Kúpeľňa

Postup: Inštalácia toaletného sedadla


Iste, existuje veľa strašidelne zložitých kúpeľňových opráv, pre ktoré by ste boli múdri najať inštalatéra. Toto nie je jedna z tých. Prakticky každý si môže nainštalovať nové toaletné sedadlo. Naozaj je to len o niečo viac zapojené ako výmena nového kotúčika do držiaka toaletného papiera. Takže bez ohľadu na dôvod nového sedadla, či už bolo staré, alebo prasklo alebo potrebujete zmenu, sa môžete s týmto projektom s istotou posunúť vpred, čo by nemalo trvať dlhšie ako pol hodiny.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Výmena toaletného sedadla
- Miera pásky
- Skrutkovač
- Kliešte
- Mazací olej (voliteľné)
- 1/2-palcový nástrčný kľúč (voliteľný)

KROK 1
Pamätajte, že aj keď často vyzerajú rovnako, sú toaletné sedadlá v rôznych veľkostiach. Preto pred zakúpením náhradného dielu nezabudnite odmerať svoje existujúce toaletné sedadlo. Zjednodušuje to veci, ktoré sa v súčasnosti dodávajú v toaletách v štandardných veľkostiach a ich doplnky (vrátane sedadiel) sú vyrobené tak, aby sa zmestili. V záujme zabránenia spiatočnej cesty do domovského strediska stále vykonajte tri merania - dĺžku sedadla, šírku sedadla a vzdialenosť medzi čapmi, ktoré upevňujú sedadlo k záchodu. Všimnite si, že na niektorých toaletných sedadlách sú skrutky skryté plastovými krytmi, ktoré sa odlamujú, aby odhalili upevňovacie prvky pod nimi.

KROK 2
Odstránenie starého sedadla môže byť najťažšou časťou práce. Veľa záleží na povahe matíc a skrutiek, ktoré udržujú sedadlo na mieste. Ak sú jeden alebo oba plasty, pravdepodobne nebudete mať problém. Pomocou klieští držte matice na spodnej strane toaletnej nádrže na svojom mieste, zatiaľ čo skrutkovače odskrutkujte skrutky. Ak sú matice a skrutky kovové, najmä ak toaletné sedadlo nebolo vymenené v rokoch, môže vám prekážať korózia. Tu často pomáha nanášať na maticu mazací olej (napríklad WD-40). Počkajte asi 15 minút, potom pomocou klieští - alebo, ak potrebujete extra úder, 1/2-palcový nástrčný kľúč - vyberte maticu.

KROK 3Po odstránení starého toaletného sedadla využite príležitosť na vyčistenie otvorov a okolo otvorov pre skrutky. Potom vložte nové sedadlo na toaletu a prevlečte skrutky cez čerstvo vyčistené otvory. Jednou rukou, ktorá zabraňuje vykĺznutiu skrutky, druhou rukou utiahnite maticu pod prstom. Nakoniec jemne zaskrutkujte skrutku, keď držíte maticu v stabilnej polohe pomocou klieští. Dávajte pozor, aby ste skrutku príliš nepritiahli; riskujete to poškodenie vašej toalety. Vložte plastové kryty, ak existujú, cez skrutky a skôr, ako zavoláte deň, niekoľkokrát nadvihnite a sklopte sedadlo, aby ste otestovali uvoľnenie. V prípade potreby dotiahnite.

Keby len každé vylepšenie domu ponúklo takú veľkú odmenu za také malé úsilie! Aj keď to len zriedka pripúšťame, toaletné sedadlo - predovšetkým praktický komponent - v skutočnosti vedie dlhá cesta k ovplyvneniu vzhľadu kúpeľne, najmä takej, ktorá má malý pôdorys. Vyzerá vaša kúpeľňa lepšie s novým sedadlom na záchode? Myslel som si.