Trávnik a záhrada

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred vytvorením zásob zásobníka


Zásobné nádrže - veľké kontajnery, ktoré sa tradične používajú na farmách na napájanie hospodárskych zvierat - sa rekreačne preplývajú ako cenovo dostupná alternatíva k nadzemným bazénom. Zatiaľ čo zásobná nádrž je široko dostupná v predajniach traktorov a dobre sa hodí pre trend vidieckeho dizajnu statku, pred nákupom je potrebné zvážiť niekoľko nákupných a nastavovacích faktorov. Budete sa tiež musieť naučiť postupy údržby, ktoré zabezpečujú, že voda v bazéne zásobnej nádrže je bezpečná pre plávanie bez zvyškov, ľudských kontaminantov a baktérií prenášaných vodou, ktoré môžu spôsobiť vyrážky alebo infekcie. To všetko diskutujeme nižšie, takže sa vrhnite!

Zásobné nádrže sa vyrábajú z plastu (zvyčajne z polyetylénu) a kovu (zvyčajne z galvanizovanej ocele).

  • Plastové nádrže sú ľahšie (teda ľahšie transportovateľné), odolné voči hrdzi a korózii a vedú menej tepla, takže voda zostane dlhšie chladná. Je však pravdepodobnejšie, že pri silnom náraze prasknú alebo sa zlomia a ich hrubší povrch si zvyčajne vyžaduje značné čistenie, aby sa v priebehu času odstránili nečistoty a riasy, ktoré sa tvoria v nádrži. Navyše, zatiaľ čo okrúhle a oválne plastové nádrže sú samonosné, štvorcové a obdĺžnikové modely potrebujú samostatný vonkajší rám, aby mohli stáť vzpriamene.
  • Kovové nádrže sú ťažšie, s väčšou pravdepodobnosťou hrdzu alebo korodujú a vedú viac tepla, pričom slnečný letný deň pomerne rýchlo ohrievajú vodu. Je však menej pravdepodobné, že sa zlomia, nepotrebujú externý rám, ktorý stojí vzpriamene, a ich hladký povrch sa dá ľahko odstrániť stierkou, aby sa odstránili riasy.

- Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný A S H L E Y • P E T R O N E (@arrowsandbow) 15. mája 2019 o 16:28 PDT

Kým pozemný bazén môže stáť 20 000 až 65 000 dolárov a nadzemný bazén vás môže vrátiť späť 3 500 až 15 000 dolárov, zásobná nádrž sa môže skladovať od 200 do 450 USD. Všeobecne platí, že kovové nádrže stoja o 35 percent viac ako plastové a čím väčšia je veľkosť a kapacita, tým sú drahšie.

Nádrže sa môžu pohybovať v rozmedzí od 2 do 10 stôp na dĺžku a šírku pre štvorcové alebo obdĺžnikové nádrže a priemer od 2 do 10 stôp pre kruhové nádrže, ktoré môžu pojať medzi 25 až 800 galónmi vody. Vo všeobecnosti by zásoby nádrže používané ako bazény mali mať dĺžku alebo priemer najmenej päť stôp a kapacitu najmenej 80 galónov, čo sa rovná veľkosti a kapacite priemernej vane.

Aj keď je nastavenie zásob zásobníka priateľské pre domácich majstrov, nie je to také jednoduché, ako kdekoľvek vyprázdniť nádrž a naplniť ju. Musíte zaistiť, aby toto miesto mohlo uniesť hmotnosť nádrže, vodu a počet ľudí, ktorí sa ponoria. Pôda musí byť tiež rovná a bez kameňov. Vo všeobecnosti nádrže na ťažké kovy vyžadujú pevný základ, napríklad betón, a nemali by byť umiestnené na drevených palubách so slabými miestami (napr. Zhnité drevo), ale ľahšie plastové nádrže môžu byť umiestnené na mäkkých alebo tvrdých povrchoch. Zvážte tiež umiestnenie nádrže zásobnej nádrže v tieni stromu alebo na krytú terasu, aby sa udržala príjemná teplota vody.

Aby sa uľahčilo naplnenie bazéna a odfiltrovanie ľudských kontaminantov a baktérií, zakúpte a zostavte kombináciu filtračnej pumpy (napr. Intex Filter Pump, dostupná na Amazone). Inštalácia zvyčajne vyžaduje vyvŕtanie niekoľkých dier v nádrži a dodanie hardvéru čerpadla do nej. Pripojte hadičky filtračného čerpadla k hardvéru a potom spustite čerpadlo, aby ste naplnili bazén vodou.


- Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Emma | Interiéry White Orchard (@whiteorchardinteriors) 25. júna 2019 o 15:00 PDT

Stojatá voda, najmä teplá voda, ktorá sa nachádza v bazéne zásobných nádrží na konci horúceho dňa, priťahuje komáre a baktérie, ktoré spôsobujú riasy. Zatiaľ čo filtračné čerpadlo bude udržiavať cirkuláciu vody, takže je menej pohostinné voči komárom, ktorí do nej pristávajú a kladú vajíčka, stále sa vám môžu okolo vane bzučať škodcovia.

Pretože vyprázdňovanie nádrže po každom použití, aby sa predišlo stojatej vode, je zbytočné (a pravdepodobne sa vám to podarí vyúčtovať vodu), zaveste siete proti komárom zo stromu alebo terasy, aby ste udržali komárov v šachu. Podobne použite tablety s obsahom chlóru (napr. V tabliet Swim Chlorine Tablets, ktoré sú k dispozícii na Amazone), ako je odporúčané na obale, na ničenie baktérií a zabránenie rastu rias. S touto stratégiou môžete udržiavať vodu v nádrži čistejšiu a dlhšiu, aby ste sa vyhli nutnosti častého doplňovania.

Bazény kovových zásobníkov sú náchylné na hrdzu a koróziu v prítomnosti vody. Riziko sa zhoršuje, ak kvapkáte tablety chlóru priamo do nádrže, pretože chlór reaguje s vodou a vytvára žieravé kyseliny. Aby ste predišli korózii a korózii, pred použitím utrite vnútro nádrže na vodu prostriedkom odolným voči hrdzi, ako je gumový povlak (napr. Flex Seal, dostupný na Amazone) alebo nástrek na povlak postele z nákladného automobilu (napr. Rust-Oleum Automotive, dostupný na amazon). Dávkujte tablety chlóru v chlórovom plaváku (dávkovač chlóru s pomalým uvoľňovaním, napríklad AquaAce Floating Chlorine Dispenser, dostupný na Amazone).


Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Charlotte Chatman (@cbchatman) 2. júna 2019 o 14:25 PDT

Vaša filtračná pumpa odfiltruje veľa ľudských kontaminantov a baktérií vo vašom bazéne - odumreté baktérie, ktoré zabili chlór, a živé baktérie, ktorým chlór unikol. Nezachytí však veľké usadeniny špiny a špiny, čo môže spôsobiť nevzhľadnosť bazéna av prípade vetvičiek a iných veľkých zvyškov môže spôsobiť zranenia. Na udržanie čistej a čistej vody po celé leto používajte tieto tipy na údržbu: