Podlahy a schody

Ako: Odstrániť linoleum podlahy


Linoleum je klasický a odolný materiál, ktorý sa často vyskytuje vo veľkých prevádzkach, ako sú kuchyne, kúpeľne a chodby. Ale pretože spojenie medzi linoleum a jeho lepidlom v priebehu času skutočne posilňuje, budete potrebovať niekoľko špeciálnych techník a veľkú mieru trpezlivosti, keď budete pripravení vytrhnúť zastaralý štýl. Ak uvažujete o tom, ako odstrániť linoleum, postupujte podľa nasledujúcich krokov.

Predtým, ako začnete, je potrebné vziať na vedomie niekoľko vecí: Zatiaľ čo pojmy sa často používajú zameniteľne - dokonca aj obchodníci - linoleum a vinylové podlahy sú nie to isté a pri odstraňovaní sa správajú rovnako. Pred začatím tohto procesu sa uistite, že máte skutočné linoleum. Tiež linoleum inštalované pred rokom 1980 pravdepodobne obsahuje azbest vo svojom podkladovom papieri a jeho odstránenie je nebezpečné. Skôr ako začnete, nechajte si otestovať vzorku a najať kvalifikovaného dodávateľa odstraňovania azbestu, aby vykonal úlohu, ak bude nájdená.

ZHRNUTIE PROJEKTU

  1. Pomocou noža narežte podlahu na prúžky 6'-12 '.
  2. Odstráňte vrchnú vrstvu podlahového materiálu stieračom alebo oscilačným nástrojom.
  3. Pri prácach v sekciách aplikujte teplo na zmäkčenie spodnej vrstvy, potom zoškrabte a odstráňte.

Pokračujte v čítaní nižšie a získajte úplné pokyny.

AKO ODSTRÁNIŤ PODLAHOVÉ PODLAHY

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Nôž
- Úžitkové škrabky, škrabky na podlahu alebo oscilujúce viacúčelové náradie so škrabkou
- Tapeta parník
- izopropylalkohol alebo riedidlo farieb (voliteľné)

KROK 1: Zarovnajte podlahu na pásy 6'-12 '.

Pri práci v malých častiach dajte podlahu do pásov širokých asi 6 až 12 palcov. Ak má vaše linoleum vzor dlaždíc, môžete použiť obrysy dlaždíc ako všeobecných sprievodcov, aby ste ukázali, kam bodovať. Postupujte opatrne a nezrežte celú cestu cez materiál - nechcete poškodiť podlahu pod ňou, najmä ak ide o tvrdé drevo.

KROK 2: Odstráňte vrchnú vrstvu podlahového materiálu.

Ak chcete úplne odstrániť linoleum, musíte riešiť obe jeho vrstvy: Vrchná časť je vrstva podlahového materiálu, ktorá by sa mala pomerne ľahko odlepiť a spodná časť je papierová podložka s lepidlom. Ten môže predstavovať viac výziev.

Najskôr odstráňte vrchnú vrstvu linolea; neskôr sa vrátite, aby ste vytiahli všetku zvyšnú podložku a / alebo lepidlo. Začnite tým, že začnete pracovať so škrabkou alebo s okrajom oscilujúceho multitoolu pod jednou z vašich známok skóre. Potom zatlačte dopredu, aby ste dostali hornú časť linolea. Pracujte v malých častiach, kým neodstránite celú prvú vrstvu.

KROK 3: Odstráňte podkladovú vrstvu papiera a / alebo lepidlo.

Ak chcete odstrániť všetky zvyšné podklady, na podlahu v malých častiach pôsobte teplom pomocou parného hrnca na tapety (horúca pištoľ alebo dokonca vysoko postavený sušič vlasov môže tiež pôsobiť v štipke). Zmäkčte malú časť zvoleným zdrojom tepla a zoškrabte lepidlo, pracujte pod uhlom 45 stupňov a dávajte pozor, aby ste pri práci nevyhýbali podklad. Pohybujte po častiach, kým sa neodstránia všetky podklady a lepidlo.

Ak narazíte na obzvlášť tvrdé škvrny, naneste na miesto trochu izopropylalkoholu alebo riedidla a nechajte rozpúšťadlo stáť podľa pokynov výrobcu. Pokračujte v zoškrabávaní zvyšku lepidla, opäť v uhle 45 stupňov.

V niektorých prípadoch môžete tento proces úplne vynechať a položiť nový materiál priamo na svoje súčasné linoleum. Uvedomte si však, že táto skratka zdvihne podlahu najmenej o jednu osminu palca. Ak sa posuniete vpred s odstránením, nezabudnite, že proces je maratón, nie šprint. Opäť, s trpezlivosťou a správnymi nástrojmi, môžete zbaviť svoje miestnosti linolea a položiť základy pre úplne novú podlahu - a úplne nový vzhľad.