Ako na to a rýchle tipy

Ako: Zbavte sa zápachu Mothball


Špinavá vôňa motýľov je samou vôňou skladovania. Vyrobené buď z naftalénu alebo paradichlórbenzénu, tieto malé zhluky pesticídov uvoľňujú toxickú paru, ktorá nielen ničí mory a ich larvy, ale tiež ničí alebo odpudzuje množstvo iného hmyzu. Kým účinnosť týchto výparov urobila z mothballs voľbu go-to na ochranu vzácnych blúzok a svetrov uložených medzi jednotlivými ročnými obdobiami, ich útočná vôňa pretrvávala na šatách, kobercoch a interiéroch skríň - kdekoľvek boli umiestnené, dlho potom, ako ste si želali. Zatiaľ čo odvádzanie zatuchlých predmetov pomáha rozptyľovať vôňu, trochu know-how pre domácich majstrov a určité úsilie môže pomôcť zbaviť sa zápachu z mothball rýchlejšie. Prečítajte si o niekoľkých stratégiách odstránenia zápachu motýľov z vášho oblečenia a po celom dome.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Ocot
- Voda
- Nechlórové bielidlo
- Čistiaci prostriedok
- Aktívne uhlie

Akonáhle si zostavíte svoj arzenál zložiek bojujúcich proti zápachu, ste pripravení bojovať proti zápachom z huby kdekoľvek ich nájdete.

Jednou z najúspešnejších metód na odstránenie zápachu z mothballu z oblečenia je namočenie postihnutých odevov do roztoku rovnakých dielov vody a octu. Alternatívne vložte odev do práčky a spustite cyklus pomocou octu; pokračujte ďalším umývacím cyklom pomocou saponátu a aviváže. Zmena liečby závisí od oblečenia; Napríklad v prípade jemnejších látok môžete skúsiť kombinovať ocot a vodu v sprejovej fľaši a spritzovať látku.

Nemáte po ruke ocot? Odolné odevy je možné vopred napiť v horúcej vode a bez chlórových bielidiel, po ktorých nasleduje obvyklý cyklus prania pomocou saponátu a zmäkčovadla.

Nech už si vyberiete ktorúkoľvek metódu, nezabudnite šaty vložiť do sušičky, až kým nezmizne zápach, pretože teplo by mohlo trvalo zapríčiniť akýkoľvek zápach z hádzanej.

Zápach môže byť obzvlášť tvrdohlavý v miestnostiach alebo skriniach, v ktorých je uložená šatka. Ak chcete odstrániť tieto pachy, v postihnutých oblastiach vynechajte misky s octom alebo taniere s aktívnym uhlím. (Aktívne uhlie sa predáva v rôznych veľkostiach peliet a je zvyčajne k dispozícii v obchodoch s domácimi zvieratami.) Môžete tiež skúsiť umiestniť nádoby na kávu alebo sviečky absorbujúce zápach na dosiahnutie podobných výsledkov. Nech si vyberiete ktorýkoľvek materiál, umiestnite ho do oblastí s najťažším zápachom a často ho vymieňajte, až kým zápach nezmizne.

Aj keď sú skvelé na ochranu textílií pred ničením hmyzu, záhony majú väčšie nedostatky, ako iba ich vôňa. Pri požití môže byť toxický aj pre deti, domáce zvieratá a iné zvieratá, preto je dôležité ich nepoužívať vo vonkajšom prostredí alebo v podkroví alebo v lezeckých priestoroch. Je potrebné mať na pamäti, že výpary môžu u niektorých ľudí spôsobiť závraty alebo nevoľnosť, takže ak uvažujete o ich použití v okolí domu, buďte opatrní.

Vzhľadom na úsilie a čas potrebný na odstránenie tohto zápachu z mothballu, existuje určitá výhoda pri hľadaní alternatív, vďaka ktorým nebudete chcieť pripojiť nos a zadržať dych. Niektoré populárne „prírodné“ repelenty proti moliam obsahujú prísady, ako sú kvety, bylinky alebo éterické oleje. Aby ste urobili jeden taký repelent, kombinujte kvety levandule, celé klinčeky a pár hrsti cédrových triesok, potom umiestnite zmes do tenkej alebo iného priedušného materiálu a pripevnite ju na jej konce. Tieto vrecká používajte v oblastiach, ktoré sú predmetom záujmu; Vymeňte ich, keď vôňa ustúpi, aby ste zaistili prevenciu. Mnohé z týchto zmesí zahŕňajú levanduľový olej alebo iné vonné oleje, ktoré nielen odstraňujú molu, ale tiež vydávajú príjemnú vôňu potešením majiteľov domov a ich hostí.

Ďalšie tipy, ktoré treba mať na pamäti pri ukladaní oblečenia bez motýľov:

• Pred uložením oblečenia na sezónu ich umyte a osušte, aby ste odstránili všetky pachy, ktoré priťahujú mory.
• Oblečenie skladujte v dobre uzavretých nádobách alebo vákuových skladovacích vreckách, aby ste obmedzili prístup k molám.
• Pred použitím utrite všetky nádoby alebo zásuvky, aby ste odstránili všetky existujúce molie.
• Oblečte zmes prírodných repelentov. Kandidáti zahŕňajú bobkové listy, škorice, eukalyptové listy, korenie, rozmarín, palinu a mnoho ďalších botanických prípravkov.