Natieranie

Ako na to: Maľujte kovové dvere


Oceľové dvere vynikajú tým, že udržujú vietor a počasie mimo našich domovov, a sú mimoriadne odolné - vydrží celý život. Farba, ktorá ich zakrýva, však nebude trvať tak dlho. Takže, ak má váš dom kovové dvere, v určitom okamihu budete čeliť jeho prelakovaniu. Ako pri každom maľovacom projekte, výsledné výsledky budú priamo ovplyvnené vašou prípravou, ale to nie je zvlášť ťažké kutilstvo.

  1. Odstráňte dvere, ak je to možné, a zakryte všetky časti dverí, ktoré nechcete maľovať.
  2. Dvere dôkladne očistite odmasťovačom.
  3. Dvere jemne obrúste, potom ich utrite a odstráňte všetok pretrvávajúci prach.
  4. Prvý náter naniesť a nechať uschnúť. (V prípade potreby naneste druhú vrstvu základného náteru)
  5. Naneste najmenej dve vrstvy vonkajšej saténovej alebo pololesklej farby.
  6. Nechajte farbu úplne vyschnúť a potom dvere znovu nacvičte.

Pokračujte v čítaní a získajte úplné podrobnosti o tom, ako maľovať kovové dvere.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Skrutkovač
- Kladivo
- Pily
- Čistiaci prostriedok na odmasťovanie
- Špongia
- jemný brúsny papier (alebo brúsny blok)
- Prachová maska
- Bezpečnostné okuliare
- Painterova páska
- Noviny
- Vonkajší základný náter
- Saténová (alebo pololesklá) vonkajšia farba
- Orezajte maliarsky valec
- Kryt valca shortnap
- Zásobník na farbu
- Malý štetec (alebo špongiolový aplikátor)

Bezpečnostná poznámka: Predtým, ako začnete kopať, nezabudnite, že na dverách natretých pred rokom 1978 je pravdepodobne nanesená olovnatá farba. Ak vaše dvere majú olovenú farbu, odstráňte ich podľa pokynov EPA. Ak máte akékoľvek otázky, nechajte si lak pred začiatkom projektu otestovať.

KROK 1: Ak je to možné, odstráňte dvere.

Skôr ako začnete, uvedomte si, že časy schnutia farieb a faktory životného prostredia môžu zmeniť tento projekt na viacdenné projekty. Ak nemôžete zabezpečiť svoj dom bez dverí, budete ho musieť natrieť na miesto, čo môže trvať ešte dlhšie. Ak však môžete dvere odstrániť bez toho, aby ste ohrozili bezpečnosť svojho domu, umiestnite pod hlavu závesného čapu skrutkovač a jemne naň klepajte kladivom, kým ich nebudete môcť vytiahnuť. Zopakujte postup s ostatnými pántami a vyberte dvere.

KROK 2: Odstráňte hardvér a chráňte oblasti, ktoré nechcete maľovať.

Začnite prípravou dverí na maľovanie. Akonáhle si zložíte dvere z pántov, položte ich cez dva pily alebo na veľký rovný povrch. Zložte odnímateľný poveternostný pás a naneste maliarsku pásku na akékoľvek pánty alebo hardvér. Chráňte kopačky alebo okná, ktoré nie je možné odstrániť, klepnutím na noviny nad nimi.

KROK 3: Dvere dôkladne očistite odmasťovacím prostriedkom.

Celé dvere dôkladne umyte odmasťovacím prostriedkom podľa pokynov výrobcu a potom ich osušte utierkou.

KROK 4: Dvere jemne obrúste.

Nasaďte si protiprachovú masku a ochranné okuliare a zľahka prechádzate dverami jemným brúsnym papierom (alebo brúsnym blokom), ktorý zdrsní povrch a odstráni všetok uvoľnený lak.

KROK 5: Odstráňte všetok brúsny prach a pretrvávajúce zvyšky.

Utrite celé dvere, aby ste z brúsenia odstránili všetok prach a nechajte ich úplne uschnúť na vzduchu.

KROK 6: Naneste základný náter.

Ak majú vaše dvere hladký povrch, navlečte si svoj prvý náter základným náterom valčekom s krátkym vlasom a nechajte ho zaschnúť. Ak majú vaše dvere zapustené panely, začnite najprv pomocou malej kefy na napĺňanie vnútorných panelov, potom natrite základný náter na stĺpik (zvislý rez medzi panelmi) a nakoniec na koľajnice (vodorovný diel medzi panelmi) a zvonku. hrany. Nechajte základný náter zaschnúť podľa pokynov výrobcu a podľa potreby naneste druhú vrstvu rovnakým spôsobom, ako ste urobili prvý.

KROK 7: Pridajte dve vrstvy náteru a nechajte každú zaschnúť úplne.

Dvere natrite najmenej dvoma nátermi vonkajšej saténovej alebo pololesklej farby podľa rovnakého postupu, aký ste použili pre základný náter a uistite sa, že medzi nátermi zostane odporúčaná doba schnutia.

Poznámka: Ak musíte maľovať dvere, keď sú na jej pántoch, naplánujte si prácu v priebehu niekoľkých dní, keď v predpovedi neprší žiadny dážď. Jeden deň pripravte dvere a potom ráno začnite s prvým náterom. Ak začnete dostatočne skoro, mali by ste mať čas na zaschnutie farby pred zatvorením dverí na noc. Choď na druhý kabát prvú vec nasledujúce ráno, s cieľom jeho vyschnutia v noci. Pokračujte týmto spôsobom, až kým neaplikujete toľko vrstiev, koľko potrebujete.

KROK 8: Odstráňte pásku, vymeňte hardvér a opravte dvierka.

Po úplnom zaschnutí farby opatrne odstráňte pásku maliara a vymeňte všetok odstránený hardvér alebo poveternostnú pásku. Nakoniec dvere opravte.

Je úžasné, ako môže čerstvý náter na dverách skutočne zdvihnúť náladu celej fasády. Ak poskytnete čas na starostlivú prípravu a dostatočné sušenie, vaše omladené predné dvere budú vyzerať skvele a privítajú návštevníkov na ďalšie roky.