Zelená

Ako: Zbavte sa cvrčkov


Cvrkot cvrčkov na dvore: Je to známa známka leta a pre veľa majiteľov domov je to príjemný hluk v pozadí, ktorý dodáva večeru zmyselné, evokujúce prostredie. Pre ostatných zvuk nemá žiadne kúzlo, a ak ste natoľko šťastní, že máte priamo pod oknom vašej spálne kriket, môže sa švitanie rýchlo stať nočnou nepríjemnosťou. Aby ste sa zbavili cvrčkov, musíte nanešťastie urobiť viac, než len stáť pri zadných dverách a zakričať: „Ticho!“ Krikety nezohľadňujú príkazy, bez ohľadu na to, ako zúfalé alebo úprimné. Ale sú tu ďalšie, sofistikovanejšie taktiky, na ktoré reagujú. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli, ako môžete vytrvalosťou a trochou šťastia úspešne obnoviť pokoj bez pokoja v krikete, ktorý ste kedysi považovali za samozrejmosť (a už nikdy viac).

KROK 1: Nájdite zdroj cvrčkov

Prvým a najťažším krokom je zistiť, kde sú cvrčky na prvom mieste. Najlepším riešením je sledovať zvuk cvrlikania. Upozorňujeme, že pri vašom priblížení sa cvrčky v hniezde alebo v jeho blízkosti utíšia a zmaria vaše úsilie. Napriek tomu pomáha pri uchu zúžiť vyhľadávacie pole.

Keď hľadáte krikety, ktoré vytvárajú všetko, čo raketa, zamerajte sa na prvky, ktoré poskytujú krytie, pretože krikety majú radi hniezdenie v tmavom a vlhkom prostredí. Skontrolujte napríklad po obvode terás alebo chodníkov alebo pod ozdobnými kvetináčmi. Pozrite sa tiež pod vrstvy mulča alebo dokonca do kompostu.

Ak dokážete nájsť hniezdo, existujú aspoň dva spôsoby, ako pokračovať. Jedným z nich je prestať zalievať túto časť svojho majetku a popierať cvrčkom vodu, ktorú potrebujú na prežitie. Trochu asertívnejšou metódou je preplnenie. V oboch prípadoch je cieľom vytlačiť cvrčky z ich hniezdneho miesta.

Je všetko v poriadku a dobré vyhnať cvrčky, ale na trvalé riešenie musíte ísť o krok ďalej. Koniec koncov, keď obnovíte pravidelné zavlažovanie, môžu sa cvrčky vrátiť. Aby ste tomu zabránili, nezabudnite použiť špinu alebo, v určitých situáciách, rozpínaciu penu, aby ste vyplnili všetky hniezda, ktoré nájdete.

KROK 2: DIY alebo si kúpte pesticíd

Cvrčky, ktoré hľadajú útočisko, môžu vás privítať uvítacími lampami vášho domova a môžu vniknúť cez praskliny v základoch alebo malé otvory okolo okien alebo dverí. Ak je príliš neskoro na to, aby ste zabránili prístupu zapečatením obvodového plášťa budovy, existuje prinajmenšom niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť cvrčkov, ktoré sa stali nezvanými.

Nezľavujte klasické lepivé nástrahy a lepiace dosky, ale ak hľadáte ľahkú a lacnú odpoveď, nehľadajte nič viac ako kuchynskú špajzu. Pohár naplnený zmesou melasy a vody 1:10 funguje pozoruhodne dobre. Vtiahnuté do pohára sladkou vôňou nemôžu cvrčky uniknúť a nakoniec sa utopiť.

Alebo si zvoľte pesticídny sprej, ktorý ste si kúpili v obchode. Samozrejme dôsledne dodržiavajte pokyny pre produkt a nezabúdajte, že v domácnosti, rovnako ako v exteriéri, majú krikety tendenciu pretrvávať tam, kde je tma a vlhkosť. Preto sústreďte aplikáciu pesticídov na pravdepodobné miesta, napríklad pod kuchynský drez.

KROK 3: Vykonajte preventívnu údržbu vonku

Keď sa zaoberáte zamorením, je dôležité podniknúť kroky, aby ste zabránili opakovanému výskytu. Stojí za námahu zapnúť exteriér vášho domu pomocou tesnících materiálov, tesniacich hmôt a náplastí. Ale bez ohľadu na to, ako dobre môže byť zapečatené a udržiavané, váš domov nemôže byť nikdy skutočne odolný voči hmyzu, ako sú cvrčky, napriek vášmu maximálnemu úsiliu. Preto je rovnako dôležité zabezpečiť, aby váš domov a jeho bezprostredné okolie držalo čo najmenej lákadiel.

Zamerajte sa na dvor. Kosenie trávnika, odstraňovanie burín a odstraňovanie zvyškov z dvora, odstraňovanie bežných miest na schovávanie - to všetko vedie k odrádzaniu cvrčkov. Okrem toho sa snažte vytvoriť určitý priestor na dýchanie medzi domom a jeho terénnymi úpravami prerezaním kríkov v blízkosti základu. Ak máte zásoby palivového dreva, skúste protokoly uložiť najmenej 20 metrov od vášho domova. A nezabudnite vyčistiť žlaby; oni sú preslávený prístav škodcov.

Nakoniec, pretože svetlá priťahujú cvrčky, zvážte obmedzenie používania vonkajšieho osvetlenia alebo prepínania na svietidlá aktivované snímačom pohybu. Alebo v scenári „majte koláč“ a „jedzte to“ vymeňte štandardnú žiarovku v každom príslušenstve za svetlo žltej chyby. Tieto špeciálne žiarovky pravdepodobne nebudú pôsobiť ako maják pre cvrčky a môžu vám pomôcť zvládať škodcov bez toho, aby ste obetovali vonkajšie osvetlenie, na ktoré sa spoliehate pri nočnom obmedzení príťažlivosti a bezpečnosti vašich návštevníkov a členov rodiny.