Kúpeľňa

Ako: Vytvorte si vlastný čistič drážok


Bez ohľadu na to, ako tvrdo pracujete na udržaní vašej kuchyne a kúpeľne v čistote, vždy budú vyzerať špinavo, ak ich trápi špinavá zálievka, či už sa skrýva medzi dlaždicami v sprche alebo pozdĺž backsplash. Ale predtým, ako miniete šťastie na čistiace prostriedky, zvážte toto: Môžete si zmiešať vlastný domáci čistič škár, menej toxický a lacnejší ako odroda zakúpená v obchode, pomocou iba hŕstky ingrediencií, ktoré už môžu sedieť pod kuchyňou. drez. Ak chcete začať, musíte si obliecť ochranné rukavice - ale potom tento prípravok trvá menej ako 10 minút. Tu je náš praktický návod, ktorý vám pomôže, aby všetky malty vo vašom dome vyzerali úplne nové!

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Ochranné rukavice
- Prášok na pečenie
- Peroxid vodíka
- Tekuté mydlo na riad
- Malý kontajner na stláčanie
- Špongia

KROK 1
Je to dobrý nápad doniesť si nejaké ochranné pomôcky skôr, ako zhromaždíte materiály, aby sa vaša domáca škárovačka čistila. Pri práci s peroxidom vodíka nezabudnite na zvýšenú opatrnosť. Pred prácou si stiahnite gumové rukavice. (Aj keď je peroxid vodíka vo všeobecnosti bezpečný na lokálne použitie, môže bodnúť, ak sa pri ňom vyskytnú akékoľvek rezy.) Taktiež sa uistite, že vám do očí okamžite nevypláchne opláchnutie.

KROK 2
Odskrutkujte veko malého stláčacieho zásobníka. (Táto fľaša od Amazonu je jednou z dobrých možností.) Nalejte do fľaše 1/2 šálky jedlej sódy a potom zamiešajte do 1/4 šálky peroxidu vodíka. Jedlá sóda pomôže odstrániť tvrdé škvrny a nahromadenie tvrdej vody, zatiaľ čo peroxid vodíka bude čistiť a rozjasňovať, rezaním zvyškov na injektážnej škvrne sa odstráni zmena farby.

KROK 3
Pridajte 1 čajovú lyžičku tekutého mydla na jedlo, potom nasaďte viečko a zmes pretrepte, aby ste sa ubezpečili, že zložky v domácom čističi škár sú dobre kombinované.

KROK 4
Pomocou fľaše squeeze-top naneste čistiaci prostriedok na škárovaciu maltu v jemnej línii na všetky oblasti, ktoré potrebujú dobrý peeling. Nechajte zmes sedieť na škárovacej hmote asi päť minút, aby sa skutočne mohla dostať do škvrny, potom zmes utrite špongiou alebo papierovou utierkou. Opláchnite vodou, aby ste odstránili všetky zvyšky. Ak škvrny pretrvávajú, opakujte podľa potreby, kým nie je škárovacia hmota čistá.

Bolo by úžasné, keby ste videli, že vaša zálievka je opäť čistá, nebolo by lepšie, keby sa na prvom mieste nenachádzali žiadne škvrny? V budúcnosti ešte viac uľahčite prácu v domácnosti pravidelným čistením a údržbou zálievky skôr, ako sa vymkne spod kontroly. Tu je niekoľko jednoduchých metód, ako udržať nečistoty a špinu na uzde:
• Zabráňte zafarbeniu zapečatením zálievky raz ročne. Tesniaci prostriedok vytvára bariéru, ktorá chráni pred nevzhľadnými škvrnami a usadením špiny, takže už nemusíte prelomiť domáci čistič škár. (Tu je užitočný návod.)
• Dláždené dlaždice pravidelne vysávajte. Pred vypuknutím mopu a špecializovaných čistiacich prostriedkov môže váš stroj zachytiť nadbytočné nečistoty, aby ste ich nielen pritlačili.
• Podlahy na dlaždice utrite raz týždenne vodou a penou, ale čistiaci prostriedok je ľahký! Použite príliš veľa a zvyšky, ktoré zostanú, po uschnutí podlahy pritiahnu viac nečistôt.

Pri vystavení vlhkosti môže zálievka vytvoriť živnú pôdu pre pleseň, ale nie je to jediné miesto, kde môže huba prosperovať. Prezrite si tento rýchly tutoriál a zistite, ako môžete veci rozbiť a udržať svoju kúpeľňu v čistote.