Zastrešenie a vlečka

Postup: Odstránenie vinylovej obklady


Pracky, štiepky a praskliny, oh! To všetko sú zreteľné znaky, že je potrebné vymeniť vinylovú fóliu. Napriek široko známej povesti tohto materiálu pre vynikajúcu pevnosť a odolnosť, netrvá večne. Po 10 až 15 rokoch vystavenia týmto prvkom bude vaša obkladová plocha bezpochyby dosiahnuť dátum expirácie, ale profesionálne odstránenie panelov môže stáť až 3 000 dolárov. Tak prečo nie DIY a dať peniaze, ktoré ušetríte, na nový exteriér? Odstránenie vedľajšej koľaje z typického domu by malo trvať iba deň alebo dva - a tento sprievodca vám pomôže dokončiť prácu.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Zip nástroj
- Lešenie alebo rebrík
- Tesárske kladivo
- Kliešte na kliešte
- Vyklápač (voliteľné)

KROK 1
Po prvé, porozumieť systému. Obklad, ktorý sa všeobecne predáva v 12-chodiskových paneloch, je pripevnený prostredníctvom vzájomne prepojeného systému kanálov pásov a pery, pričom pás (v hornej časti panelu) pribitý k stene a okraj (v spodnej časti panelu) ) na spodnej strane panela. Odstránenie si vyžaduje, aby ste odomkli alebo „rozbalili“ každý kus z jedného vyššie uvedeného, ​​aby ste túto úlohu mohli efektívne a efektívne vykonávať, investujte do nástroja na odstránenie vinylových platní vo výške 5 dolárov, ktorý je známy aj ako nástroj na zips. Panel budete pracovať naraz, najprv rozopnite a potom odstráňte nechty.

KROK 2
Ak nepoužívate dočasné lešenie (ktoré si môžete prenajať z domáceho centra približne za 25 dolárov za deň), postavte rebrík bezpečne do horného rohu vášho domu a vyšplhajte sa na vrchol. Ak chcete odstrániť najvyšší kus, začnite na jednom konci spodnej časti prvého panela a zatlačte koniec nástroja na zips pod bočnú stranu tak, aby sa zachytil na spodnej strane britu. Nebudete môcť vidieť pery, ale mali by ste cítiť, že je zapnutá.

KROK 3
Akonáhle je zipsový nástroj zaistený na brite, potiahnite vedľajšiu časť smerom nadol a posuňte nástroj vodorovne po celej dĺžke panelu, pričom uvoľnite okraj. Ak pracujete v jednom smere, rozopnite zámok kanála po celej dĺžke vedľajšej koľaje. Dávajte pozor, aby ste nesiahali mimo váš dosah. Ak nepoužívate lešenia, vyšplhajte sa a podľa potreby premiestnite rebrík. Po dokončení sa panel uvoľní a odkryje pásik na nechty.

KROK 4
Po rozopnutí prvého dielu pomocou klincovitého konca kladiva vypáčte nechty z horného pruhu. (Aj keď nechty na hornom paneli už budú odkryté, nepokúšajte sa ich pred odomknutím odstrániť - vždy najskôr odomknite a potom nechty najskôr odoberte.) Nájdite nejaké tvrdohlavé nechty? Chyťte kliešťové kliešte, aby ste ich uvoľnili.

KROK 5
Akonáhle sú všetky nechty odstránené, povytiahnite vedľajšiu časť potiahnutím priamo nadol a von. Opatrne ohnite panel a uvoľnite ho z prijímacieho kanála. Pokračujte v práci jedným smerom zhora nadol, postupne po jednom paneli a potom odoberte nechty, až kým ich všetky nemáte.

KROK 6
Po odstránení vinylu určte, ako nežiaduce vonkajšie prostredie správne zlikvidovať. Ak chcete vymeniť iba niekoľko poškodených panelov, likvidácia nie je taká veľká. Ale ak beriete celý svoj dom, prenájom vyklápača môže byť najlepšou stávkou na vyčistenie. Hoci väčšina spoločností prenajíma iba týždenne, priemerné národné náklady sa pohybujú okolo 400 dolárov. Zdá sa, že cena za ťažkopádne panely je odvážaná na skládku.

Teraz neskočte z pištole na nový vzhľad vášho domova! Pretože vinylová strana je notoricky zraniteľná prieniku vody, skontrolujte poškodenie vlhkosťou, ktoré by mohlo viesť k hnilobe dreva a zamoreniu škodcami. Pred umiestnením novej obklady alebo iného vonkajšieho povrchu vykonajte dôkladnú opravu.