Hlavné systémy

Ekologický systém HVAC: Systém malých potrubí môže priniesť veľké úspory


Pre majiteľov domov, ktorí boli svedkami toho, že sa ich účty za energiu v priebehu rokov zvyšujú, predstavuje vykurovanie a chladenie neustály tlak medzi obývateľnosťou a dostupnosťou. Aj keď nie je sporné, že systémy HVAC sú potrebné na zabezpečenie celoročného komfortu, bohužiaľ je tiež pravda, že tieto systémy sú domácimi energetickými ošípanými, čo predstavuje asi 50 percent mesačného účtu za energie.

Našťastie je tu dobrá správa: Technický pochod priniesol do popredia nové možnosti HVAC a ďalšia generácia vnútornej klimatizácie ponúka to najlepšie z oboch svetov - to je bezkonkurenčný komfort poskytovaný dostatočne efektívne, aby sa minimalizovali náklady na prevádzku. Existuje mnoho alternatív k tradičnému nútenému vzduchu, ktoré stojí za zváženie, ale nesmie tu byť nič viac zaujímavého ako systém Unico.

Unico System so svojimi sotva viditeľnými prieduchmi a tichou prevádzkou nevyvoláva žiadnu pozornosť - to znamená, až kým účet za elektrinu príde v pošte s príjemnou sumou, ktorá dosvedčuje efektívnu prevádzku systému. Napríklad v rámci niekoľkých ocenených, ekologicky šetrných zelených domovov, napríklad v súťaži o staviteľskú výzvu staviteľov a závod na nultých súťažiach, a každoročný systém GreenBuild Expo-Unico získal povesť energeticky úsporných, ekologických - priateľská inovácia HVAC.

Unico podporuje efektívnosť viacerými spôsobmi. Po prvé, malé, flexibilné potrubia sú prakticky bez únikov, zatiaľ čo kovové kanály v plnej veľkosti v systéme HVAC fungujúcom v mlyne vytvárajú obrovský potenciál úniku. V skutočnosti úniky vzduchu a tepelné straty môžu znížiť účinnosť systému o 25% alebo viac. Naproti tomu mini potrubia Unico majú vnútorné jadrá z nylonu a sú opláštené izoláciou s uzavretými bunkami. Pridané vrstvy v kombinácii eliminujú úniky vzduchu a tepelné straty, čím bránia plytvaniu energiou.

Po druhé, systém využíva princíp aspirácie a zabezpečuje, aby upravený vzduch nasával okolitý vzduch, aby v celom dome dosiahol rovnomernú teplotu. Dom nezostáva ani príliš horúci ani príliš chladný, takže majitelia domov šetria tým, že nemusia otočiť termostat nahor alebo nadol, v závislosti od ročného obdobia, aby bojovali proti nepohodliu. Aj pár stupňov záleží na spodnom riadku!

So systémom Unico môžu majitelia domov v lete nastaviť termostat o niekoľko stupňov vyššie ako obvykle. Je to preto, že systém využíva pokročilé chladiace špirály, ktoré odstraňujú až o 30 percent väčšiu vlhkosť ako bežné AC. Nižšia vlhkosť samozrejme znamená väčšie pohodlie, ale tiež to znamená úspory, s každým zvýšením nastavenej teploty o jeden stupeň, čo znamená zníženie spotreby energie o 3 percentá. V priebehu času sa úspory skutočne spočítajú.

Ak chcete dosiahnuť maximálnu efektívnosť, zvážte nový iSeries, systém, ktorý vám umožňuje používať potrubia Unico alebo delenie steny s vysokou izoláciou alebo ich dve dohromady. Riadenie iSeries je meničová jednotka, ktorá pracuje dômyselne. V zime získava teplo z vonkajšieho vzduchu a posiela ho do interiéru. V lete to robí pravý opak a odvádza teplo z domu. Invertor, ktorý je schopný buď zohriať, alebo ochladiť, efektívne nahrádza pec aj kompresor striedavého prúdu.

Čo robí iSeries tak efektívnym? Najdôležitejšie je, že sa vyhýba jednej z energeticky náročných charakteristík tradičného HVAC. Typické systémy pracujú prerušovane, zapínajú sa a vypínajú, zapínajú a vypínajú v konštantnom cykle. Aj keď sa zdá úsporné šetriť peniaze, iSeries beží nepretržite, ale s nižšou úrovňou výkonu. To minimalizuje spotrebu energie - a v tomto procese sa dosahuje pozoruhodne vysoký sezónny koeficient energetickej účinnosti (SEER).

Vnútorná jednotka nástennej jednotky iSeries automaticky upravuje výstup tak, aby zodpovedal dopytu, zatiaľ čo jeho distribúcia ventilátora zabezpečuje rovnomerné pokrytie. Najlepšie na tom je, že ak sa rozhodnete nainštalovať viac vnútorných jednotiek, iSeries umožňuje vytváranie zón. To znamená, že namiesto nastavenia jednej teploty pre celý dom môžete vytvoriť rôzne zóny, takže môžete hospodáriť s klimatizáciou v tých častiach domu, ktoré neobývate. Toto je jednoduchý a efektívny spôsob šetrenia!

Ide o bežnú sťažnosť vlastníka domu: HVAC stojí ruku a nohu. Ale vzhľadom na najnovšie technológie to už nemusí platiť. Systém Unico, ktorý nie je nenápadný, univerzálny a dostatočne efektívny na to, aby pomohol domácnostiam dosiahnuť certifikáty LEED, National Green Building, HERS a Zero Net Energy, dokazuje, že pohodlie a úspory sa vzájomne nevylučujú. V minulosti museli majitelia domov jedného alebo druhého obetovať - ​​ale už nie.

Chcete nájsť inštalačného certifikátu Unico vo vašej oblasti? Navštívte Lokátor dodávateľov teraz!

Tento príspevok vám priniesol Unico. Jeho fakty a názory sú názory a názory.