Natieranie

Ako na to: Cut in Paint


Každý profesionálny maliar vie, že úspešná práca s farbou je len taká dobrá ako príprava, ktorá predchádza. To je dôvod, prečo je také dôležité rezať okolo obloženia, stropov a podlahových dosiek skôr, ako začnete maľovať na steny. Našťastie pre nás, aj priemerný kutil to dokáže dobre so správnym vybavením, malou inštrukciou a opatrným nanesením farby.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- 2 alebo 21/2 palcová kefa s vysokokvalitným uhlom
- Maskovacia páska Lowtack pre ťažké oblasti
- Maľovanie
- Malá vedro alebo vedro
- Rebrík
- Vypúšťajte handričku
- maliarsky nástroj 5v1 alebo stierací nôž
- Vlhká handra

 • KROK 1
  Aj keď máte čo do činenia s malým množstvom farby potrebnej na rezanie, môže dôjsť k kvapkaniu a rozliatiu. Začnite teda prípravou miestnosti a uistite sa, že sú chránené podlahy a iné povrchy. Pri práci v miestnosti vždy používajte handričku a posúvajte ju. Maliarsku pásku používajte na maskovanie iba tých nepríjemných alebo ťažko dostupných miest, kde viete, že bez lepenia nebudete schopní zaručiť čisté výsledky. V opačnom prípade sa vyhnite lepeniu - vyžaduje to viac času, a pokiaľ nie je páska správne nanesená, farba pod ňou môže presiaknuť alebo na nej uschnúť, čím sa po odstránení vytvorí skutočný neporiadok.
 • KROK 2
  Pripravte sa na maľovanie vložením kefy. Do vedra nalejte asi 2 palce farby. Kefu držte ceruzkou, s dlhšou stranou štetín v línii s ukazovacím prstom. Kefu namočte do farby, ale nezaťažujte štetinami farbou viac ako 2/3 dĺžky štetín. Jemne poklepte kefou na bok vedra, aby ste odstránili akýkoľvek prebytok.
 • KROK 3
  Teraz je čas na nejakú farbu na túto stenu! Začnite asi centimeter od oblasti, v ktorej ste rezali, či už pracujete pozdĺž čalúnenia alebo za roh. Keď držíte kefu vodorovne vzhľadom na podlahu a strop, natrite na stenu zhruba 12-palcový pruh pomocou maľby smerom nadol, ak maľujete na rohu, alebo bočným ťahom, ak pracujete pozdĺž stropu, základovej dosky. alebo iná výbava. Teraz, keď ste už nejakú farbu na svojej kefke vyčerpali, otočte ju o 90 stupňov tak, aby sa uhlovala do steny a vráťte sa na začiatok svojho ťahu. Tentoraz sa pomocou dlhých, rovnomerných ťahov, narezá na tenšiu líniu farby, ktorá sa dostane až po lem alebo stenu rohu.
 • KROK 4
  Keď ste spokojní, že máte čisto natretú hranu alebo roh, znova otočte štetec do vodorovnej polohy k podlahe a stropu a jemne zametajte späť po oblasti, aby ste vymazali stopy kefy a preliačili vonkajšie hranice maľovanej oblasti. Zabezpečíte tým hladký a hladký povrch po valcovaní stien.

Pokračujte v práci po miestnosti a jemne sa prekrývajte s časťami, aby ste udržali vlhkú hranu. Ak máte nechtiacu tekutinu alebo ak na nej vymaľujete farbu, obaľte navlhčenú handričku okolo prackového noža alebo dlhej hrany nástroja pre maliarovku 5 v 1 a potom ho preveďte pozdĺž línie laku, aby ste odstránili akýkoľvek prebytok.

Rezanie vyžaduje prax, ale čas na elegantné rezanie bude mať obrovský rozdiel vo vzhľade vašej novo maľovanej miestnosti.

TIPY NA ÚSPECH
Použite ľahký dotyk. Príliš veľký tlak na vaše ťahy spôsobí, že farba vyteká z kefy a odkvapkávania.

Nevkladajte kefu príliš veľkým množstvom farby. To bude mať za následok kvapkanie a ťažké línie na stenách a riskujete, že sa štetiny vašej kefky upchajú suchou, krehkou farbou.

Používajte kvalitnú kefu. Stojí za to investovať do kvalitného rezania štetcom. Čím lepšie je kefa, tým menej lepiacej pásky musíte urobiť, takže práca ide rýchlejšie a bez frustrácie.