použite dve vrstvy laku (najlepšie použiť ten, ktorý je zvlášť vhodný pre vonkajšie použitie).

KROK 2

Akonáhle sú všetky nátery škvŕn a lakov suché, môžete začať stavaním bočných rastlín. Položte dve predné dosky s rozmermi 1 x 10 metrov pred seba a na každú z nich položte dvojicu 2 x 2 kusov s dĺžkou 2 stopy; odložte zvyšok svojich rezov na stranu.

Umiestnite jednu lícovú podložku 2 × 2 s horným okrajom prvej dĺžky 1 × 10 a druhú zarovnajte s jej spodným okrajom, potom pripevnite lepidlom na drevo. Po zaschnutí lepidla otočte 1 x 10 kusov a vyvŕtajte otvory cez jeho plochý zadok, štyri rovnomerne rozmiestnené pozdĺž každej 2-stopovej dlhej hrany. Vyplňte skrutkami 1-1⁄4 palca. Rovnakým spôsobom prilepte a zoskrutkujte druhú stranu.

KROK 3

Potom priskrutkujte kovové konzoly k 2 × 2 kusom, ktoré ste zaistili. Ich pozície určia spodnú časť vášho kvetináča a presne určia, koľko miesta majú vaše rastliny zakoreniť. Aby sme udržali dostatok pôdy na popínavé rastliny, umiestnili sme zátvorky 18 palcov od vrchu sejačky. Ak plánujete používať kvetináč iba na kvety alebo bylinky, 10 palcov bude viac ako dosť.

Otočte konzolu v tvare písmena L tak, aby sa jej spodná časť uchytila ​​na plochu 2 × 2 a jej otvory smerovali k zemi, ktorá bude položená pri neskoršom státí kvetináča; predvŕtajte otvory a zaskrutkujte na miesto. Opakujte, až kým nepripojíte každú zo štyroch zátvoriek na 2 × 2, dávajte pozor, aby ste boli vždy v rovnakej vzdialenosti od vrchu - nechcete, aby bola spodná časť kvetináča nerovnomerná!

KROK 4

Obráťte každú stranu vašej kvetináčovej skrinky tak, aby konzoly boli oproti sebe. Potom pripojte boky priskrutkovaním koncov svojich dvoch 43-palcových kusov 2 × 2 na exponované konce týchto konzol. Neskôr tieto dva kusy podopria spodnú dosku.

KROK 5

Váš projekt je naozaj teraz sa formuje. Ak chcete skonštruovať prednú a zadnú časť kvetináča, začnite položením štvorcových stôp po ráme rámčeka. Postupujte zhora nadol, až kým nezakryjete konzoly a 2 × 2 kusy, ktoré spájajú jeho strany. Dosky sa striedajú v opakujúcich sa obrazcoch 1 × 6, 1 × 2 a 1 × 4, až kým nie sú na svojom mieste päť. (Pomôcka: Váš 1 × 4 sa nebude opakovať.)

Potom zdvihnite hornú dosku, naneste lepidlo na drevo na boky kvetináča, ktoré bude zakryté, a pritlačte dosku späť na miesto. Pokračujte dolu dopredu a uistite sa, že medzi doskami nezostáva žiadny priestor. Potom sa vráťte späť a zaistite týmto dreveným roštom ďalšie zabezpečenie pomocou skrutiek: jeden na každom konci by mal držať kusy široké 2 palce a jeden v každom rohu pre zvyšok.

Rovnaký postup zopakujte pre zadnú stranu.

KROK 6

Posledným krokom pri vytváraní štruktúry kvetinovej škatule je umiestnenie spodnej dosky. Vystrihnite 2-palcový štvorec z každého rohu na 46-palcovej doske s rozmermi 1 × 10, aby sa pohodlne zmestil do toho, čo ste doteraz postavili. Naneste lepidlo na jeho spodnú časť pozdĺž každej z dlhších strán a vložte dosku do kvetináča tak, aby spočívala na 2 × 2 lištách. Otočte kvetináč a priskrutkujte ho zdola pozdĺž predného a zadného okraja, aby sa doska upevnila.

KROK 7

Vaša nádoba na sadenie je tak blízko dokončená - ale ak chcete, aby vydržala mnoho sezón plných polievanej pôdy, budete ju musieť volať vnútornou vrstvou plastu skôr, ako ju zavoláte.

Položte plachtu zo stredne odolného plastu s rozmermi 5 na 8 stôp tak, aby jej dlhšie strany sa dotýkali vnútornej strany prednej a zadnej strany krabice. Zdvihnite plachtu a ťahajte ju tak pevne, ako je to možné za prednou stranou kvetináča; Očakávajte, že plachta sa v každom rohu mierne zhlukuje, pretože je skutočne dlhšia ako vaša nádoba na sadenie. Na upevnenie na hornú dosku použite svorkovú pištoľ. Plastickú fóliu zakryte vnútrajškom kvetináča a pripevnite horný okraj druhej strany (zadnú stranu). Teraz potiahnite jednu z menších strán plastu za napnutú tak, aby ste ju mohli zošívať na 2-nohovú stranu kvetináča; opakujte na opačnej strane.

Nezáleží na tom, či existujú záhyby alebo že celá spodná strana tohto listu vyzerá ako vrece s nesprávnym tvarom, pokiaľ úplne zakrývate vnútorný obvod nádoby na kvetináč, čím oddeľujete drevo od pôdy, ktorá sa má čoskoro objaviť. ,

KROK 8

Akonáhle je suchý, ste pripravení pridať pôdu a zakoreniť svoju obľúbenú zeleň. Vďaka ploche 10 až 46 palcov a výške 2 stôp výsadbového boxu je dostatočne flexibilný na to, aby držal čokoľvek od zeleninovej záhrady až po mreže s vrstvami rýchlo rastúcich vínnej révy na súkromie. Obloha je limit pre vás a vaše nadchádzajúce zelené!

Ama je závislák pre domácich majstrov a tvorivá myseľ za blogom Ohoh. Má rada domáce dekorácie, osvetlenie a projekty nábytku, ktoré môžu zahŕňať maľovanie, šitie, vŕtanie ... bez ohľadu na techniku! Čokoľvek má po ruke, je inšpiráciou pre vytvorenie a kŕmením pre jej vážnu závislosť na upcycling.