Ako na to a rýchle tipy

Rýchly tip: Najjednoduchší spôsob čistenia špinavej televíznej obrazovky


Jedným z najjednoduchších životných potešení je osprchovanie sa pred televízorom na sledovanie vašej obľúbenej šou. Ale niekedy, keď sa naladíte na svoju milovanú komédiu, záhady a starých západných ľudí, môžete si všimnúť, že váš televízor s plochou obrazovkou je zaprášený vo vlastnom dráme na prach, pričom nahromadené nečistoty, úlomky a odtlačky prstov strácajú lesk a zakalenie. váš názor. Kým sklenené obrazovky starých televízorov dokážu spracovať Windex a ďalšie výrobky zakúpené v obchode, LCD obrazovky dnešných modelov majú jemné pixely, ktoré môžu poškodiť mnohé bežné čistiace prostriedky. Predtým, než sa pustíte do špeciálneho čistiaceho prostriedku naloženého chemikáliami, skúste použiť pokorné materiály, ktoré sú už pod vašou strechou, aby ste rozbili prach na vašej plochej obrazovke.

Ak chcete začať, vypnite televízor a nechajte ho vychladnúť, aby sa znížilo riziko statického šoku a aby sa nedostatky lepšie videli. Pretože papierové utierky a papierové vreckovky obsahujú vlákna na báze dreva, ktoré môžu opotrebovať antireflexný plášť obrazovky, vyberte si na špinavú prácu čistú handričku z mikrovlákna bez vlákien alebo bavlnené tričko. Na látku utrite alebo nastriekajte dobre premiešaný roztok rovnakých dielov octu a vody - nikdy nestriekajte tekutinu priamo na televízor - a použitím mierneho tlaku jemne utrite handričku cez obrazovku zľava doprava a potom zhora nadol pred tým, ako ju začnete riešiť. rám. Ocot však nie je jedinou kuchynskou sponkou, ktorá môže pri kontakte zničiť špinu: Rovnakým pohybom môžete posúvať nepoužitý kávový filter cez obrazovku, aby ste zachytili prach a orezali obrazovku rýchlejšie, ako môžete urobiť šálku joe!

Tento rituál opakujte najmenej raz týždenne, aby ste si zachovali krištáľovo čistý povrch vašej plochej obrazovky. Nezabudnite rozšíriť rovnakú pozornosť aj na pracovitý partner vášho televízora - diaľkové ovládanie. Pomocou vatového tampónu nasýteného v alkohole vymetajte prach z trhliniek klikadla. A keď budete hotoví, stlačte vypínač a pripravte sa na ultra-živý televízny maratón!