Natieranie

Najlepšie striekacie farby, podľa domácich majstrov


Chcete urýchliť svoju prácu s lakovaním? Zamyslite sa nad výberom aplikátora. Pokiaľ ide o rýchlosť, je tu jeden jasný víťaz: striekacie zariadenie na farby.

Odhaduje sa, že striekacie zariadenie na nanášanie farieb môže nanášať náter štyrikrát rýchlejšie ako valcovanie a neuveriteľné 10 krát rýchlejšie ako kefovanie. Rozprašovače farieb sľubujú nielen viac času, ale rovnomernejšie prevedenie (t. J. Nulové ťahy štetcom) a ľahkú aplikáciu v stiesnených oblastiach.

Ak chcete získať najlepší tresk za svoje peniaze, musíte zvážiť svoje možnosti starostlivo. Za týmto účelom sme vás zakryli. Predbežne sme načrtli kľúčové úvahy pri výbere najlepšieho striekacieho zariadenia pre vás (a vašich pripravovaných projektov). Identifikovali sme tiež tri najlepšie hodnotené modely, ktoré sa oplatí vyskúšať:

 1. NAJLEPŠÍ VZDUCHOVÝ SPREJÉR: Riadiaci sprej Wagner Max HVLP postrekovač
 2. NAJLEPŠÍ LETECKÝ SPREJÉR: Graco Magnum ProX19 košík Airless Paint Sprayer
 3. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ SPÄTNÝ ROZTOK: DomácePrávo Dokončiť Max C800766

Profesionálne postrekovače s vysokým zaťažením sa často používajú v interiéroch celého domu. Tieto nanášacie pištole používajú vysokotlakový vzduch z kompresora na rozprášenie farby alebo škvrny a poskytujú jemnú povrchovú úpravu.

Spotrebné výrobky alebo „bezvzduchové“ postrekovače sú výrobky s elektrickým alebo plynovým pohonom, ktoré mechanicky pumpujú farby alebo škvrny do rozprašovača. Kvapalina je tlačená cez špičku, čo spôsobuje, že sa atomizuje a stáva sa sprejom. Striekacie špičky sa líšia a vyberajú sa podľa typu použitej tekutiny, povrchu, ktorý sa má striekať, a sily samotnej striekacej pištole.

Ak je vaša priorita rýchlosť, zvážte výkon. „Čím väčší je výkon, tým viac galónov za minútu a tým rýchlejšie sa projekt realizuje,“ hovorí Steve Mahacek, manažér pre e-marketing / PR spoločnosti Wagner Spray Tech Corp. Ale nezískajte viac energie, ako dokážete primerane zvládnuť.

Pri výbere sily postrekovača hrá úlohu aj druh náterov, ktoré chcete použiť. Postrekovače sú dimenzované na tlak, ktorý vytvárajú, a na veľkosť hrotov, ktoré môžu uniesť. Jednotky s väčším počtom kilogramov na štvorcový palec, galónmi za minútu a výkonom budú mať tiež možnosť získať väčší hrot, ktorý je potrebný na striekanie hrubších vrstiev. Lakovacia pištoľ, ktorá nemá dostatok sily na to, aby zvládla väčšiu špičku, môže mať problémy s upchaním.

Veľkosť projektu tiež určuje, koľko energie potrebujete. Veľký projekt si vyžaduje širší vzor postrekovania a väčší tlak za ním. Menší projekt môže potrebovať iba samostatnú ručnú jednotku.

Pri porovnávaní striekacích zariadení na farby často uvidíte, že výrobcovia inzerujú veľkosť hrotu a počet vzorov striekania, aby odlišili jeden model od druhého.

 • Postrekovač veľkosť hrotu môže odkazovať iba na veľkosť otvoru, ako je to pri hrote .015. Môže tiež označovať veľkosť ventilátora v palcoch spolu s otvorom špičky, ako je napríklad špička 515. V tomto príklade vzor striekania pokrýva 5 palcov a otvor v špičke je 0,015.
 • Rovnako ako pri sile, aj nanášaný povlak vedie veľkosť špičky. Škvrny vyžadujú menšie veľkosti hrotov a menší tlak, ale farby a ťažšie nátery vyžadujú väčšie veľkosti hrotov a väčší tlak. Zoberme si úlohy, s ktorými sa budete zaoberať, a venujte pozornosť špecifikáciám výrobcu pre akúkoľvek maximálnu odporúčanú veľkosť hrotu daného rozprašovača - ak napríklad pracujete na maľovaní exteriéru domu, musíte napríklad nájsť rozprašovač s podstatne väčšou veľkosťou. maximum, ako keby ste len plánovali maľovať nábytok. Väčšina rozprašovačov farieb sa bude výslovne zaoberať tým, aké povlaky spracúvajú, ale pre informáciu môžu byť typické externé latexové rozprašovače vybavené špičkou 0,015 a prispôsobenou špičke 0,17.
 • vzor striekania je tvar, v ktorom jemné častice farby alebo škvrny vychádzajú. Zvyčajne uvidíte postrekovače s tromi vzormi: okrúhle, horizontálne a vertikálne. Aj keď sú to len odlišné smery pre toho istého ventilátora rozprašovania, mať obidva dostupné prostriedky znamená, že môžete prepnúť z rozprašovania 6'-širokého ventilátora na povrch na ventilátor s rovnakou šírkou pohybujúci sa hore a dole bez toho, aby ste otočili celý pištoľ; namiesto toho iba otočíte gombíkom na tryske.
 • Každá veľkosť hrotu je rôzna šírky vzoru striekania, Po rozhodnutí o veľkosti špičky potrebnej pre farbu vyberte šírku vzoru potrebnú pre úlohu. Šírky sa môžu pohybovať od asi 6 do 14 palcov. Menšie povrchy, napríklad oplotenia, používajú menšiu šírku vzoru. Stropy, steny a väčšie povrchy používajú väčšiu šírku vzoru. Je bežné, že sa špičky vzorov opotrebovávajú, a keď sa tak stane, zvyšuje sa prietok, ale šírka ventilátora sa zmenšuje, čo znamená, že viac farby sa nanáša na menší povrch. Tipy tiež prichádzajú štandardné alebo reverzibilné. Otočný hrot sa dá ľahko upchať jeho otočením a vyfúknutím z blokovania.

V závislosti od požadovanej veľkosti postrekovača a kvality stroja sa náklady značne líšia. Osoby postavené na nepretržité používanie tvoria vyšší koniec tohto spektra. Pre projekt, ktorý je možné vykonať za jeden deň, môže byť prenájom mlynčeka na múku rozumným riešením. Nielenže je to nákladovo efektívne, ak na obzore nemáte viac lakov, ale nájomné jednotky majú tendenciu byť strojmi s vyššou výrobou a po ukončení projektu nebudú vyžadovať dlhodobý skladovací priestor.

Postrekovače požadujú vašu úctu. Vždy si prečítajte a dodržiavajte bezpečnostné, nastavovacie a prevádzkové pokyny výrobcu. Pri striekaní používajte respirátor a vhodnú ochranu očí a nikdy nestriekajte na osobu, zviera alebo okno.

Zakryte alebo zamaskujte čokoľvek v okolí vášho projektu, vrátane okien a čalúnenia, pretože odparená farba sa dostane do všetkého. Ak postrekujete vonku, zakryte rastliny a vyhnite sa maľovaniu vo veterných dňoch.


 • Postrekovače s pružnou hadicou s dĺžkou 25 stôp alebo viac s dlhou predlžovacou šnúrou sú najlepšie pre prácu vyžadujúcu vzdialenosť, ako je napríklad maľovanie plotov. Predĺžovací kábel uľahčuje čistenie na konci úlohy.
 • Ak potrebujete nosiť farbu na veľkú vzdialenosť, zvážte použitie jednotky s kolieskami alebo batohom.
 • Určite svoju kapacitu farby a ako často budete musieť doplniť. Môžete zvoliť väčšiu násypku alebo jednotku, ktorá čerpá priamo z plechovky.
 • Porozmýšľajte o vyčistení a o tom, či chcete jednotku, ktorá sa rozloží pre ľahké čistenie. Hladké vnútorné povrchy a jednotky, ktoré čerpajú z plechovky, môžu tiež uľahčiť čistenie.
 • Zvážte nastaviteľnú reguláciu tlaku s nastavením vysokej, nízkej, čistiacej alebo valčekovej, aby ste predĺžili životnosť vašich striekacích špičiek. Model, ktorý sa dodáva s prítlačným valcom, môže tiež prevziať projekty, v ktorých nie je možné postrekovať (tiež aplikuje farbu až štyrikrát rýchlejšie ako tradičný valec as menšou neporiadkom!).
 • Pri maľovaní vysokých stropov, foyerov a ťažko prístupných priestorov si uvedomte, či má rozprašovač rozšírenia hrotov.
 • Skontrolujte, či sú k dispozícii náhradné diely.
 • Skontrolujte, či sú k dispozícii digitálne návody na použitie, zdroje online alebo linky technickej podpory pre váš produkt.

Na urýchlenie vašej cesty po uličke postrekovača farby sme ručne vybrali najlepšie postrekovače farieb na trhu na základe vyššie uvedených kritérií, rebríčka podľa stránok testujúcich produkty tretích strán a hodnotení výrobkov od domácich majstrov, ako ste vy. , Vyskúšajte tri najlepšie postrekovače farieb dnes.


1. NAJLEPŠÍ VZDUCHOVÝ SPREJÉR: Rozprašovač Wagner Control Spray Max HVLP

Tento elektrický rozprašovač s priemerom 11,2 libier a 110 voltmi, ktorý sa môže pochváliť vysokou flexibilnou hadicou s rozmermi 20 stôp, uvoľní vysoký objem vzduchu pri nízkom tlaku, aby sa ľahšie vykonali projekty maľovania interiéru a exteriéru. Násypka s objemom 1,5 štvorca a dvojstupňová turbína s rozprašovačom vám umožňujú postrekovať veľký objem povrchových úprav ako viskóznych ako latexová farba alebo tenkých ako morenie dreva. A jednoduchým otočením uší vzduchového uzáveru môžete všetky tieto povrchové úpravy striekať vo zvislom, vodorovnom alebo okrúhlom vzore.

Po vykonaní úlohy sa nemusíte obávať, že by sa príliš veľa erodovaného náteru obmývalo, pretože variabilná regulácia tlaku vzduchu v rozprašovači v rozsahu od 1,50 do 2,63 psi znižuje riziko nadmerného nástreku. Vyskúšajte prístroj sami pri akejkoľvek úlohe od základných a maľovacích skriniek po škvrny na paluby; prichádza s jednoročnou zárukou.


2. NAJLEPŠÍ VZDUCHOVÝ SPREJÉR: Rozprašovač farby Graco Magnum ProX19

Máte veľké množstvo maliarskych úloh vo vašom zozname úloh? Táto vysokovýkonná profesionálna 42-libra striekacia jednotka sa vyznačuje nastaviteľným tlakom, piestovým čerpadlom z nehrdzavejúcej ocele a flexibilnou sacou trubicou, ktorá vám umožňuje striekať farbu podľa vášho želania rýchlosťou priamo z jedno alebo päť galónovej farby bez toho, aby bolo potrebné najprv riediť farbu. Vstavaný vozík na kolieskach vám umožňuje pripájať plechovky s farbami do interiérov a von, blízko alebo ďaleko, zatiaľ čo flexibilná hadica s dĺžkou 50 stôp vám umožňuje požičiavať čerstvý kabát na ťažko prístupné povrchy, ako je strana boku. viacposchodový dom.

Keď príde čas na čistenie, jednoducho pripojte postrekovač k záhradnej hadici. Nasledujúci deň sa rýchlo vrátite do práce so všetkou potrebnou palebnou silou. Graco je určené na použitie až do 500 galónov ročne. Je to táto kapacita pre veľké pracovné zaťaženie, ktoré vyhrá nad dodávateľmi aj vážnymi kutilmi.


3. NAJLEPŠÍ ROZPOČTOVÝ ROZTOK NA ROZPOČET: HomeRight Finish Max

Tento elektrický motorový rozprašovač s hmotnosťou 3,3 libry a dvojročnou zárukou dieruje vysoko nad konkurenciu vo svojej váhovej triede. Rozprašovač farieb HomeRight sa môže pochváliť 400-wattovým potenciálom, ktorý je ideálny na maľovanie malých až stredných projektov v interiéri, od nábytku po stolárstvo, bez potreby kompresora. Nastaviteľný uzáver vzduchu uvoľňuje veľký objem vzduchu pri nízkom tlaku, aby umožnil dosiahnutie väčšieho množstva farby na tieto povrchy, zatiaľ čo nastaviteľná tryska umožňujúca striekanie a klikanie umožňuje striekanie na hladký povrch podobný výrobnému závodu pomocou zvislej, vodorovnej alebo zvislej polohy. kruhový vzor striekania. Akonáhle dosiahnete vzhľad, ktorý máte radi, vyčistenie je také ľahké, ako naplnenie priestranného 27-uncového zásobníka vodou a jeho striekanie, až kým voda nevyteká.