Trávnik a záhrada

Chyba za vašou nerovnomernou, hnedou trávou


Otázka: Až do tohto roku bol môj vysoký trávnik vždy plyšový a zelený, ale pred niekoľkými týždňami sa vedľa mojej príjazdovej cesty objavili žlté škvrny. V priebehu niekoľkých dní tráva na týchto miestach zhnedla a uhynula. Teraz sa objavuje viac miest - a rýchlo sa šíria. Môj sused, ktorý má ten istý problém, hovorí, že príčinou môžu byť chinchové chyby. O týchto škodcoch som nikdy nepočula! Ako ich môžem zbaviť a obnoviť svoj zelený trávnik?

A: Je nám ľúto, že ste počuli o svojich problémoch s trávnikom, čo môže byť klasický prípad poškodenia bugou. Našťastie môžete vyhnať chyby a priviesť trávnik späť k zdraviu. Bežná chyba činčila (blissus leucopterus) sa vyskytuje na celoštátnej úrovni, obyčajne sa však používa v množstve menšom ako 10 až 15 bugov na štvorcový stopu trávnika. V týchto počtoch zriedka spôsobujú problémy, pretože iný hmyz, ako sú mravce a slunéčko sedmitečné, ich živí a udržuje ich populáciu pod kontrolou.

Extrémne horúčavy a sucho však môžu znížiť počet užitočného hmyzu, ktorý sa živí hmyzom chinchovým; ak k tomu dôjde, populácie chinchových bugov sa môžu rýchlo rozmnožiť na viac ako 100 na štvorcový stopa trávnika. Čoskoro sa objavia známky poškodenia chinchovej chyby: žlté škvrny, ktoré zhnednú a potom zomrú.

Chyba dospelých činčíl je menej ako ¼ palca dlhá, často s tmavočerveným až čiernym telom, bielymi krídlami a bielymi bodkami na chrbte. Aj keď sa vyskytujú vo všetkých druhoch trávnika, najviac poškodzujú druhy v teplom období, ako sú vysoká kostrava, bermudagrass, bentgrass, zoysiagrass a Kentucky bluegrass. Zničia sa tým, že vložia zobáky ostré ako britva do stebla trávy a potom vysajú svoje prírodné tekutiny, čím spôsobia dehydratáciu a odumretie trávy.

Kedykoľvek nájdete žlté škvrny trávy, ktoré zhnednú a odumrú - najmä na slnečných miestach počas horúceho počasia - pravdepodobne dôjde k poškodeniu bugou. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako zastaviť chybu zabíjajúcu trávu v jej stopách a ako zabrániť tomu, aby v budúcnosti váš trávnik znovu zamoril.


Väčšina pesticídov typu trávnika zabíja chinch bugy, ale určite si prečítajte štítok. Pesticídy, ako je BioAdvanced Complete Insect Killer pre pôdu a trávnik (k dispozícii od Amazonu), aplikujte na trávnik starostlivo podľa pokynov pre aplikáciu. Mnoho pesticídov typu trávnika navrhuje kosenie pred ošetrením a iné môžu odporučiť najprv zalievať trávnik.

Všimnite si, že pesticídy zabijú chinch bugy, ale nie ich vajcia, takže niektoré výrobky si vyžadujú dve oddelené aplikácie: prvé zabije existujúce chyby a druhé o niekoľko týždňov neskôr zabije všetky šrafované vajcia, ktoré sa vyliahli pred pôvodnou aplikáciou. Ostatné chemikálie poskytujú časom uvoľnenú ochranu, ktorá zostane v trávniku až tri mesiace, čo efektívne zabíja existujúce chyby a následne zabíja všetky chinchové chyby, ktoré sa neskôr vyliahnu.

Ak uprednostňujete ekologickú alternatívu, zvážte poprášenie trávnika týmto prírodným produktom vyrobeným z práškových fosílií. Do krmiva pre zvieratá sa často pridáva kremelina (DE), ako je napríklad Harrisova infuzóriová hlinka (dostupná od Amazonu), aby sa zbavili zvieratá vnútorných parazitov. Kým DE sa javí mäkké a práškové, jeho mikroskopické častice sú ostré ako britva a prepichnú telá hmyzu, ktoré s ním prichádzajú do styku. DE je tiež vysušovadlo, takže spôsobuje dehydratáciu a odumieranie bugov, ktoré ho kontaktujú, zvyčajne zomrie v priebehu niekoľkých dní.

Aby ste skontrolovali, či DE urobil trik, odrežte hornú a dolnú časť z plechovky od kávy a pevne ju zatlačte do zeme blízko okraja žltkacieho miesta. Naplňte plechovku vodou a sledujte ju. Chinch bugy sa dostanú na vrchol a budete vedieť, či sú mŕtve alebo sa stále hýbu. Ak nájdete pohybujúce sa chyby, upravte trávnik znova pomocou DE a znova vyskúšajte o niekoľko dní. Reziduálne DE, ktoré zostane v trávniku, by sa malo postarať o prípadné chyby v chinchoch s neskorým vyliahnutím, ale nie je na škodu znovu použiť DE o niekoľko týždňov neskôr, aby bola na bezpečnej strane.


Po odstránení trávnika drobných bugov opravte záplaty. Ak používate chemickú aplikáciu na dve aplikácie, nemusíte čakať, kým sa obnoví druhé ošetrenie - môžete obnoviť okamžite po počiatočnej dávke pesticídu. Pravidelné trávové semeno bude fungovať, ale kvôli zvýšenej ochrane proti ďalším zamoreniam zvážte trávové semeno so zvýšeným endofytom, ktoré zodpovedá typu trávy vo vašom trávniku, napríklad SeedRanch Falcon Tall Fescue (k dispozícii od Amazonu). Semená obohatené endofytmi navrhnuté pre trávniky trávnaté, ražné a vysoké trávniky obsahujú vlastnosti, ktoré im pomáhajú odpudzovať poškodenie hmyzom a hubové choroby.

Silné a zdravé trávniky pravdepodobne nekorešpondujú k poškodeniu bugov, takže je múdre odstrániť hrubú rohož odumretej trávy, ktorá sa vytvára na spodnej časti lopatiek známych ako doštička. Hustá vrstva doštičky zabraňuje tomu, aby sa vzduch a slnečné žiarenie dostali na spodok trávy, čo oslabuje celkové zdravie trávnika. Jar je najlepší čas na dethatch a môžete si najať záhradnícku spoločnosť, aby to urobila, alebo to urobte sami pomocou lodenice s veľkosťou lodenice, ako je napríklad Greenworks 14-Inch Corded Dethatcher (dostupný od Amazonu).

Pri kosení udržiava váš trávnik hladký a svieži. Rezanie viac ako jednej tretiny kosiaceho nože zdôrazňuje trávnik, ktorý ho oslabuje a robí ho náchylnejším na budúce zamorenie. To môže znamenať, že budete musieť kosiť záhradu dvakrát týždenne, a nie iba raz, v časoch prudkého rastu, ktoré sa zvyčajne vyskytujú na jar a počas dažďov.

Čím je trávnik zdravší, tým užitočnejší hmyz bude obsahovať - ​​a tým ťažšie pre chinch bugov je získanie hornej ruky. Začiatkom skorej jari hnojte trávnik každé dva mesiace univerzálnym trávnikovým hnojivom a pokračujte v hnojení, až kým na konci jesene tráva nezaspí. Trávnikom by sa mal týždenne dostávať najmenej jeden palec vody, a preto je lepšie ponoriť sa hlboko do vody, než aby sa počas týždňa zľahka kropili. Počas období intenzívneho tepla a sucha budete možno potrebovať vodu viac ako jedenkrát týždenne.