Kúpeľňa

3 opravy škvŕn tvrdej vody


Lesklé nové vodovodné kohútiky, sprchy a toalety dodávajú do kúpeľne toľko poľskej a sofistikovanejšej ako úžitkové. Ak má však váš domov tvrdú vodu, hrozí, že tieto toaletné potreby budú hromadiť nevzhľadné škvrny z minerálnych usadenín a mydlovej peny. Prirodzené usadzovanie alkalických usadenín v tvrdej vode sťažuje úplnú prevenciu výskytu týchto škvŕn, môžete ich však vyčistiť pomocou týchto jednoduchých, netoxických prístupov, ktoré využívajú bežné špajze.

ZDROJ ENERGIE

Zatiaľ čo mnohí majitelia domov sa obracajú na výrobky kúpené v obchode, aby rozbili chrumkavý vodný kameň, ktorý často trápi chrómové faucety, môžete využiť rovnaké vlastnosti zvyšujúce zhadzovanie pomocou niekoľkých každodenných ekvivalentov. Až nabudúce sa pokúsite vyzdvihnúť svoj chróm, najprv si v kuchyni urobte šnúru, aby zozbierala citrón, fľašu bieleho octu a zvitok papierových uterákov. Kôru citróna rozotrite na vodovodný kohútik, papierové utierky namočte do octu a prikryte ich priamo cez vrstvu citróna. Nechajte kombinované kyseliny v tomto čistiacom due pracovať asi hodinu, aby napadli a uvoľnili minerálne usadeniny na prípravku. Odstráňte a zlikvidujte papierové utierky, opláchnite zvyšky zvyškov z vodovodného kohútika a chróm utrite mäkkou handričkou, aby sa obnovil lesk.

Biele vinárske sprchy

Dobré pre viac ako len umytie chutného jedla, alkohol a kyslosť bieleho vína môžu tiež pomôcť zmyť zvyšky tvrdej vody v sprche. Pripravte sa na záchody zázrakov naplnením prázdnej fľaše s rozprašovačom, ktorá by mala stáť za zvyškom vino-pohára. Potom víno veľkoryso rozotrite po sprchovej hlave, podlahe, vodovodnom kohúte, odtoku, dverách a obkladačke, vrátane akejkoľvek zálievky a tesnenia. Dajte vínu asi 5 až 10 minút, aby ste rozdrvili tvrdú spodinu; ušetríte tak čas a námahu manuálneho čistenia. Umyte sprchu čistou neabrazívnou handričkou a ukončite rýchlym oplachovaním, aby ste uvoľnili zvyšky po odtoku a mimo dohľadu.

SODA SAVE

Rovnaká penotvorná zmes, ktorú uvoľníte, keď otvoríte popelnicu, môže na vašej toalete vyčistiť silné škvrny od vody. Tajomstvo úspechu sódy pri čistení je jeho oxid uhličitý, vďaka ktorému je kyslejšie a účinnejšie ako čistenie čistou vodou. Aplikácia tejto techniky je takmer taká jednoduchá, ako keď sa tešíte na plechovku z koksu: Jednoducho otvorte jazýček a vylejte obsah okolo misky, kdekoľvek sú škvrny nastavené. Aby sa sóda pomohla uvoľniť a rozpustiť, nechajte ju v miske najmenej hodinu (medzitým sa môžete odmeniť bublinkovým nápojom). Potom misku rýchlo potiahnite štetcom a spláchnite a pošlite škvrny - a svoje starosti - na záchod!